Almanya Vizesi 2022 - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vizesi 2022

Türkiye ile tarihi ve kültürel bağları olan Almanya, Türk vatandaşlarının en çok vize başvurusu yapmış olduğu ülkelerin başında geliyor. Almanya vizesi 2022 yılı kategorileri içinde birden fazla izin türü, bunlara göre tanımlanmış olan yol haritası ve tamamlanması gereken evraklar söz konusudur. Konsolosluğun yanı sıra yetkilendirilmiş aracı kurumlar üzerinden de işlemlerin bitirilmesi hususunda bir sıkıntı yoktur.

Almanya

Almanya vizesi 2022 yılında, daha önceki dönemlerde olduğu gibi belli kurallara göre yapılır. Almanya, Avrupa kıtasında yer alır. Federal Almanya Cumhuriyeti olarak da bilinir. Orta Avrupa sınırları içinde bulunurken, aynı zamanda Schengen’e üyedir. Kuzeyinde; Baltık Denizi, Danimarka ve Kuzey Denizi bulunur. Doğusu ise Çek Cumhuriyeti ve Polonya ile çevrilidir. İsviçre ve Avusturya güneyinde, son olarak Hollanda, Belçika, Lüksemburg ve Fransa ise batısında kalmaktadır. Almanya vizesi 2022 senesi işlemlerini tamamlayarak bu ülkeye gidebilirsiniz.

Almanya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Almanya vize için ne gerekiyor: Almanya vizesi 2022 yılı başvurularında amaca göre evrakların edinilmesi en temel kuralların başında gelmekte. Almanya vizesi gerekli evraklar 2022 yılı listesi şöyledir;

 • Turistik amaçlarla gitmek isteyen kişilerin pasaportu olması lazım. Geçerlilik süresi önem arz eder.
 • Başvuru formunun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekmekte.
 • Aynı zamanda seyahat nedeninin ifade edildiği bir dilekçeyi hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.
 • Seyahat sağlık sigortası olmadan vizenin alınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun teminatının ise 30000 Euro olması lazım.
 • Biyometrik resim, her zaman talep edilen zorunlu bir belge olmasından dolayı bunun kurallara uygun bir biçimde çekilmesi önem arz eder.
 • Almanya sınırları içerisinde hangi otelde konaklama yapılacaksa oradan bir rezervasyon belgesi alınmalı, bu konsolosluğa sunulmalıdır.
 • Gerek gidiş gerekse dönüş uçak bileti, Almanya vizesi gerekli evraklar 2022 listesi içinde dikkat çeker.
 • Buna ek olarak tam vukuatlı, yeni, aile bireylerinin tüm bilgilerinin içinde bulunduğu nüfus kayıt örneği da talep edilmektedir.
 • Bankada belli miktarda bir paranın bulunduğunu gösterebilmek için hesap döküm özeti sunulur.
 • Son 3 aylık maaş bordrosu, konsolosluk tarafından Türk vatandaşlarından istenmektedir.
 • Hangi işle meşgulseniz, bunu gösteren ve resmi evrak üzerinden kanıtlayan belgeyi de sunarak, vize başvuru sürecini başarılı bir biçimde tamamlamış olacaksınız.

Almanya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Almanya vize işlemleri açıldı mı: Almanya vizesi 2022 yılında yapılabilir. Almanya aile birleşimi gerekli evraklar şöyledir;

 • 2 tane ulusal olan vize başvuru formunun çok özenli bir biçimde doldurulması esastır.
 • Bunun ardından hem pasaport hem de bunun fotokopisini konsolosluğa sunmanız gerekmekte.
 • Aynı zamanda 2 tane fotoğrafın da talep edildiğini hiçbir şekilde unutmamanız lazım. Bunun özellikleri ise 35×45 mm olmalıdır. Yani biyometrik fotoğraflar kabul edilir.
 • Formül B olarak tanımlanmış iki tarafın da bilgilerinin yer aldığı evlenme kayıt örneği olmalıdır.
 • Başvuruyu yapan kişini vereceği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, Almanya aile birleşimi gerekli evraklar listesinde karşımıza çıkar.
 • Buna ek olarak Almanca bilgisini gösteren bir sertifikanın da olması şarttır. A1 kabul edilen geçerli dil seviyesi olarak karşımıza çıkar.
 • Almanya sınırları içinde yaşayan eşin yabancı olması durumunda oturum kartı, pasaport, kimlik kartı gibi belgelerin fotokopisi sunulmak zorundadır.
 • Bunun yanı sıra doğum evrakı da Almanya aile birleşimi gerekli evraklar denildiği zaman akla gelen dokümanlardan birisi olarak dikkat çeker.

