Bulgaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Bulgaristan vize başvurusu için 2022 güncel kılavuzdur. Buradaki tüm bilgiler 2022′ de Bulgaristan vizesi için güncel olan bilgilerdir.

Bu yeni kılavuz’da listedeki tüm detaylar yer almaktadır.

 

 • Bulgaristan vizesi türleri için gerekli evraklar 2022
 • Bulgaristan vize ücretleri 2022 güncel fiyat listesi
 • Bulgaristan vizesi başvurusu ve çok daha fazlası

 

Bulgaristan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Bulgaristan,  resmi adıyla Bulgaristan Cumhuriyeti. Konumu balkanlardadır. Batı sınırında kuzey Makedonya ve Sırbistan, doğu sınırında Karadeniz, Kuzey sınırında Romanya, Güneyinde Yunanistan ve Güneydoğusunda Türkiye yer almaktadır.

110.994 kilometrekarelik yüz ölçümü ile Avrupa’nın en büyük 16. Ülkesidir. Başkenti sofya olan bu ülke resmi dil olarak Bulgarca konuşmaktadır. Bu Ülkenin para birimi Bulgar levasıdır. Nüfusu 8 milyon olarak sayılmıştır. Zengin kültürü ve tarihi ile birçok turist ağırlamaktadır.

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni bulunan üçüncü bir ülke vatandaşları seyahatten önce Bulgar vizesi almak mecburiyetindedirler. Gri(hizmet) ve siyah(siyah) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 güne kadar olan ziyaretleri için Bulgaristan vizesinden muaf tutulmaktadır.

 Yeşil(hususi) pasaporta sahip vatandaşlardan ise 6 ay süresince 90 günü geçmeyen ziyaretleri için vize istenmemektedir.

Bulgaristan Turistik Vizesi

Bulgaristan Turistik Vizesi

Bulgaristan’a gezi, eğlence, tur gibi sebeplerle  kısa süreli ziyaretler için Bulgaristan turistik vizesi almaları gereklidir.

Bulgaristan ziyaretleri için kısa süreli tarihler de bulunmak isteyenler turist vizesine Bulgaristan Başkonsolosluklardan veya Konsolosluğun kriterlerine uygun olarak seçtiği temsilci vize noktalarından başvurulabilir.

Bulgaristan’a turist olarak turist vizesi ile giren kişilerin girme amaçlarının kısa süreli turistik gezi olduğunu beyan edip belgelerle kanıtlamak zorundadırlar. Turist vizesi tek giriş olarak onaylanmaktadır.

Bulgaristan turistik vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Bulgaristan ziyaretinde kullanacağınız pasaportunuzun, ülkeyi ziyaretinizden sonra bitimine yaklaşık 6 ay kalmış olması gerekmektedir. Daha sonra  aldığınız turist vizesinin işlenebilmesi açısından en az 2 sayfa olması zorunludur.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka fonu beyaz olmak suretiyle 35mm genişliğinde ve 45mm büyüklüğünde olması gereklidir. Fotoğrafın beyan edilmesin önce en fazla 3 ay geriye dönük şekilde çekilmiş olması gereklidir. Alın, çene, yüz ve kulaklar net bir şekilde görülmelidir. Yüz hatları iyice anlaşılır bir resim olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüğünden alınmış olup kardeş, anne ve baba bilgileri daha sonra açık adres bilgilerinizi içermelidir.
 • Banka hesap dökümü: Bulgaristan ziyaretiniz boyunca sizin bütün masraflarınızı karşılayacak olan paranın bulunduğu (en az 5.000 Türk lirası) banka hesabının belgelenmiş dökümü gereklidir. Banka tarafından kaşeli ve onaylanmış orijinal belge sunulmalıdır.
 • İkametgah belgesi: E-devlet üzerinden veya muhtarlığınızdan alacağınız belge gerekli evraklar arasında istenmektedir.
 • Hotel konfirmasyonu: Hotelin anteli kağıdına, seyahat tarihlerinizi ve seyahat edecek kişilerin ismini ve soy ismini içeren, kaşeli ve imzalı onaylanmış bilgi formu gereklidir.
 • Mesleki durumunuzu beyan eden belge: Bu belge göçmenlik konusunda ki hassas tutum için incelenmektedir. İş sahibi, emekli, öğrenci ve işyeri sahibiyseniz bunu beyan eden bir belge yeterli olacaktır.
Bulgaristan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan turistik vize ücretleri nedir;

Bulgaristan Başkonsolosluğu vize ücretleri için toplam 110 Euro tahsil etmektedir. 60 Euro vize harç bedeli, vize yetkili nokta hizmet bedeli ve seyahat sağlık sigortası bu ücrete dahildir.

