Bulgaristan Gezi Rehberi 2023 - Eraytur
Eraytur Blog

Bulgaristan Gezi Rehberi 2023

Çoğu gezgin tarafından genellikle gözden kaçan Bulgaristan, Avrupa’da en ilginç ülkelerden biridir. Bulgaristan’ı gezerken az turistik kalabalık ve çok sayıda uygun fiyatlı aktivite bulacaksınız. Az beklentiyle ülkeye gidenler ucuz fiyatları, sevimli yerel halkı, inanılmaz tarihi, dağlık manzaraları, Karadeniz sahilleri ve hareketli gece hayatıyla karşılaşınca fikirlerini değiştirirler. Bulgaristan Gezi Rehberi sizi Bulgaristan’a davet ediyor!

Bulgaristan Gezi Rehberi 2023 1 – bulgaristan gezi rehberi 2021 scaled

Antik Neolitik yerleşim yerlerinden erken Trakya mezarlarına, güçlü Bulgar çarlarının bıraktığı kalelere dek Bulgaristan’ın kapsamlı tarihi her yerde belirgindir. En küçük, en sıradan kiliselerin bazıları bile, azizlerin resimleri ve canlı duvar freskleri de olmak üzere içinde ayrıntılı dini sanat eserlerine sahiptir. Ve eğer bir doğa severseniz, Bulgaristan’da yedi sıradağ bulunmakta!

Bulgaristan harika, burada görülecek ve yapılacak çok şey var! Acele etmeyin.

Bulgaristan gezi rehberi, size görülecek şeyler, maliyetler, önerilen bütçeler ve paradan tasarruf etme yolları hakkında ipuçları vererek size yol göstermeye yardımcı olacaktır.

Bulgaristan’da Gitmeniz Gereken Yerler ve Aktiviteler

Bulgaristan gezi rehberi bu eski Doğu Bloku ülkesinde görmeniz gereken yerleri ve etkinlikleri sizin için derledi:

Sofya’yı Ziyaret Edin

Sofya, Bulgaristan’ın müzeler, Doğu Ortodoks kiliseleri, komünist mimari eserleri ve modern galeriler, restoranlar ve kulüplerle dolu hareketli başkentidir. Alexander Nevski Katedrali’ni veya Ulusal Sanat Galerisi’ni kaçırmayın.

Varna

Varna’da dinlenin, yaz aylarında plajlarının ziyaretçi akınına uğradığı önemli bir turizm merkezidir. Sokaklarda dolaşırken, Roma Hamamlarını ziyaret ederken, büyük merkezi parkta yürürken ve sahilde otururken çok eğlenirsiniz.

Filibe’yi Keşfedin

Filibe, Bulgaristan’ın ikinci büyük şehridir ve Avrupa’nın en eski sürekli yerleşim yeridir. Roma Amfitiyatrosu’nu ziyaret etmeyi, Arkeoloji Müzesi’ni görmeyi ya da Çar Simeon Merkez Bahçesi’ndeki yapraklı ağaçların altında dinlenmeyi unutmayın.

Veliko Tarnovo’ya gidin

Bulgaristan İmparatorluğu’nun başkenti olan Veliko Tarnovo artık büyüleyici bir üniversite şehridir. Burada pek bir şey olmuyor. Arnavut kaldırımlı sokakları, kale kalıntılarını (turistler için ana çekim merkezi), küçük kafeleri ve yakındaki dağ yürüyüşlerini seveceksiniz.

Rila Dağlarını Keşfedin

Rila Dağları, Musala Dağı’nın yaklaşık 10.000 fit yüksekliğiyle Balkanlar’daki en yüksek dağ silsilesidir. Bir günlük yürüyüşle zirveye çıkabilir veya dağlarda yürüyüşlere çıkabilirsiniz. Rila çevresinde ilgi çekici yerler içinde Yedi Göller Cirque, Skakavitsa Şelalesi ve görülecek antik Rila Manastırı bulunmaktadır.

