Bulgaristan Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vize Reddi ve Çözümü

Bulgaristan vize reddi kararı, vize başvurularının uygun kriterlerde bulunmaması nedeniyle Bulgaristan dış temsilcilikleri tarafından verilen bir karardır. Vize reddi kararının birden çok nedeni olabilir. Bulgaristan vize bölümünde incelenen vize başvuru dosyalarında eksiklikler ve hatalar bulunması en önemli nedenlerdendir.

Hırvatistan Vize Reddi Ve Çözümü

Bulgaristan Vize Reddi ve Çözümü

Bulgaristan vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişilere zaman ve para kaybettirdiğinden başvuru sahipleri ilk vize başvurularında dikkatli davranmak zorundadır. Yeterli bilgi edinilmeden yapılan bireysel başvuruların vize kabulü alması düşük bir olasılıktır. Vize başvuru merkezlerinde uzman danışmanlar gözetiminde yapılan başvurular hem sağlıklı olacak hem de zaman ve para kaybını engelleyecektir.

Bulgaristan neden vize vermiyor?

Maddi yetersizliğin saptanması üzerine ret yanıtı verilir. Bunun kadar seyahat amacına ters düşen belgelere yer verilmesi de redde neden olur.

Vize ne gibi durumlarda reddedilir?

Eksik olarak sunulan belgelere karşı vize alınmaz. Bunun gibi Schengen giriş yasağına sahip olanlara da verilmez.

Bulgaristan C tipi vize kaç günde çıkar?

C tipi olarak kısa süreli seyahate vurgu yapılır ve yaklaşık 7 iş gününe kadar sonucu öğrenirsiniz.

Global Visa Services Bulgaristan vizesi başvuru merkezleri Bulgaristan ve diğer ülkelerin vize başvurularında azami dikkati göstererek müşterilerinin vizeli pasaportlarını sorunsuzca almalarına olanak sağlamaktadır.

Bulgaristan Vize Reddi Kararı Neden Verilir?

Bulgaristan vize reddi kararının belli başlı nedenleri vardır. Bulgaristan dış temsilcilikleri vize departmanları her başvuruyu dikkatlice inceler ve bir sonuca bağlar. Vize başvuru dosyalarının incelenmesinde pek çok kriter bulunmaktadır, bu kriterlere uygun bulunmayan dosyaların sahiplerinin vize başvuruları kabul edilmez.

Bulgaristan vize reddi kararı şu nedenlerle verilir:

  • Seyahatin amacının, tarihlerinin ve seyahat masraflarını karşılama yöntemlerinin açıkça belirtilmemesi
  • Vize başvuru formu ve vize dilekçesindeki hem şekli hem de içerik bakımından hatalar
  • Vize başvuru dosyasında yer alan vize türleri için gerekli evrakların eksik ya da hatalı oluşu.
  • Evraklarda sahtecilik tespit edilmesi, bu durum ciddi bir suç teşkil etmektedir.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat masraflarını karşılayacak mali gücünün bulunmadığının tespiti.
  • Vize başvurusu yapan şahsın ülkesine geri döneceğine dair garanti vermemesi, aile ve mesleki kanıtlar sunamaması
  • Bir sponsor mevcutsa sponsorun masrafları karşılayacağına dair garanti verememesi.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin güvenlik ve kamu tehditi oluşturması. Adli sicil kaydının bulunması, suç organizasyonlarıyla ilişkisinin tespiti, uyuşturucu bağımlığı gibi alışkanlıklarının bulunması, insan kaçakçılığı ve insanlığa karşı işlenen suçlarla ilişkisinin olması, bir bulaşıcı hastalığa sahip olması, fiziksel ve psikolojik açıdan ağır rahatsızlıklarının bulunması.

Bulgaristan Vize Reddi Kararının Çözümü

Bulgaristan vize reddi kararının verilmesinin tek yetki mercii Bulgaristan dış temsilcilikleri vize bölümleridir. Vize reddi kararı başvuru sahibine resmi bir yazıyla yollanır, bu yazıda belli bir tarihe kadar itiraz hakkı saklı tutulur. Vize başvuru sahibinin itirazı Bulgaristan dış temsilcikleri tarafından değerlendirilip vize reddi kararı kesinleşirse, bu kararı temyize götürme hakkı bulunmaktadır.

Bulgaristan vize reddi kararı temyizde onaylanırsa, vize başvuru sahipleri dilerlerse yeni bir vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Önceki başvuruda ödenen vize ücretleri ve hizmet bedelleri geri verilmez. Vize başvurularında her başvuru için tekrar ücret ödemek gerekmektedir.

Global Visa Services vize başvuru ofisleri yüksek başvuru oranıyla sektöründe bir adım öndedir.

Bulgaristan vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×