Bonn Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Bonn Vize

Almanya Bonn Vize Başvurusu

Almanya Bonn vize başvuru işlemleri için konsolosluk üzerinden dilekçe, form ve evrak verilmesi gerekmektedir. Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport ile vize başvuru işlemlerinizi hafta içi saat 9.00 ile 16:30 arasında yapabilirsiniz.

Bonn İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den Avrupa ülkelerinin AB kriterlerine uygun olan bütün ülkelerine vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Sadece 5 ülke dışında, Almanya’da dahil olmak üzere vize işlemleri D tipi vize ve C tipi vize olarak kayda alınır. Almanya vize başvuru işlemlerinizi, konsolosluk üzerinden yaparak, 90 günlük ve 180 günlük yurtdışı seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Bonn İçin Vize Şartları

Bonn vize işlemleriniz için şartlar; Türkiye’den çıkış nedenini belirten vize tipiyle birlikte başvuru dilekçesi, evrak ve form başvurusudur.

Sağlık sigortası, sabıka kaydı, yurtdışına çıkış nedeni belirtilerek, vize harcı bedeli ve konsolosluk harcı bedeli ödenmesi gerekmektedir.

Bonn Turistik Vizesi

Bonn turistik vize işlemleri D tipi ve C tipi vize işlemlerine girmektedir. 90 günlük ve 180 günlük vize işlemleriniz için yurtdışına çıkış nedeninizi bildirmekte olan dilekçenizi konsolosluğa vermeniz gerekmektedir. Turistik, kültürel gezi, iş, eğitim ve ticari amaçlı yurtdışı seyahatlerinizi bildirmeniz Schengen vize işlemlerine arasındadır. Almanya üzerinden geçeceğiniz ülkeleri de önceden rezervasyon işlemlerinizle bildirmelisiniz.

Bonn Vize Başvurusu

Bonn vize başvurusu için Almanya konsolosluğuna sabah 9.00 ile 16.30 arasında evrak, kimlik ve dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Vize harç bedeli ve 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ücreti başvuru evresinde yapılmaktadır.

Bonn Vize Evrakları

Bonn vize evrakları, konsolosluk üzerinden teslim edilerek eksiksiz ve ıslak imzalı verilmelidir.

  • 10 yıllık pasaport ( En fazla)
  • Çıkış nedenini belirten dilekçe
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Tam vukuatlı nüfus kaydı
  • E devlet üzerinden İkametgah alınmalıdır.
  • Kimlik fotokopisi ve aslı

Bonn Vize Fiyatları/ Ücreti

Bonn vize fiyatları, harç bedeli ve konsolosluk harç bedeli olarak düzenlenmiştir. 60 Euro vize harcı ve hizmet bedeli olarak da 30 Euro ödenmesi gerekmektedir.

Bonn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bonn vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Konsolosluk yoğunluğuna göre süreç değişmektedir.

Bonn Vizesi Nasıl Alınır?

Bonn vize işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden dilekçe ve form vererek, vize başvurusu yapabilirsiniz. Bonn vize merkezi üzerinden de irtibat kurarak süreci hızlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×