Sosyalist Sanat Müzesi’ne göz atın

Sofya’daki bu yeni müze, ülkenin Komünist dönemden (1944-1989) kalma sanat eserlerini sergiliyor. Büyük bir heykel parkı, bir dönem şehrin merkezinde duran dev Lenin heykelinden sosyalist parti genel merkezinin tepesindeki kızıl yıldıza kadar Sosyalist dönemle ilgili izler var. İçeride propaganda resimleri, belgesel videolar, fotoğraf galerileri ve çok daha fazlasını bulacaksınız. Müzeye giriş ücreti 6 BGN’dir (3,40 USD) ve her gün 10: 00-17: 30 arası açık bulunur, Pazartesi günü bunun dışındadır.

Balkan dağlarında yürüyüş yapın

Balkan dağları, Bulgaristan’ın merkezindedir ve Portekiz sahiline dek uzanan ana sırtını izleyen ve 4.320 mil (6.950 kilometre) boyunca uzanan Avrupa Uzun Mesafe Rotasının (E3) bir bölümüdür. Kısa günlük yürüyüşler yapmak için Apriltsi gibi bir kasaba bulun, oradan yürüyüşe devam edin. Botev Dağı zirvesi ve Vodnite Dupki’ye yürüyüş rotaları iki popüler seçenektir.

Karadeniz sahillerine çıkın

Bu 250 millik (402 kilometrelik) Bulgar sahil şeridi Karadeniz boyunca sürer ve yaklaşık üçte biri el değmemiş kumlu plajlardan oluşmuştur. Sunny Beach’ten (çok kalabalık) uzak durun ve bunun yerine Pomorie Beach ya da Sinemorets Veleka Beach gibi sessiz, sakin plajlara göz atın.

Balchik’ta gevşeyin

Balchik, Karadeniz’de küçük bir sahil kasabasıdır. Kasaba Romanya Kraliçesi Marie’nin yazlık ikametgahı olarak hizmet veriyordu. Sarayı sahil şeridinden gezebilir ve Gotik-İslam mimarisinin ilginç karışımını hayranlıkla seyredebilirsiniz. Çok fazla oda bulunmaz, ama hepsinde Kraliçe Marie’nin orijinal mobilyaları ve tabloları vardır. 600’den fazla bitki türünün bulunduğu bir botanik bahçesi mevcuttur, giriş 10 BGN’dir (6 USD).

Kayak yapmaya gidin

Borovets , Bansko, Pamporovo, Bulgaristan’ın en büyük ve güzel üç tatil beldesidir. Çoğu gezgin Bankso’yu tercih eder çünkü tatil beldesi en uzun kayak pistlerine sahip ve Sofya’dan günübirlik bir tur olarak gidilebilir. Bankso içinde ve kayak teleferiklerinin yakınında birkaç otel ve ekonomik konaklama var. Bir gün için kayak kartı yaklaşık 46 BGN’dir (26 USD).

Durun ve Kazanlık’ta gülleri koklayın

Bulgaristan dünyadaki en büyük gül yağı üreticilerinden biri ve Kazanlık şehri 1903’ten beri Gül Festivali’ne ev sahipliği yapar. Haziran ayının ilk hafta sonu, yerel halk binlerce turist ve konuğu çekmek için bu uluslararası etkinliği düzenler. Gül vadisini gezin; Gül toplama, gül damıtma süreci hakkında bilgi edinin. Festivalde sokak alayı, akapella koroları, sanat gösterileri, folklor konserleri, sergiler ve hatta şarap tadımı var.

Varna Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edin

Varna Arkeoloji Müzesi, 7.000 yıllık, dünyanın en eski işlenmiş altını içeren tarih öncesi Varna Nekropolü’ne ev sahipliği yapar. Altın 62 mezardan çıkarılmıştır(o zamanlar insanları hediyelerle gömmek bir gelenekti). Sergide, özenle oluşturulmuş altın mücevherler ve diğer eserler ile Roma cerrahi aletleri, antik Helenistik mezar taşları gibi ilginç şeyler bulacaksınız. Her gün 10: 00-17: 00 saatleri arası açıktır (Pazartesi hariç), yaz aylarında her gün açıktır. Müzeye giriş ücreti 10 BGN’dir (6 USD).