Almanya Vizesi 2022

Almanya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya konsolosluğu vize veriyor mu: Almanya vizesi 2022 izin kategorilerine göre başvuru işlemlerinin tamamlanması konusunda hiçbir sorun yoktur. Almanya çalışma vizesini almak isteyen kişilerin şu belgeleri toplaması lazım;

 • Formu doldurarak hemen süreci başlatmak mümkündür.
 • Pasaport istenen bir evrak olmasının yanı sıra 1 yıllık geçerlilik şartının bulunduğunu unutmamak gerekiyor.
 • Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar içinde 2 tane vesikalık biyometrik fotoğraf da mevcuttur.
 • Nüfus cüzdanı veya bir diğer tabirle kimlik kartının hem arka hem de ön kısmının fotokopisini çekerek bunu en kısa sürede konsolosluğa sunmanız lazım.
 • Tam vukuatlı olacak şekilde nüfus kayıt örneği alınmalıdır.
 • Evlilik ya da boşanma gibi bir durum söz konusu ise buna dair evrakların temin edilmesi, başvuru dosyasının içine eklenmesi her daim çok büyük bir öneme sahiptir.
 • Seyahat sağlık sigortası talebi de söz konusudur.

Bu standart belgelerin yanı sıra aynı zamanda Almanya çalışma vizesi gerekli evraklar olarak tanımlanmış daha farklı dokümanların da olduğunu unutmamak lazım. İş sözleşmesi bunlardan birisidir. Mevcut akit olmaması halinde hiçbir zaman vize alımı gibi bir durum söz konusu olamaz. İşverenin adı ve adresi evraklar içinde sunulmak zorundadır.

Almanya sınırları içinde çalışılacak olan yerin posta kodunu da kesinlikle eklemeniz gerekmekte. Tüm bunların yanı sıra hem görev tanımı hem de iş ilanı konsolosluğun talep etmiş olduğu verilerin içinde bulunmasından dolayı, bunlara özen göstermek temel kurallar olarak karşımıza çıkar.

Çalışma biçiminin nasıl olacağı, Euro üzerinden senelik brüt maaş, yabancı yükseköğrenim diploması, başka bir ülkede edinilmiş olan belgenin denkliği, mesleki eğitim evrakı, ticaret sicili kaydı gibi belgelerin tamamlanmasının ardından bunların tümünün sunulması sonrasında ilgili başvuru aşaması da sona ermiş olacaktır. Sonrasında karar verecek olan tek merci artık Almanya konsolosluğudur.

Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya vizesi 2022 kategorilerinden birisi olan öğrenci izni için yine belgeler toplanmalı, tanımlanmış şartların hepsi sağlanmalıdır. Almanya öğrenci vizesi gerekli evraklar şunlardan oluşur;

 • Süreye göre farklılık gösterir. 90 güne kadar ve 90 günden fazla olmak üzere iki değişik vize tipi mevcuttur.
 • Formun doldurulması lazım.
 • Geçerli pasaport her zaman konsolosluk tarafından istenir.
 • En az 6 ay önce çekilmiş olması şartıyla bir adet biyometrik resim sunulmalıdır.
 • Bunun yanı sıra finansal durum evrakları büyük bir öneme sahiptir. Bunların içinde; tapu, araç ruhsatı, banka hesap dökümü, işe giriş bildirgesi gibi dokümanların bulunmasına dikkat edilmelidir.
 • Aynı zamanda halen öğrenciliği devam eden kişilerin mutlaka okuldan bir izin belgesini almaları lazım.
 • Çalışanlar ise hem bu durumu resmi evrak üzerinden kanıtlamak hem de işyerinden alınacak olan belgeyi sunmak zorundadırlar.
 • Dil kursuna önceden gitmiş olan Türk vatandaşlarının bununla alakalı olarak resmi dokümanı vermeleri şarttır.
 • Kurs kayıt belgesi de sizden istenir. Bunu aracı kurum olarak bilinen firma çok kısa sürede sizin adınıza temin edecektir.
 • En son mezun olunan okuldan alınmış diploma ile bunun Almanca olarak yapılmış tercümesi, Almanya öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında dikkat çeker.

Tüm bunlara ek olarak Almanya’da devam edeceğiniz eğitim kurumundan alınmış olan kayıt kabul belgesinin de verilmesi gerektiğini hiçbir şekilde unutmamak lazım.