Bunun yanında 110 Euro’ya ek olarak danışmanlık hizmeti veren bir noktandan yardım almanız dahilinde 25 Euro ile 30 Euro arasında değişen ücret farkı 110 Euro üzerine eklenecektir.

Seyahat sigortasının 1 aylık ücreti toplam 18 Euro’dur. Otel konfirme veya davetiye içinde ayrıca 20 ila 40 Euro arası bir ücret talep edilmektedir.

Bulgaristan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bulgaristan turistik vize başvuru formu;

Uluslararası vize prosedürüne uygun olarak Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından düzenlenmiştir. Konsolosluk tarafından turistik vizeye başvuranlar hakkında bilgi edilmesine yaramaktadır. Başkonsolosluğun hazırladığı bu form doldurulmak zorundadır.

Bulgaristan turistik vize başvuru formu gerçek bilgiler dahilinde eksiksiz doldurulmak zorundadır. Formu doldururken vermiş olduğunuz bilgiler, verdiğiniz evraklarda bulunan kişisel bilgilerinizle örtüşmelidir. Bu Konsolosluk tarafından göz önünde bulundurulacaktır.

 Gerçeği yansıtmayan bilgilerle karşılaşıldığında, başvuru formunuz Konsolosluk tarafından reddedilecektir. Başvuru formunu doldurmaya biyometrik fotoğrafınızı formun en üst sırasındaki kutucuğa yapıştırmakla başlarsınız.

Formun üzerinde istenilen bilgileri doldurduktan sonra  en alt köşedeki imza bölümüne ıslak imzanızı atmalısınız.

Bulgaristan turistik vize dilekçesi nasıl yazılır;

 • Bulgaristan turistik vizeye başvururken sunmanız gereken dilekçede ilk olarak kendinizden bahsedip daha sonra  seyahat tarihinizi, maddi durumuzu ve seyahat amacınızı anlatmalısınız. Dilekçe şablonu dışına çıkışmaması gereklidir.
 • Vize başvuru dilekçeniz tamamıyla resmi bir dil içermelidir.
 • Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Tarih, saat ve konum yer almalıdır.
 • Hangi amaçla ve seyahat tarihleriniz yer almalıdır. Ulaşım biletinizi önceden aldıysanız onu da ekleyebilirsiniz.
 • Daha önceki vize deneyiminiz var ise ondan bahsedebilirsiniz.
 • Dilekçe sade ve anlaşılır bir dil içermelidir. Elle veya bilgisayar ortamında yazılmış olmalıdır. Dilekçeyi teslim ederken Türkçe teslim edebilirsiniz. Ancak Konsolosluk tarafından iyi anlaşılması için onaylanmış  çeviri şeklinde orijinal yazdığınız dilekçe kopyası ile verebilirsiniz.
 • Dilekçede kullanılan A4 kağıdı kirli ve yıpranmış olmamalıdır. Tamamen temiz durumda ki A4 kağıdına yazılmalıdır.
Bulgaristan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Bulgaristan turistik vize kaç günde onaylanır;

Başkonsolosluğa yapılan başvuruda istenilen belge ve evraklar tam ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmişse vizenin çıkma süresi 5-7 gün arasındadır. Eksik veya yanlış evrakla başvuru yapmak bu süreyi uzatacağı gibi reddedilmesine de sebep olacaktır. Evrakların düzenine dikkat edilmelidir.

Bulgaristan Ticari Vizesi

Bulgaristan Ticari Vizesi

Bulgaristan’a iş amaçlı yapılacak olan seyahatler için uygulanan vizedir. Bulgaristan ticari vizesi almak isteyen kimse iş seyahati olduğunu kanıtlamak zorundadır. Bununla birlikte iş seyahati için ticari vizeye başvuracak kişi karlı taraftan adına yazılıp tarafına gönderilmiş bir davetiye almak zorundadır.

