Essen Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Essen Vize

Almanya Essen Vize Başvurusu

Essen vize, Almanya Essen için planladığınız seyahatlerinizde belirli durumlarda almanız gereken vizedir. Bu vize uzunluğuna göre iki tipte veriliyor; C ya da D vizesi.

Essen İçin Vize Gerekli Mi

Essen için vize gerekli mi; eğer bordo pasaporta sahipseniz Essen’e girmeden önce pasaport almanız gerekiyor. Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaportunuz varsa ve 90 günden kısa olacak şekilde vizesiz giriş yapabilirsiniz. Kesintisiz olarak 90 günden fazla kalmayı planlayan her bireyin vize alması zorunludur.

Essen İçin Vize Şartları

Essen için vize şartları kısaca şu şekildedir;

  • Banka hesabınızda kalacağınız süre boyunca yeterli olacak miktarda para bulunması gerekiyor.
  • Almanya vize için neden başvurduğunuzu ve vize bitiminde ülkenize kesinlikle dönüş yapacağınızı belirteceğiniz bir dilekçe hazırlamalısınız.

Essen Turist Vizesi

Essen turist vizesi, 90 günden kısa ziyaretler için verilen C tipi vizedir. Bu vizenin temel amacı adından da anlaşılabileceği gibi çeşitli gezi ziyaretleridir.

Turist vizesi almak için Essen vize başvurunuzda ziyaret amacınızın turistik olduğunu belirtmelisiniz.

Essen Vize Başvurusu

Essen vize başvurusu Essen Başkonsolosluğu tarafınca incelenir ve değerlendirilir. Bu nedenle başvurularınızı doğrudan başkonsolosluğa yapabilirsiniz. Ancak ilinizde ya da çevre illerinizde herhangi bir konsolosluk bulunmuyorsa yetkili vize merkezlerini de tercih edebilirsiniz.

Essen Vize Evrakları

Essen vize evrakları içerisinde sunulması gereken belgeler pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfusa ait bilgiler, maddi durum ve yeterliliğinizi kanıtlayan belgeler, başvuru formunuz, dilekçeniz, otel ve uçak rezervasyonlarınız olacak şekildir.

Bu belgeler içerisinde başvuru nedeninize bağlı olarak eklenecek belgeler de olabilir. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Essen Vize Fiyatları / Ücretleri

Essen vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 60 Euro çok giriş için 170 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca alacağınız Essen vize türüne bağlı olarak bu fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Essen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Essen vizesi kaç günde çıkar; vizenin ortalama çıkma süresi 15 gündür. En kısa 7 günde sonuçlanan bu vizeler en fazla 30 günde elinize ulaşabilir.

Essen Vizesi Nasıl Alınır

Essen vizesi nasıl alınır; belgeleriniz ile beraber Essen Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×