Chemnitz Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Chemnitz Vize

Almanya Chemnitz Vize Başvurusu

Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan Chemnitz vize işlemleriniz için Almanya Schengen vize prosedürüne uygun başvuruları almaktadır. Başvuru evresinde eksiksiz evrak düzenlemeleri, işlem ve süreç hakkında bilgi almak için vize başvuru merkeziyle irtibat kurabilirsiniz.

Chemnitz İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya Schengen vize prosedürü üzerinden konsolosluktan başvuruları almaktadır. Almanya vize başvuru işlemleriniz için Chemnitz gidiş ve dönüş tarihlerinizi, otel, uçak ve ikametgah belgelerinizle birlikte sunmanız gerekir.

90 günlük C tipi vize ve 180 günlük D tipi vize başvurularınız kabul edilmektedir.

Chemnitz İçin Vize Şartları

Chemnitz Schengen bölgesinde yer alan vize şartlarına göre düzenlemeleri uygulamaktadır. Prosedürde eksiksiz evrak verilmesi, vize harcı, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ve ülkeden çıkış nedenini bildiren vize tipine göre dilekçe şartları bulunmaktadır.

Chemnitz Turistik Vize

Chemnitz turistik vize başvurularına açıktır. Ülkeden çıkış nedeni, dönüş ve gidiş tarihlerinin belirtilmesi, konsolosluk üzerinden D tipi ve C tipi vize prosedürüne uygun vize dilekçesiyle birlikte verilmelidir. Başvuru işlemlerini yapmak için kültürel gezi, turistik, eğitim ve iş nedenlerine bağlı olarak başvuru yapabilirsiniz.

Chemnitz Vize Başvurusu

Konsolosluk üzerinden yapacağınız başvurularda, D tipi ve C tipi vize dilekçesi, formun eksiksiz doldurulması, rezervasyon belgeleri ve hesap bilgileriyle birlikte ıslak imzayla başvuru yapılabilir. Almanya konsolosluğu sabah 9.00 ile mesaiye başlamaktadır.

Chemnitz Vize Evrakları

Chemnitz gitmek için vize evraklarının eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir. Vize evraklarında 2 adet fotoğraf, sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kaydı, ikametgah adresi ve dilekçeyle birlikte harç bedeli de yer almalıdır.

Chemnitz Vize Fiyatları/ Ücretleri

Chemnitz vize fiyatları, 60 Euro vize harcı olarak konsolosluğa verilmelidir. Konsolosluk hizmet bedeli olarak da 30 Euro ödeme yapılması şartı bulunmaktadır. Toplamda kişi başına ödenecek tutar 90 Euro olarak prosedür gereği uygulanmaktadır.

Chemnitz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Chemnitz vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü içinde çıkmaktadır. Resmi tatiller ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Chemnitz Vizesi Nasıl Alınır?

Vize merkezi üzerinden evrak düzenleme yapılarak, Almanya konsolosluğuna başvuru yapılarak vize alınabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×