Bulgaristan ticari vize için gerekli evraklar;

Gerekli bütün evraklar Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Ticari vize için istenilen gerekli evraklar dikkatle hazırlanmalıdır.

 • Pasaport: Ticari vize başvurusu için seyahat süresince kullanacağınız pasaportunuzun seyahat bitiminden sonra dahi 6 ay süresi kalmak zorundadır. Bununla beraber vizenizin işlenmesi için pasaportunuzda 2 sayfa boşluk bulunması isteniyor. Son 10 yıl içinde çıkartılmış bir pasaport olması gerekli. Pasaportunuz orijinali ile kişisel bilgilerinizin olduğu sayfaların bir fotokopisi istenilmektedir.
 • Bulgaristan ticari vize formu: Vermiş olduğunuz evrakların yanında formu gerçek bilgiler dahilinde eksiksiz doldurup vermeniz gerekmektedir.
 • Bulgaristan ticari vize başvuru dilekçesi: Vize başvuru dilekçesi  sade bir şekilde hazırlanıp gayet açık anlaşılır bir dilde hazırlandıktan sonra verilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başkonsolosluğun kriterlerine uygun, son 3 ay içerisinde çıkartılmış  ve yüz hatlarının gayet anlaşılır olduğu arka fonu beyaz olan 35mm eninde ve 45mm genişliğinde 2 adet fotoğraf gereklidir.
 • Bulgaristan ticari vize ücreti: Bulgaristan ticari vizesine başvururken 2 adet ücret ödemesi alınmaktadır. Birincisi Başkonsolosluk vize harcı, ikincisi vize başvuru merkezine ödenen hizmet bedelidir. Vize ücreti 65 eurodur. 12 yaşından gün almamış çocuklar için ücret alınmamaktadır.
 • Bulgaristan ticari vize davetiyesi: Bulgaristan ticari vize başvurusunda istenilen ve bulgaristandan adınıza gönderilmiş olması gereken belgelerdir. Bulgaristan da çalışılan firma tarafından sağlanmaktadır.
 • Finansal geliri beyan eden belgeler: Bulgaristan vize başvuru evraklarında arasında vize sahibinin seyahati sırasında yapacağı harcamaların  karşılığı olan banka hesabının, banka tarafından onaylanmış bakiyeyi gösteren kaşeli belge isteniyor. Son 10 gün içerisinde alınmış olması gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortası: Ticari vize başvurusunda bulunan kişiler ,seyahat süresince 30.000 euroluk teminat tasdik eden seyahat sigortası yaptırmak zorundadır.

Bulgaristan ticari vize ücreti;

Harç ücreti toplam 65 eurodur. Hizmet noktasına başvuru ücreti 25 euro olarak tahsil edilmektedir. Seyahat süreniz boyunca yaptırmak zorunda olduğunuz seyahat sağlık sigortası ücreti, seyahat süresinin uzunluğuna göre 10 ile 60 euro arasında değişmektedir.

Minimum olarak 100 euro gibi bir rakam söz konusu olacaktır. Seyahat sürenizin uzaması ile birlikte 160 euroya kadar artış gerçekleştirebilir.

Bulgaristan ticari vizesi ne kadar sürede sonuçlanır;

Bulgaristan ticari vize başvuruları  evraklar doğru ve aslını yansıtıyorsa ve eksiksiz bir biçimde ise Bulgaristan Başkonsolosluğu ticari vize başvurunuzu 7 ila 10 iş günü arasında sonuçlandırmış olacaktır. Başvuru işlemlerinde sorun yaşamamak adına, başvurunuzun seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmanız isteniyor.

Bulgaristan ticari vize formu;

Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından  belirlenen kriterlere ve istenilen bilgiler dahilinde gerçek bilgilerle doldurulmalıdır. Başvuruda verilen evraklar ile gerçekliğini desteklemelidir. Aksi halde Başkonsolosluk bunu göz önünde bulunduracağından başvuru işleminizi reddedecektir.