Stara Zagora’yı keşfedin

Stara Zagora, ıhlamur ağacı çiçekleriyle ünlü olan Bulgaristan’ın güneyinde bulunan daha küçük bir şehirdir (tüm şehir inanılmaz çiçek kokar – hanımeli ve yasemin karışımı kokular). Asıl cazibe noktası Stara Zagora’nın tarihsel önemi. Bir dönem Traklar, Romalılar, Osmanlı için önemli bir kavşak olmasının yanında, Stara Zagora 8.000 yıllık eski mezar höyükleri de dahil olmak üzere bazı ilginç tarih öncesi kalıntılar içerir. Neolitik Konutlar Müzesi, bir evin kalıntılarıyla beraber tarih öncesi höyüklerden birinin üzerinde bulunuyor. Müze giriş ücreti 5 BGN (2,80 ABD Doları).

Bachkovo Manastırı’nı ziyaret edin

Plovdiv’in hemen dışında, 1083 yılına dayanan Bachkovo Manastırı bulunur (17. yüzyılda inşa edilmiştir). Manastırın ana cazibe noktası, içi 1850’de Zahari Zograf tarafından boyanmış renkli fresklerle dolu Sveta Bogoroditsa Kilisesi’dir. Yemekhanesi binanın tarihini gösteren duvar resimleriyle doludur. Hıristiyan Hacılar, altın-gümüş kaplı Madonna’nın önünde dua etmek için sık sık kiliseyi ziyaret eder. Manastırı ziyaret etmek ücretsizdir, ancak müzeyi ziyaret için 2 BGN (1,15 USD) ödemek gerekir, yemekhane ücreti 6 BGN (3,40 USD) tutarındadır.

Etâr Etnografya Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edin

Kuzey Bulgaristan yer alan Etâr 19. yüzyıl etno-köyü, Arnavut kaldırımlı sokakları ve ayakkabıcılara, cam işçilere, kürkçülere, kuyumculara, çömlekçilere, dericilere ve fırıncılara ayrılmış 50’den çok mağaza ve atölye ile kaplı yeniden yaratılmış bir Bulgar kasabasıdır. Eski Kostüm giyen sanatçılar sokakta gezinerek, zaman yolculuğu hissi veriyor. Yeniden inşa edilmiş geleneksel evlerin etrafında dolaşabilirsiniz, bazı atölyeler hala akan su ile çalışmaktadır. Burada mükemmel el yapımı hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Ziyaret ücreti 5 BGNL (2,80 ABD doları).

Emen Kanyonu’nda yürüyüş yapın

Veliko Târnovo’yu ziyaret ediyorsanız, batı bölgesindeki Emen Kanyonu’na gidin. Negovanka Nehri yakınında kireçtaşı kayalıkları arasında bulunan kanyon, derin yüzme derelerine ve pitoresk şelalelere ev sahipliği yapar. Negovanka Ecotrail’de iki saatlik bir yürüyüş turu, sizi kanyon üzerindeki manzarayı seyredebileceğiniz 90 metrelik yüksek uçurumlara götürecek ve 10 metrelik bir şelaleyi ziyaret ederek gezinizi tamamlayacaksınız

Bulgaristan Gezi Rehberi-Bulgaristan Seyahat Maliyetleri

Bulgaristan seyahatinizde ne kadar harcayacağınızı aşağı yukarı hesaplamak istiyorsanız Bulgaristan Gezi Rehberi tavsiyelerine kulak verin:

 • Konaklama; Bulgaristan’daki çoğu pansiyon, dört-altı yataklı oda için gecelik 17-23 BGN (10-13 USD) arasındadır. Sekiz ya da daha fazla yataklı bir pansiyonun fiyatı gecelik 17 BGN’den (10 USD) daha düşük olacaktır. Kırsal kesimde 11 BGN / 6 USD kadar yer bulunabilir. Tek kişilik pansiyon odaları gecelik ücret olarak 39 BGN’den (22 USD) başlarken, çift kişilik odalar 44 BGN’den (25 USD) başlar. Özel en-suite banyolu iki yıldızlı bir otel odası için gecelik ücretler yaklaşık 44 BGN’den (25 USD) başlar.

Bulgaristan Gezi Rehberi Önerisi: Karadeniz’deki tatil bölgelerinden birinde kalmak istiyorsanız, yaz mevsiminde bu tutarın iki katını (yaklaşık 70 BGN / $ 40 USD) ödemeyi bekleyin.

