Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi ile evli eşler ve çocuklar birlikte Bulgaristan sınırları içinde birlikte oturma iznine sahip olurlar. Aile birleşimi vizelerinde bir Bulgaristan vatandaşı kimseyle evlenen kişi Bulgaristan’da beraber ikametgâh etme dileği ile başvuruda bulunabilir. Bu talebin gerçekleşebilmesi için Bulgaristan’dan alınan bir evlilik cüzdanı gerekmektedir. Bunun yanında Bulgaristan’da oturum iznine sahip bir kişi aile bireylerini-eşini ve çocuklarını- yanına almak isteği ile Aile Birleşimi vizesine başvurabilir.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi başvurusunda bulunan kişi Bulgaristan’da yaşam standartlarının belli kriterleri karşıladığına dair belgeleri ve oturma iznini verme durumundadır. Bulgaristan vatandaşları ise yabancı eşi ile sahte ve anlaşmalı evlilik yapmadığını kanıtlamak durumundadır, bunu bir beyan ile taahhüt eder. Yalan bildirimler suç teşkil etmektedir.

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi 1 – bulgaristan aile birlesimi vizesi

Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi için Bulgaristan vatandaşı ile evlenen eş ya da Bulgaristan’da oturma izni bulunan şahıs Bulgaristan dış temsilciliklerine başvurur. Aile birleşimi vizesi D tipi uzun süreli bir vizedir. Aile birleşimi vizeleri için Bulgaristan’da AB uzun süreli vize standartları uygulanmaktadır.

Bulgaristan Aile Birleşimi için verilmesi gereken evraklar şunlardır:

Türkiye’den Verilmesi Gereken Evraklar

 • İkametgâh Belgesi
 • Uluslararası Evlilik Belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Adli Sicil Kaydı
 • Seyahat Belgesi
 • Biyometrik Fotoğraf

Bulgaristan’da Verilmesi Gereken Evraklar

 • Türk eşin geçiminin sağlanacağına dair taahhütname
 • Türk eş adına Bulgaristan bankalarından alınan banka referansı
 • Evliliğin sahte olmadığına dair taahhütname
 • Bulgaristan’daki ev kira kontratı
 • Bulgaristan vatandaşı eşin pasaport ve linça kart renkli fotokopisi

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi Bulgaristan dış temsilcilikleri ve Göçmenlik kurumları tarafından uygun bulunursa, Aile birleşimi vizesi alan kişi Bulgaristan oturum kartı için bir başvuruda bulunmalıdır.

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi başvuruları Bulgaristan dış temsilciliklerine şahsen yapılır. Hazırlanan evraklar elden konsolosluk yetkililerine teslim edilir. Türkiye’de Aile Birleşimi vizesini kabul eden yerler Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, Edirne Başkonsolosluğu, Bursa Konsolosluğu’dur. Ankara Büyükelçiliğinin hizmet alanındaki bir kişi İstanbul, Edirne ya da Bursa’da başvuru yapamaz. Ankara ve Bursa dış temsilcilikleri İstanbul ve Edirne çevresindeki iller dışında tüm illerden başvuru kabul etmektedir.

İstanbul ve Edirne dış temsilcilikleri şu illerden başvuru kabul eder:

 • İstanbul- Kocaeli, Sakarya, Çanakkale
 • Edirne- Kırklareli ve Tekirdağ

Bu iller dışında kalan tüm illerdeki vatandaşlar Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’ne ve Bursa Konsolosluğu’na başvuru yapabilir.

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi başvuruları titizlikle incelendiğinden vize başvurularının sonuçlanma süresi 45-60 günü bulabilmektedir. Aile birleşimi vizelerinin kabulü sonucu 1 yıllık oturum izni verilmektedir, her yılın sonunda oturum izni yenilenebilir. Eş üzerinden 5. Yılın sonunda yapılan başvurularda süresiz oturum izni alınabilmektedir, Bulgaristan’da doğan çocuk üzerinden yapılan başvurularda bu süre 3 yıla inmektedir.

Bulgaristan Aile Birleşimi vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere müşteri temsilcilerimizden ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×