Bulgaristan ticari vize dilekçesi;

Bulgaristan’a iş amaçlı seyahat eden kişilerin Başkonsolosluğa bu konuyla ilgili hitap etmeleri gerekir. Sade, temiz ve anlaşılır bir şekilde sorunsuz yazılması gereklidir. Bununla birlikte şirket personeliyseniz, şirketiniz bu dilekçeyi yazabilir.

Dilekçe yazılırken dilekçe kapsamında  seyahat edilecek yerler, kalınacak yerler, sağlık sigortası gibi bilgiler ve mali bilgileri olmalıdır. Dilekçe, başvuruda istenilen diğer belgeler ile desteklenmelidir.

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi

Bulgaristan’a aile, akraba ve arkadaş çevresini ziyaret etmek isteyen kişilerin başvuracağı vize türüdür. Başvurmak için Bulgaristan tarafınızdan sizin tarafınıza davetiye gönderilmesi gereklidir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahat sürenizin sonunda, pasaportunuzun bitiş süresine en az 9 ay kalmalıdır. Bulgaristan aile ziyareti vizenizin işlenmesi için en az 2 boş sayfası bulunması zorunludur.
 • Biyometrik fotoğraf: Bulgaristan Başkonsolosluğunun belirlediği 35mm eninde ve 45mm büyüklüğünde olması gereklidir. Biyometrik fotoğrafınızın anlaşılır, yüz hatlarının gayet anlaşılır şekilde olması gereklidir. 2 adet biyometrik fotoğrafınızı gerekli evraklar içerisine koymanız istenmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış olup aile bilgisinin ve adres bilgisinin de olduğu bu kayıt örneği gerekli evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Seyahatiniz esnasında sizin kalacak yer ve diğer ihtiyaçlarınızı giderecek miktarda paranın olduğu banka hesap dökümünüz. İstenmektedir. Hesap içindeki bakiyenizin en az 7.000 türk lirası olması  istenmektedir. Bankadan onaylanmış ve kaşeli alacağınız belgenin 10 günden eski olmaması gereklidir.
 • Davet mektubu: Bulgaristan aile ziyareti vizesi için, Bulgaristan’da bulunan akraba, aile ve arkadaşınız tarafından davetiye gönderilmesi gerekmektedir.
 • 18 yaş altı için muvafakatname: Eğer vizeye başvuracak kişi 18 yaşın altında ise ailesi tarafından noter onaylı belge gerekli evraklar arasındadır.
 • Mesleki durumuzu gösteren belgeler: Mesleki durumunuz ve mesleğiniz hakkında bilgi verici belgeler evrak listesinde gereklidir. Çalışan  iseniz  maaş bordrosu, SGK prim dökümü ve işe giriş belgesi yeterli olacaktır. İş veren iseniz vergi levhası, ticaret odası kaydı ve imza sirküleri gibi evrakları bulundurmanız gerekmektedir. Öğrenci iseniz öğrenci belgesi göstermeniz yeterli olacaktır. 
 • Davetiye gönderen kişiye ait belgeler: Eğer davetiyenizi gönderen kişi 1. Dereceden akrabanız ise ve siz seyahat sürenizi uzun tutmak istiyorsanız tarafınıza gelen davetiyenin dışında, davetiyeyi gönderen kişin Bulgar kimliği, Bulgar oturum kartı fotokopisi ve davet eden kişinin kaldığı evin tapusu veya kira kontratı fotokopisi gereklidir. Bunun yanında davetiye gönderen kişinin kendi el yazısıyla yazmış olduğu davet sebebini ve uzun vize istediğini belirten bir dilekçe olması zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süreniz boyunca yaşadığınız sağlık sorunları için 30.000 Euro teminat veren sağlık sigortası istenmektedir.
 • Başvuru formu: Doğruları yansıtacak ve verdiğiniz bu diğer evrakları destekleyecek şekilde doldurulup teslim edilmelidir.
 • Başvuru dilekçesi: Sade temiz ve anlaşılır şekilde yazmış olduğunuz dilekçe istenilen belgeler arasında olmalıdır. Bulgarca’ya çevrilmiş onaylı çeviri ve yanında orijinal dilekçenin fotokopisi istenmektedir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi ücretleri;