Airbnb, gecelik yaklaşık 21 BGN’den (12 USD) başlayan konaklama ücretleri ile Bulgaristan genelinde mevcuttur. Özel bir oda gecelik ücreti yaklaşık 56 BGN (32 USD), tam bir daire ya da ev ortalama 119 BGN (67 USD) tutar.

Bulgaristan’da kamp yapmak yasaldır, bu da özel mülk dışında çadırınızı hemen hemen her yerde bedelsiz olarak kurmanıza izin verildiği anlamına gelir. Ayrıca Bulgaristan çapında, özellikle sahil boyunca kamp alanları bulunmaktadır. İki kişilik çadır alanlarının çoğu gecelik 27 BGN’den (15 USD) başlar.

 • Yiyecek; Bulgaristan genelinde yemek çok uygun fiyatlıdır. Banica (hamur, peynir ve tereyağı) ya da banitsa -kahvaltılık bir hamur işi- gibi yerel sokak yiyecekleri 1.50 BGN (0.85 USD) kadar düşüktür ya da doyurucu bir shopka (Yunan salatasına benzer) veya kebap alabilirsiniz, 5 BGN (2,80 ABD Doları) tutar. Ayrıca 0,55 leva (1 USD) veya daha düşük ücrete bir dilim pizza alabileceğiniz pek çok yer mevcuttur. Fast food için, McDonald’s’ta yaklaşık 8 BGN (5 USD) karşılığında bir öğün yiyebilirsiniz. Dışarıda oturarak yemek yemek de oldukça ucuzdur. Orta sınıf bir restoranda yemek 10 BGN’den (6 USD) fazla tutmaz. Lüks bir restoranda başlangıç ​​yemeği dahi 20 BGN’den (11 USD) fazlaya mal olmaz.
 • Bulgaristan Gezi Rehberi tavsiyesi: Market alışverişi çok ucuzdur ve ekmek, meyve, et ve diğer temel şeyler için haftada 35-44 BGN (20-25 USD) tutarındadır.

Bulgaristan Gezi Rehberi Önerilen Bütçeler

Bulgaristan Gezi Rehberi uygun ve pahalı bütçelerle yolculuk yapmanın bedellerini sizler için hesapladı.

Bulgaristan’a seyahat ediyorsanız, günde yaklaşık 70 BGN ($ 40 USD) harcarsınız. Bu, bir hostelde kaldığınızı, yerel yiyecekler yediğinizi, yemeklerinizden kimilerini pişirdiğinizi, ücretsiz turlar ve ilgi çekici yerlere gittiğinizi, içkinizi sınırlandırdığınızı ve dolaşmak için yerel ulaşımı kullandığınızı düşünerek hesaplanmıştır. Bu bütçeyle şehirlerarası seyahat de yapabileceksiniz.

Günlük 133 BGN (75 USD) orta sınıf bir bütçeyle, iki yıldızlı otellerde (ya da özel bir pansiyon odasında) kalabilir, dışarıda yemek yiyebilir, gezmek için toplu taşıma araçlarını kullanabilir, daha çok şehirlerarası seyahat yapabilirsiniz. Daha fazla ücretli turistik yeri ziyaret edebilirsiniz. Bu bütçeyle, gerçekten istediğinizi yapabilirsiniz.

Bulgaristan’ı lüks bir bütçeyle ziyaret etmek istiyorsanız, günlük en az 239 BGN ($ 135 USD) ya da daha fazla harcamaya hazır olun. Bu bütçe dört yıldızlı güzel bir otelde kalmayı, ne isterseniz yemeyi, ne isterseniz içmeyi, kayak benzeri günübirlik geziler yapmayı, daha çok şehirlerarası yolculuk yapmayı kapsar. Bundan sonra sınırınız gökyüzüdür!

Bulgaristan gezi rehberi devam ediyor, lütfen okumaya devam edin!

Bulgaristan Gezi Rehberi: Para Tasarrufu İçin İpuçları

Bulgaristan Gezi Rehberi kısıtlı bir bütçeyle seyahat edenler için tavsiyelerde bulunuyor.

