Erfurt Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Erfurt Vize

Almanya Erfurt Vize Başvurusu

Almanya’nın Türingiya eyaletine başkentlik yapan Erfurt, 500 binden fazla nüfusa sahiptir. Tarihi eserlerinin yanı sıra bir üniversiteye de sahip olan kente gidebilmek için Almanya vizesi ile seyahat etmek mümkündür.

Erfurt İçin Vize Gerekli Mi

Üniversitesi ve yüksekokulları ile adını duyuran Erfurt vize işlemleri gerçekleşmeden ziyaretin mümkün olmadığı kentler arasındadır, dolayısıyla Erfurt için vize gerekli mi sorusuna evet gerekli şeklinde cevap vermek doğrudur.

Erfurt İçin Vize Şartları

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ülkeye girebilmesi için Erfurt için vize şartları yerine getirilmelidir.

Yeşil gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları ise 90 günü geçmemek şartı ile vizesiz giriş yapmaktadır.

Erfurt Turist Vizesi

Ülkeyi gerçekleştirilecek seyahatin amacına ve süresine göre vize türleri bulunmaktadır. Erfurt turist vizesi olarak da adlandırılan;

  • Almanya turistik vize
  • Almanya ticari vize
  • Almanya aile ziyareti vizesi
  • Almanya transit vize
  • Almanya aile birleşimi vizesi
  • Almanya çalışma vizesi gibi farklı türler bulunmaktadır.

Erfurt Vize Başvurusu

Erfurt vize işlemleri için yapılacak seyahatin süresi önemlidir, çünkü uzun süreli seyahatlerde vize başvurusu konsolosluk ya da büyükelçiliğe yapılır. Ancak kısa süreli seyahatlerde yetkilendirilen vize merkezlerine Erfurt vize başvurusu yapmak söz konusudur.

Erfurt Vize Evrakları

Vize başvurusu için randevuya giderken evrakların eksiksiz şekilde hazır olması önemlidir. Erfurt vize evrakları başvuru formu, vize talep dilekçesi, iki boş sayfası bulunan pasaport, 2 tane biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortasıdır.

Erfurt Vize Fiyatları / Ücreti

Erfurt vize işlemlerini gerçekleştiren her Türk vatandaşı vize harç ücreti ve başvuru hizmet ücretini ödemek zorundadır. Erfurt vize fiyatları / ücreti 80 Euro, başvuru hizmeti ücreti 30 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro’dur.

Erfurt Vizesi Kaç Günde Çıkar

İşlemlerin doğru, evrakların eksiksiz tamamlanması durumunda Erfurt vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilecek cevap ortalama 15 ila 20 gün aralığıdır. Erfurt vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklar ile ilgili net bilgi için bize ulaşın.

Erfurt Vizesi Nasıl Alınır

Vize başvurusunda bulunmadan önce randevu almak gerekmektedir, Erfurt vizesi nasıl alınır konusunda dikkat edilmesi gereken başvuru süresidir, seyahatlerden en az 1 ay, en çok 3 ay önce başvurmak önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×