Bulgaristan Başkonsolosluğu vize harcı 60 Euro’dur. Başkonsolosluğun belirlediği vize başvuru noktası hizmet bedeli 25 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortasının 1 aylık tutarı 18 euro olup seyahat sürenize göre bu ücret artmaktadır. Davetiye için 20-40 Euro arası ücret tahsil edilmektedir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar;

Başkonsolosluğunun vizeyi onaylama süresi 5-7 gün içinde değişmektedir. Sizin vermiş olduğunuz evraklar neticesinde bilgilerin doğruluğu kontrol edilerek onay verilmesinden dolayı uzun bir işlemdir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvuru formu;

Başkonsolosluğun kriterlerine uygun olarak sizden istenilen belgeleri de destekleyerek doğru ve gerçeği yansıtır bir biçimde doldurulması gerekir. 1 adet biyometrik fotoğrafınızı formun üzerinde istenilen kutucuğa yapıştırmakla başlarsınız. Daha sonra formu doldurduktan sonra en alt köşeye ıslak imzanızı atmalısınız.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvuru dilekçesi;

Dilekçeyi yazacağınız A4 kağıdının temiz ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Kendi el yazınız veya bilgisayar ortamında yazılmış bir dilekçe olabilir. Dilekçeyi Bulgaristan Başkonsolosluğuna hitaben yazmalısınız. Seyahat nedeniniz ve tarihleri hakkında bilgiler verebilirsiniz. Sade ve anlaşılır bir dil içermelidir.

Bulgaristan aile ziyareti davetiye örneği;

Davetiye Bulgaristan yabancılar şubesinden onaylı olmalıdır. Davet edilen kişinin bilgilerini eksiksiz nir şekilde içermelidir. Başvuru sahibi seyahati sırasında davet belgesini yanında bulundurmakla zorunludur.

Bulgaristan Aile Birleşim Vizesi

Bulgaristan Aile Birleşim Vizesi

Bulgaristan aile birleşim vizesi evli eşlerin çocuklarıyla birlikte aynı ülkü içimde yaşamak için talep ettiği vize türüdür. Bulgaristan vatandaşı ile Türkiye vatandaşı bir kimse  evlilik sonra vizeye talepte bulunabilir.

Bulgaristan aile birleştirme vizesi için gerekli evraklar;

Türkiye’de hazırlanması gereken evraklar: Evlilik belgesi, sabıka kaydı, ikametgah belgesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat belgesi ve 2 adet biyometrik fotoğraf

Bulgaristan vatandaşı tarafından hazırlanması gereken evraklar: Türk eş adına alınan Bulgaristan bankasından banka referans nüshası yada mektubu. Türk eşin bakım ve masraflarının karşılanacağı taahhütname ile evlilik sahte olmadığının kanıtlanması. Bulgaristan kira kontratı yada tapu örneği. Bulgar vatandaşın pasaport ve liçna kartı fotokopisi.

Bulgaristan aile birleştirme vizesi ücreti;

Bulgaristan Başkonsolosluğuna yapılacak olan aile birleştirme vizesi için istenilen harç bedeli 100 euro’dur. Konsolosluğun belirlemiş olduğunu  yetkili vize başvurunu noktalarının hizmet bedeli ise 25-30 Euro arasında değişmektedir.

Bulgaristan aile birleştirme vizesi ne kadar sürede onaylanır;

Uzun süreli vize kategorisi sınıfından olan (D) evlilik ve aile birleştirme vize başvuruları yaklaşık olarak  40-50 gün aralığında  sonuçlanmaktadır. Hazırlanan evraklar detaylı ver karışık olmasından dolayı süreç uzundur.

Bulgaristan aile birleşimi vizesi başvuru formu;

Başvuru formu Konsolosluğun istediği kriterler çevresinde sizden istenilen bilgiler doğrultusunda doldurulmalıdır. Doldurulan bilgiler kesinlikle gerçeği yansıtmalıdır. Form üzerinde 1 adet biyometrik fotoğraf ve ıslak imzanız bulunmalıdır.