Bulgaristan, Avrupa’nın en uygun ücretli destinasyonlarından biridir. Kısıtlı bir parayla çok şey yapabilirsiniz ve ülkenin turistik yerlerinin çoğu (müzeler ve tarihi yerler gibi) uygundur. Yoğun yaz sezonunda Karadeniz sahillerinde vakit geçirmediğiniz sürece burada birikimlerinizi elinizde tutarsınız. Ziyaretiniz sırasında Bulgaristan’da tasarruf etmenin yolları şunlardır:

 • Sunny Beach’ten kaçının; Bu kadar yüksek ücretli ve turistlerle dolu bir plajın çekiciliğini size kalmış. Burada kumdan daha fazla şezlong var ve çok pahalı. Bunun yerine diğer kıyı plajlarından birini tercih edin.
 • Hostel Mostel’de kalın; Bu hostelde kalmak, bütçenizi düşürebilir çünkü yalnızca ücretsiz kahvaltı sunmakla kalmaz, ücretsiz akşam yemeği de (bir bira ile birlikte gelir) sunarlar. Temel olarak, burada kalmak size günde iki öğün yemek parası kazandırır. Sofya, Plovdiv ve Veliko Tarnovo’da yerleri var.
 • Fırınlarda yemek yemek; Bulgaristan fırınlarında sabahları sizi doyuracak çok çeşitli hamur işleri ve yiyecekler vardır. En sevilen atıştırmalıklardan ikisi banica ve krenvirshka.
 • Couchsurf; İleriye dönük plan yapıyorsanız, ülkenin her yerinde gerçekten güzel Couchsurfing’ler bulabilirsiniz. Bu şekilde, yalnızca kalacak boş bir yeriniz olmayacak size gidilecek en iyi yerleri ve görülecek şeyleri söyleyebilecek bir Bulgar ev sahibiniz olacak.
 • Ücretsiz yürüyüş turlarını deneyin; Yürüyüş gezileri, bir şehri ve kültürü tanımanın harika bir yolu. Sofya, Veliko Tarnovo ve Plovdiv’de ücretsiz yürüyüş turları bulunur. (Bahşiş verdiğinizden emin olun!)
 • Ücretsiz etkinlikleri arayın; Bulgaristan’daki festivallerin çoğu ücretsizdir ve yaz aylarında birçok şehir parkında bedelsiz etkinlikler vardır. Ziyaretiniz sırasında pansiyon veya ev sahibinize neler olup bittiğini sorun.
 • Bir su şişesi satın alın; Bir su şişesi burada özellikle kullanışlı olacaktır. Paradan ve plastik şişeden tasarruf edin ve musluk suyunu sizin için saklayacak bir şişe alın.

Bulgaristan’da Nerede Kalınır?

Bulgaristan’da çok sayıda harika pansiyon ve ekonomik bütçeler için otel vardır. Kırsal kesimde, küçük aile konaklama yerlerine rastlamak daha yaygındır (lezzetli bir kahvaltının da dahil olduğu yerler). Kalmak için en sevilen yerleri Bulgaristan gezi rehberi tavsiye ediyor:

 • Hostel Mostel (Sofya)
 • Hostel 123 (Sofya)
 • Hostel Mostel (Veliko Tarnovo)
 • Yürüyüşçüler Pansiyon (Veliko Tarnovo)
 • Hostel Mostel (Filibe)
 • Hostel Old Plovdiv (Plovdiv)
 • Yo-Ho-Pansiyon (Varna)
 • Nomado Pansiyon (Varna)

Bulgaristan gezi rehberi önerisi: Bulgaristan’da hala çok sayıda Türk var, aralarında tanıdıklarınız varsa uygun fiyatlı kalacak yer konusunda tavsiyede bulunabilirler.

Bulgaristan’da Nasıl Dolaşılır?

Bulgaristan gezi rehberi ülkede dolaşmak için alternatifleri ilginize sunuyor:

Toplu Taşıma; Bulgaristan’da yerel ulaşım oldukça hesaplıdır. Sofya’da şehir merkezi ile havalimanını birbirine bağlayan iki hattan oluşan bir metro, ayrıca merkez otobüs ve tren istasyonları bulunuyor. Biletler fiyaları 1,60 BGN (0,90 USD).

Halk otobüsü sistemi ülke genelinde en yaygın toplu taşıma yöntemidir. Ücretler genelde 1-1.60 BGN (0.57-0.90 USD) arasındadır. Troleybüsler-tramvaylar birçok şehirde yaygındır ve halk otobüsü ile yaklaşık aynı ücrettedir. Sofya gibi bazı şehirler, günlük 3 leva (1.15 USD) tutarında günlük geçiş kartına sahiptir. Üç günlük geçiş sürecinde, günlük 10 BGN’dir (6 USD).

