Dresden Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Dresden Vize

Almanya Dresden Vize Başvurusu

Dresden vize, Almanya Dresden’e gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde Türkiye’den Dresden’e giriş yapmanızı sağlar. Türüne göre c ya da d vizesi alabilirsiniz.

Dresden İçin Vize Gerekli Mi

Dresden için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip vatandaşlar her türlü seyahatlerinde vize almalıdır. Gri, siyah ya da yeşil pasaportu bulunan vatandaşlar ise 180 günde 3 ay kuralı ile vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. 90 günden fazla bütün ziyaretler için kişilerin Dresden vize alması zorunludur.

Dresden İçin Vize Şartları

Dresden için vize şartları; maddi yeterlilik sağlamanız ve gerekli koşulları sağlamanızdır. Olması gerektiği gibi bir başvuru yapmanızın ardından sizden bu durumlardan başka bir şart beklemeyeceklerdir. Vize şartları Almanya vize ile aynıdır.

Dresden Turist Vizesi

Dresden turist vizesi, 90 günden kısa süreli gerçekleştirilecek ziyaretlerde verilen c tipi vizedir. Bu vizenin temel olarak verilme amacı aile ziyareti, iş seyahati gibi kısa süreli ziyaretlerin sağlanmasıdır.

Dresden Vize Başvurusu

Dresden vize başvurusu Dresden Başkonsolosluğu tarafından yönetilmektedir. Başkonsolosluğa ya da vize merkezlerine başvuruda bulunmanız durumunda incelemeniz yapılır ve vizeniz size iletilir.

Dresden Vize Evrakları

Dresden vize evrakları temelde; pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, nüfusa ilişkin belgeler, ikametgah ve banka dekontunuzdur. Bunların yanında mutlaka başvuru formu ve dilekçesi de hazırlamanız ve vermeniz gerekiyor.

Dresden vize türünüze göre sizden istenen belgeler çok daha detaylı olabilir. Vize türünüze ilişkin belgelerinize dair detaylı bilgi için bize ulaşın.

Dresden Vize Fiyatları / Ücretleri

Dresden vize fiyatları / ücretleri 60 Euro + hizmet bedeli olacak şekildedir. Ayrıca alacağınız vize türü fiyatta değişikliğe neden olabilir.

Dresden Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dresden vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzu takiben ortalama 15 ila 22 iş günü arasında vizeniz sonuçlanır. Ancak konsolosluğa bağlı olarak bu süre 7 gün gibi kısa ya da 30 gün gibi uzun olabilir.

Dresden Vizesi Nasıl Alınır

Dresden vizesi nasıl alınır; öncelikle belgelerinizin neler olduğunu öğrenerek hepsini bir araya getirmelisiniz. Daha sonra konsolosluktan ya da vize merkezinden randevu alarak bu belgeleri teslim etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×