Bulgaristan aile birleşim vizesi başvuru dilekçesi;

Bu dilekçe Başkonsolosluğa ve Bulgaristan dışişleri bakanlığına hitaben yazılmalıdır. Nazik, sade ve anlaşılır bir dil ile temiz bir şekilde yazılmış olmalıdır. Sizin ve Bulgaristan da bulunan eşiniz hakkında bilgiler vermelidir. Temiz ve yıpranmamış A4 kağıdına yazılmalıdır. Daha sonra  dilekçenizin bir fotokopisi ile onaylanmış çevirisinin olduğu belgeler gerekli evrakların yanına koyulmalıdır.

Bulgaristan aile birleşimi vizesi için dil şartı;

Bulgaristan aile birleşimi vizesi  için dil şartı istenilmiyor.

Bulgaristan aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/bulgaristan-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

Bulgaristan Vize Ücretleri

Bulgaristan Vize Ücretleri

Bulgaristan vizesi almak isteyen 0-6 yaş  – 06-12 yaş vize ücretleri

 • Bulgaristan  vizesi isteyen 12 yaş altı çocuklardan ücret tahsil etmiyor. Tamamen ücretsiz.
 • 0-6 yaş ve  6-12 yaşına kadar olan çocuklar vize ücreti ödemez.
 • 12 yaş üstü başvuru sahiplerinden vize harcı ve koordinasyon hizmeti olarak 110 Euro alınmaktadır.

Bulgaristan vizesine başvururken danışmanlık ücreti

Vize başvurunuzu sizin de yapacağınız gibi bir danışmalık hizmetinden yardım alabilirsiniz. Bu vize başvuru işleminizi doğru adımlar vasıtasıyla hızlandıracaktır. Danışmanlık hizmeti ücreti 30 euro olarak belirlenmiştir.

 • Kişilere özel telefon desteği.
 • Kişiye özel istenilen evrakların bilgilendirilmesi.
 • Başvuru dosyasının eksik bir şekilde hazırlanması.
 • Gerekli evrakların  doğru bir biçimde çıktı haline getirme hizmeti.
 • Bu evrakları dosyalama hizmeti.
 • Konsolosluktan randevu, başvuru ve rezervasyon ayarlama hizmeti.

Bu ücrete dahildir.

Bulgaristan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bulgaristan Konsolosluklar

Bulgaristan Konsolosluklar

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu adresi Ahmet Adnan Saygun Caddesi, No: 44, 2. Levent / İSTANBUL

Aşağıda belirlenen saatler içerisinde şahıslar randevu saatlerinde işlemlerini geçekleştirebilirler.

Bulgaristan Konsolosluğu İstanbul Çalışma Saatleri

Pazartesi, Perşembe: 09.00 / 17.30

Bulgar Vatandaşları İçin Çalışma Saatleri:

Pazartesi, Perşembe : 09.00 / 12.00

Bulgaristan Vize Başvurusu İçin Çalışma Saatleri:

Pazartesi -Perşembe : 9.00 / 12.00

Konsolosluğun akredite Turizm Acenteler için vize başvuru  Saatleri:

Pazartesi – Perşembe  09:00-12:00

Bulgaristan vizesi için alınan Pasaportların Teslim Saatleri:

Cuma: 09.00 / 13.00

İstanbul Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgeleri

Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve çevresi.

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu Görev Bölgeleri

Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve ilçeleri.

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgeleri

Tüm Türkiye

Bulgaristan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Multiple yani çok giriş çıkış hakkı tanıyan ve yeterli süresi bulunan Bulgaristan vizeniz var ise gerekli diğer şartları taşımak kaydı ile Romanya’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak durumunuzla ilgili mutlaka teyit almalısınız.
 
Bulgaristan C tipi vize kaç günde çıkar?
C tipi olarak kısa süreli seyahate vurgu yapılır ve yaklaşık 7 iş gününe kadar sonucu öğrenirsiniz.
 
Bulgaristan C vize nedir?
Bulgaristan C tipi vize, ülkenin kısa süreli vize türlerini kapsayan vize çeşididir. C tipi vize sahibi kişiler, 6 ay içerisinde ülkede en çok 90 gün kalma hakkına sahiptir.
 
Bulgaristan için vize gerekli mi?
Bulgaristan’a gitmek isteyen Türk vatandaşlardan bordo pasaportu bulunan kişilerden vize talep edilmektedir. Yani bu ülkeye giriş yapacak olan bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekmektedir.Bulgaristan, Türk vatandaşlarının 90 günü aşmayacak seyahatleri için vize talep etmez. Ülkeye giriş yapmak için güncel bir pasaporta sahip olmanız yeterlidir.
 