0,70-0,90 BGN (0,40-0,50 ABD Doları) arasında başlayan ve her kilometre için 0,70-0,80 BGN (0,40-0,45 ABD Doları) aralığında bulunan ücretlerle taksiler her yerde bulunabilir. Ücret, akşamları ve geceleri biraz artabilir.

Otobüs; Bulgaristan’da sizi küçük kasaba ile şehirler arasında ve sahil boyunca götürecek çok sayıda özel ve halk minibüsü vardır. En yaygın otobüs şirketlerinden bazıları şunlardır:

 • Biomet – Sofya ile Veliko Tarnovo ve Varna ve Burgaz arasındaki güzergahlar
 • Etap-Grup- Varna, Burgaz, Sofya ve Veliko Tarnovo (ve güzergahtaki diğer küçük kasabalar) arasındaki güzergahlarda çalışır.
 • Union-Ivkoni Bağlantıları- Çoğu büyük kasaba ve küçük şehirler arasında çalışır

Sofya’dan Varna’ya giden bir otobüsün ücreti 33 BGN (19 USD) tutar, yol yedi saat sürerken, Varna’dan Filibe’ye giden otobüs 26 BGN (15 USD) ücret tutar ve  güzergah yedi saat sürer. Sofya’dan Veliko Tarnovo’ya üç saatlik bir seyahat 21 BGN’den (12 USD) tutar.

Tren; Bulgaristan’da trenle seyahat genellikle otobüse göre daha uygundur, ancak daha yavaştır. Örneğin, Sofya’dan Veliko Tırnovo’ya yolculuk sadece 16 BGN (9 USD) tutar, ancak otobüsle üç, trenle beş saat sürüyor.

Bulgaristan gezi rehberi önerisi: Seyahatinizi planlamak için Bulgaristan Devlet Demiryolları web sitesini (bdz.bg) kullanabilirsiniz.

Uçuş; Bulgaristan’da, her ikisi de Bulgaria Air tarafından işletilen sadece iki iç hat uçuşu vardır. Bir rota Sofya ile Varna arasında, diğeri Sofya ile Burgaz arasındadır. Sofya ile Varna arasında tek yön bir uçuş yaklaşık 65 BGN (37 USD) tutarken, Sofya ile Burgaz arasında tek yön uçuş yaklaşık 60 BGN (34 USD) tutuyor.

Otostop; Bulgaristan’da otostop, gezginler ve yerel halk arasında yaygındır.

Bulgaristan’a Ne Zaman Gidilir?

Bulgaristan gezi rehberi Bulgaristan seyahati için en uygun zamanı sizin için araştırdı.

Karadeniz kıyısında sıcak hava ve seyahate bol zaman ayırmak istiyorsanız, yaz (haziran ayından ağustos sonuna kadar) Bulgaristan’ı ziyaret etmek için en uygun zamandır. Günlük sıcaklıklar 27-35 ° C arasındadır ve su yüzmek için idealdir. Bu sıcaklıklar ülke genelinde oldukça tutarlıdır, ancak dağlık bölgeler daha soğuk olabilir.

İlkbahar ve sonbahar havası günden güne farklılık gösterebilir. Sıcaklıklar 41-77 ° F (5 ila 25 ° C) arasında değişir ve genellikle yağmurludur. Daha az kalabalık-daha düşük ücretler istiyorsanız gelmek için en iyi zamandır. Sonbahar ayları içinde daha soğuk havalarda ve sonbahar yaprakları kızıla döndüğünde yürüyüş yapmak en iyisidir.

-5 ° C’ye kadar düşen sıcaklıklar ve bol kar yağışı getiren kış soğuk geçer. Bu dönemde Bulgaristan’da karla kaplı dağlar güzeldir ve pek çok gezgin yamaçlara tırmanmak için gelir.

Bulgaristan gezi rehberi yazımız hoşunuza gittiyse ve Bulgaristan vizeleri hakkında bilgi almak istiyorsanız Bulgaristan vize rehberi sayfamızı ziyaret ediniz.

Bulgaristan Büyükelçiliği sitesinden güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×