Duisburg Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Duisburg Vize

Almanya Duisburg Vize Başvurusu

Duisburg vize; c tipi ya da d tipinde verilen ve Almanya Duisburg’a seyahat gerçekleştirmenizi sağlayan vizedir. Bu vizeye başvuru yapmak için Duisburg Başkonsolosluğu’nu kullanabilirsiniz.

Duisburg İçin Vize Gerekli Mi

Duisburg için vize gerekli mi; bu durum pasaport türünüze göre değişiklik gösteriyor.

  • Bordo pasaport: Bordo pasaporta sahip tüm bireyler Duisburg’a giriş yapmak için vize almak zorundadır.
  • Yeşil, gri ve siyah pasaport: Bu pasaport türlerinden birine sahip olan kişiler 180 günde 90 gün kuralını kullanarak seyahatini gerçekleştirebilir.

Ancak 90 günden fazla kalmayı planlayan herkesin Duisburg vize alma zorunluluğu bulunuyor.

Duisburg İçin Vize Şartları

Duisburg için vize şartları olarak net bir şart bulunmuyor. Almanya vize şartları ile tamamen benzerdir ve kişilerin başvuru yapması yeterlidir. Kişiler başvuru yapmakta özgürdür ancak yeterli belgelerin ve durumların sunulması sonucu değiştirecektir.

Duisburg Turist Vizesi

Duisburg turist vizesi, turistik amaç taşıyan aile ziyareti ya da iş gezisi gibi durumlarda verilen vizedir. Bu vize 90 günü aşmayacak şekilde verilir ve kişilerin nedenleri ile başvurması yeterlidir.

Duisburg Vize Başvurusu

Duisburg vize başvurusu, Duisburg Başkonsolosluğu tarafından yönetilen bir süreçtir. Başvurularınızı konsolosluğa ya da yetkili vize merkezlerine gerçekleştirebilirsiniz.

Duisburg Vize Evrakları

Duisburg vize evrakları temel olarak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, e-devlet üzerinden alınmış nüfusa ilişkin belgeler, uçak ve otel rezervasyonları, başvuru dilekçesi ve formu şeklindedir.

Çalışma ya da eğitim gibi Duisburg vize başvurusunda bulunurken sizden daha detaylı ve fazla belge istenebilir. Vize süreniz uzadıkça belgeleriniz artacak ve inceleme süresi uzayacaktır.

Duisburg Vize Fiyatları / Ücretleri

Duisburg vize fiyatları / ücretleri 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak bu tutar tercih edeceğiniz vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Çoklu girişlerde bu tutar 225 Euro şeklindedir.

Duisburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Duisburg vizesi kaç günde çıkar; konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak işlem 7 ila 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ortalama sonuçlar 15 günün ardından belli olur.

Duisburg Vizesi Nasıl Alınır

Duisburg vizesi nasıl alınır; Duisburg Başkonsolosluğu’na yapacağınız başvuru sonrasında belgeleriniz incelenir. Sonuç olarak size vize hakkı verilir ya da verilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×