Bulgaristan kapıda vize veriyor mu?
  Hayır, bu ülke için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu yüzden vize alacak kişilerin başvuru işlemlerini önceden tamamlaması gerekmektedir.Kapıda vize uygulamalarına yer verilmiyor. Gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerine de kısa süreli seyahatlerde muafiyet veriliyor.
 
Bulgaristan Kısa Süreli Vize Başvuruları Nereye Yapılır?
Bulgaristan kısa süreli vize başvuruları Bulgaristan vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilebilir.
 
Bulgaristan Konsolosluğu vize veriyor mu?
Vize hizmet merkezleri üzerinden kısa süreli vize başvurularına geçilebilir. Konsolosluk daha çok uzun süreli vize taleplerine yanıt verir.Evet, bu ülkeye seyahat gerçekleştirecek olan bordo pasaport sahiplerinin vize alması zorunludur ancak hizmet, diplomatik ve hususi pasaport sahipleri kısa süreli seyahatler dahilinde vizeden muaf tutulmuşlardır.Uzun süreli vizeleri bizzat konsolosluk verir ancak kısa süreli vizelere VFS Global bakmaktadır.
 
Bulgaristan Multi Vize nasıl alınır?
Evlilik üzerinden multi vize sahibi olmak isteyenler evlilik, kimlik, meslek ve finansal durum belgelerini eksiksiz olarak paylaşmaları gerekir.
 
Bulgaristan neden vize vermiyor?
Maddi yetersizliğin saptanması üzerine ret yanıtı verilir. Bunun kadar seyahat amacına ters düşen belgelere yer verilmesi de redde neden olur.
 
Bulgaristan vizesi nasıl alınır?
Vizeye dair pasaport şartlarını dikkate almak gerekir. Seyahat amacına uygun olan evraklar dahilinde başvurunuzu iletmeniz istenir.
 
Bulgaristan'a gitmek için ne gerekiyor?
Bulgaristan’a gitmek için gerekli olan ilk adım seyahat amacınıza uygun bir vize türüne başvuruda bulunmak olacaktır. Bunun için de sizlerden talep edilen evrak listesini hazırlamalı ve başvuru harç ücretini yatırmalısınız.
 
Bulgaristana gitmek için pasaport gerekli mi?
Paspaortunuz olmaz ise Bulgaristan vizesi alamazsınız.
 
Bulgaristan'a vizesiz gidilir mi?
Eğer bordo pasaport sahibi iseniz bu ülkeye vize almadan giriş yapmanız mümkün değildir ancak resmi pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerde ülke sınırları içerisinde giriş yapabilirler.
 
Bulgaristan turist vizesi kaç günde çıkar?
Bulgaristan turist vizesi ortalama 5 veya 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Bulgaristan Turistik Vize kaç günlük?
Turistik seyahate dair 90 güne yer verilir ve vizeye bağlı olarak ülkeye giriş – çıkış yapılması esas alınır.
 
Bulgaristan vize başvurusu nasıl yapılır?
Bulgaristan vize işlemleri, Bulgaristan konsolosluğu veya yetkili vize merkezleri tarafından yapılır. Vize başvuru formunu doldurarak randevu almanız ardından gerekli evrakları teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.
 

Bulgaristan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Bulgaristan Vizesi Ne Kadar?

Bulgaristan vize ücretleri vize harcı ve koordinasyon bedeli olarak 110 Euro’dur. Ayrıca kargo ve seyahat sağlık sigortası ücreti ek olarak ödenmelidir.

Bulgaristan Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bulgaristan vizesi 2021 yeni listeye https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-evraklari/ ulaşabilirsiniz. Kısaca özetlemek gerekirse pasaport, 2 adet fotoğraf, şahsi evraklar ve finanasal evraklardır.

Bulgaristan Vizesi ile Romanya’ya Girilir Mi?

Multiple yani çok giriş çıkış hakkı tanıyan ve yeterli süresi bulunan Bulgaristan vizeniz var ise gerekli diğer şartları taşımak kaydı ile Romanya’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak durumunuzla ilgili mutlaka teyit almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×