Almanya Vizesi Ücreti 2022

Almanya vizesi 2022 senesinde Türk vatandaşları başvuru yapacakları zaman bunun her daim bir ücrete tabi olduğunu mutlaka bilmek zorundadırlar. Almanya vizesi ücreti 2022 yılında da daha önceden ifade edildiği üzere yetişkinler için 80 Euro olarak tanımlanmıştır. Bunun yanı sıra başvuru işlemlerinde 6 ile 12 yaş arası ise 40 Euro ödemek zorundadırlar.

Almanya vizesi ücreti 2022 senesinde tek sistem ve yöntem üzerinden ödenir. Kredi kartının kabul edilmesi gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Ancak banka havalesi geçerlidir. Türk vatandaşlarının merak etmiş olduğu bir diğer husus ise hangi para biriminin ödeme sırasında kullanılması gerektiğidir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Avrupa’nın ortak para birimi Euro’dur ve bunun üzerinden aktarımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dileyen Türk vatandaşları Türk lirasını da tercih edebiliyorlar.

Almanya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Almanya vizesi 2022 yılı prosedürleri içinde dikkat çeken bir diğer izin türü ise aile birleşimi adıyla bilinir. Bunun dört farklı kategorisinin olduğunu görmekteyiz. Almanya vizesi aile birleşimi 2022 senesi başvurularında şunlara göre hareket etmek gerekiyor;

 • Çocuğu Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları, buraya göç etmek istiyorlarsa buna göre evrakları edinmek zorundadır. Klasik olarak bilinen belgelere ek olarak; velayet, Alman pasaportu, çocuğun güncel kimlik, ikamet evrakları, hem annenin hem de babanın nüfus kayıt örnekleri, evlilik belgesi sunulmalıdır.
 • Almanya vizesi aile birleşimi 2022 senesi kategorilerinden bir diğeri ise çocukların Almanya’ya getirilebilmesi içindir. Doğum kayıt örneği, vukuatlı nüfus kayıt belgesi, velayet kararları, ebeveyn ikamet evrakı, Alman pasaportu, vekaletname gibi evrakların hiçbir eksik olmadan sunulması esastır.
 • Almanya sınırları içinde evlenmek isteyen Türk vatandaşları ise seyahat sağlık sigortası, A1 Almanca dil sertifikası, Alman doğum belgesi, eş Alman ise ona ait olan pasaport ve kimlik bilgileri olarak tanımlanmış evrakları hiçbir sorun olmadan konsolosluğa vermek zorundadırlar.

Almanya Çalışma Vizesi 2022

Almanya vizesi 2022 senesi opsiyonları her zaman çalışma iznini de kapsamaktadır. Almanya çalışma vizesi 2022 başvuru şartları açık bir biçimde belirtilirken Türk vatandaşlarının bilmesi lazım olan birden çok husus söz konusudur. D tipi ya da bir diğer isimle ulusal ve uzun süreli bir izin türü olarak karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra ilgili çalışma iznini elde etmiş olan kişiler daha sonra oturum hakkını da alabilirler. Elbette bunun için aşılması gereken birtakım aşamalar söz konusudur. En çok merak edilen hususların içinde ise dil şartı gelmektedir. Almancanın resmi dil olduğu bu ülkede Almanca bilmeden bu vizeyi alabilmek hiçbir şekilde mümkün değildir. Ancak alt seviyelerden birisi kabul edileceğinden A1 yeterli olarak kabul edilir. Buna göre hareket edildiği zaman hiçbir problemle karşılaşmamış olursunuz.

Sertifikayı alabilmek için istenilen eğitim ve dil okuluna gidilmesi gibi bir durum yoktur. Buna göre ülkemizde de yer alan Goethe dil enstitüsü tercih edilmelidir. Burası sürekli öğrenci kabul ederken, alınan eğitimin sonrasında bunun resmi evrak üzerinden ifade edilmesi şarttır.

Tüm bunlara ek olarak unutulmaması gereken bir diğer konu ise Almanya’nın bazı mesleklere daha çok ihtiyaç duymasıdır. Buna dair gerekli bildirimler yapılır. İlgili alanda yeterli bilgi, beceresi ve aynı zamanda sertifikası olan kişilerin vizeyi alabilmeleri her daim daha kolay olacaktır. Almanya çalışma vizesi 2022 senesinde işte bu kurallara uygun bir biçimde alınabilir.

Almanya İş Arama Vizesi 2022

Almanya iş arama vizesi 2022 yılında çok rahat bir biçimde ve Almanya hükümetinin belirtmiş olduğu kurallara göre yapılmaktadır. Bu tip bir iznin sadece sınırlı sayıdaki ülke tarafından sunulmuş olan bir fırsat olduğunu hemen ifade etmek lazım. Almanya bunlardan birisidir.

