Frankfurt Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Frankfurt Vize

Almanya Frankfurt Vize Başvurusu

Frankfurt vize Almanya’nın en büyük şehri olan Frankfurt’a giriş yapmanızı sağlayan vize türüdür. Turistik, eğitim ya da çalışma vizesi alabilirsiniz.

Frankfurt İçin Vize Gerekli Mi

Bordo pasaportlu Türk vatandaşları için Frankfurt vize gereklidir. Ayrıca pasaportunuz ne olursa olsun kesintisiz olarak 3 aydan uzun süre Frankfurt’ta bulunmak istiyorsanız da vize almalısınız. 180 günde 90 günü aşmadan yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip kişiler vizesiz giriş yapabilir.

Frankfurt İçin Vize Şartları

Frankfurt vizesine sahip olmak istiyorsanız başvuru yapmanız şarttır. Bu başvuru sırasında ise özellikle hazırladığınız dilekçe ve maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerin iyi olması beklenir. Kalacağınız gün sayısına bağlı olarak sizi maddi zorluğa sokmayacak tutarda bankanızda para bulunmalıdır.

Frankfurt Turist Vizesi

Frankfurt turist vizesi, 3 aydan kısa ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilere verilen vizedir. Özellikle turistik gezi, iş gezisi ya da aile ziyaretleri gibi nedenlerde verilir.

Frankfurt Vize Başvurusu

Frankfurt vize başvurusu Frankfurt Konsolosluğu’na doğrudan yapılabilir. Ancak bulunduğunuz ilde herhangi bir konsolosluk bulunmuyorsa yetkili vize merkezlerinden de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Frankfurt Vize Evrakları

Frankfurt vizesine sahip olmak için başvuruda bulunurken mutlaka sunmanız gereken evraklar bulunuyor.

  • Vize başvuru formu, taahhütnamesi ve dilekçesi
  • Uygun koşulları karşılayan pasaportunuz ve iki adet biometrik fotoğraf
  • Maddi ve mesleki durumunuzu sunan belgeler
  • Nüfusa dair sabıka kaydı gibi e-devlet üzerinden alınabilen belgeler
  • Varsa sunmak istediğiniz davet ve eski Schengen vizeleriniz.

Frankfurt Vize Fiyatları / Ücretleri

Almanya vize ücreti 2021 yılında 80 Euro olarak kendini koruyor. Ancak bu ücret yalnızca vize harcı için alınan ücrettir. Bunun yanında sizden bir de hizmet bedeli olarak ekstra bir ücret istenecektir.

Frankfurt Vizesi Kaç Günde Çıkar

Frankfurt turistik vizesi başvuru işleminizin ardından 15 iş günü içerisinde size ulaşır. Ancak aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi uzun süreli vizelerde tamamlanma süresi ortalama 90 gündür. Bu süreler yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Frankfurt Vizesi Nasıl Alınır

Frankfurt vizesi almak için önce vize için gerekli evrakları toplamanız gerekiyor. Daha sonra Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak bu belgeleri teslim etmeniz gerek.

Teslim işleminizin ardından başvurunuz değerlendirilir ve sonuca göre vizenizi alırsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×