Rostock Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Rostock Vize

Almanya Rostock Vize Başvurusu

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde yer alan ve halen surların büyük bölümünün ayakta kalabildiği Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden birisi Rostock, her yıl yüzlerce Türk vatandaşı tarafından ziyaret edilmektedir. Almanya vizesi ile giriş yapılan kent, Baltık Denizi kenarındadır.

Rostock İçin Vize Gereklimi

Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanların vize alması gerekmektedir. Rostock için vize gereklimi Almanya ve Türkiye arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi 6 ay içinde 90 gün vizeden muaftır.

Rostock İçin Vize Şartları

Schengen üyesi 26 ülke arasında yer alan Almanya eyaletlerinden olan Rostock Almanya için vize şartları Schengen Anlaşması’nda öngörüldüğü şekilde ilerlemektedir.

Rostock Turist Vizesi

Almanya’ya seyahat edeceklerin pasaportunda geçerli Schengen vizesi yoksa Rostock turist vizesi olarakta adlandırılan Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Rostock vizesi 90 günü geçmeyen kısa süreli vize türüdür.

Rostock Vize Başvurusu

Almanya seyahatine karar verdikten sonra öncelikle vize çeşidini belirlemek ve buna göre evrakları hazırlamak gerekmektedir. Rostock vize başvurusu için arayarak ya da mail atarak uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Rostock Vize Evrakları

Rostock vize evrakları Almanya’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen herkes için geçerli olan ortak evraklardır. Rostock vize evrakları;

  • Eski ve yeni pasaport
  • Schengen vize başvuru formu
  • Kimlik fotokopisi ve fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Konaklama belgesi ve rezervasyonlar
  • Banka hesap dökümü
  • Çalışma ve izin belgeleri
  • SGK hizmet dökümü ve maaş bordrosu
  • İş sözleşmesidir.

Rostock Vize Fiyatları/ Ücreti

Almanya’ya ve Rostock şehrine gitmek isteyenler belli bir ücret ödemek zorundadır. Rostock şehrine gitmek için konsolosluk harcı ile birlikte başvuru merkezi ücreti ödenmelidir. Rostock vize fiyatları/ücreti hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rostock Vizesi Kaç Günde Çıkar

En sık sorulan sorulardan birisi Rostock vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Dosyanın işleme alınmasının ardından yaklaşık 7 ile 15 iş günü içerisinde vize işlemleri sonuçlanır.

Rostock Vizesi Nasıl Alınır

Rostock vizesi almak için işlemlerin dikkatli şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular kısa süreli vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerine yapılabilir. Rostock vizesi nasıl alınır sorusuna net cevap arayanlar vize türüne göre farklı cevap alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×