Kurala göre Alman vatandaşı olmayan bir kişi, sahip olduğu yetenek ve mesleki yeterliliği kapsamında, bu ülke sınırları içerisinde sadece iş arayabilmek için vize başvurusu yapma hakkına sahiptir. Bunun da  6 aylık olduğunu görmekteyiz. Ancak belli koşullar söz konusudur. Bunların başında 4 yıllık üniversite mezunu olmak ilk sırada gelir.

Ayrıca hem klasik vize evraklarının hem de mesleki durumu gösteren doküman ve sertifikaların mutlaka tamamlanması gerekiyor. Belirtilmiş süre içerisinde iş bulan Türk vatandaşları, bunun ardından Almanya Yabancılar Dairesi üzerinden hemen durumu kanıtlayarak başvurusunu gerçekleştirmek zorundadır. Bu sayede hem oturum hem de çalışma hakkını elde etmiş olur. Almanya iş arama vizesi 2022 yılında şüphesiz ki en çok ilgi görecek vize türlerinin içinde öne çıkacaktır.

Almanya Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Daha farklı bir kategori olarak karşımıza çıkan Almanya eğitim & Erasmus vizesi 2022 senesinde, kurallara göre alınabilir. Klasik bir biçimde bu ülkede nasıl eğitim alabileceğinizden bahsetmiştik. Şimdi de özel bir program olan Erasmus’un ayrıntılarına bakalım. Bu tip bir vizeyi alabilmek için Türkiye’de ilgili sisteme kayıtlı olan bir üniversitede okumak lazım. İlk üç sınıf öğrencileri kabul edilmektedir.

Almanya eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılında belli evrakların tamamlanması sonrasında alınır. Formun Almanca doldurulması lazım. Pasaport, arka fonu beyaz olan iki adet biyometrik fotoğraf istenir. Bunun yanı sıra Almanya sınırları içindeki okulun sizi kabul ettiğini gösteren bir evrakın ve çıktısının konsolosluğa sunulması şarttır.

Öğrenci belgesi de talep edilmektedir. Üstünde imza ve kaşe olması gerekmekte. Aynı zamanda transkript, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, ulusal kimlik ve bunun sureti, eğitim programı sertifikası da sunulmalıdır. Masrafların kimler tarafından karşılanacağı ise resmi evraklar üzerinden her zaman ifade edilmek zorundadır. Seyahat sağlık sigortası ve rezervasyon belgelerinin verilmesiyle beraber başvuru işlemlerini sorunsuz bir biçimde tamamlamış olursunuz.

Almanya Vize Reddi 2022

Başvuru yapan kişilerden kaynaklı olarak Almanya vize reddi 2022 yılında belli durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Her ülkede olduğu gibi Almanya da, vize ve başvuru sürecini oldukça ciddiye alır. Bundan dolayı kontrollerin ardından şu nedenlerden ötürü ret yanıtı almanız söz konusu olabilmektedir;

 • Pasaport geçerlilik tarihi çok mühimdir. Bunun geçerliliğinin geçmiş olması olumsuz yanıt anlamını taşır.
 • İstenilen evrakların eksik şekilde sunulması aynı şekilde ret anlamına gelmektedir.
 • Girişi yasaklı olan şahısların yapmış olduğu vize başvurularından olumlu bir sonuç alması mümkün değildir.
 • Seyahatin sağlanabilmesi için maddi anlamda yeterliliğin bulunması esastır. Aksi halde Almanya vize reddi 2022 yılı nedenlerinden birisi yaşanmış olur.
 • Sahte bilgilerin kullanılması bir diğer gerekçe olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların tümünün önüne geçmek ise kolaydır. Özellikle son yıllarda konsolosluğun almış olduğu karar neticesinde aracı kurumlar devreye girmiştir. Alanında yetişmiş ve uzman personelin sağlayacağı destek ile sorunsuz bir vize başvuru sürecini tamamlamak her daim mümkündür.

Almanya iş arama vizesi verir mi?

Almanya iş arama vizesi mevcuttur ve bunun süresi ise 6 aydır.

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Almanya vizesi, tüm belgelerin tamam olması halinde bir haftada çıkmaktadır.

Almanya vizesi başvuru işlemleri nereden yapılmalıdır?

Almanya vizesi başvuru işlemlerinde resmi aracı kurumların yanı sıra konsoloslukların da tercih edilmesinin önünde bir sorun hiçbir şekilde yoktur.

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan  iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER  ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Vizesi 2022 1 – wordicon1    Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Vizesi 2022 1 – wordicon1   Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Vizesi 2022 1 – wordicon1    Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Vizesi 2022 4 – indir    Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Vizesi 2022 1 – wordicon1    İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Vizesi 2022 4 – indir    Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×