Bulgaristan Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Vize Formu ve Dilekçe

 

Bulgaristan vize formu, vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerini toplamak amacı ile hazırlanmış Bulgaristan dış temsilcilikleri vize bölümüne verilen bir bilgi formudur. Formda sorular sorulara açık bir şekilde yanıt verilmeli, kesinlikle yanlış beyanda bulunulmamalıdır. Vize formu vize başvurularının mutlaka tamamlanması gereken bir evrakıdır.

Bulgaristan Schengen Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Bulgaristan Başvuru Formu

Bulgaristan  Vize Başvuru Formu PDF

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Bulgaristan Dilekçe Örneği

Bulgaristan Vize Formu ve Dilekçe

Bulgaristan dış temsilciliklerinin vize bölümlerince hazırlanan Bulgaristan vize formu Türkçe doldurulabilir. Bir çıktısı alınarak, tükenmez kalemle, okunaklı bir şekilde, büyük harflerle doldurulur ve ıslak imza ile imzalanır. Bulgaristan vize formunda herhangi bir hata yapılmaması için uzman danışmanlar eşliğinde doldurulması daha faydalı olacaktır.

Bulgaristan vize dilekçesi Bulgaristan vize bölümlerine vize isteğini belirtmek üzere yazılır. Seyahat amacına göre istenilen vize türü belirtilerek yazılan dilekçe Konsolosluğa hitaben yazılır. Dilekçede seyahat ayrıntıları ve kişisel bilgiler verilir, vize başvuru talebinin işleme konulması belirtilir. Ticari ve turistik vize taleplerinde kişinin mesleki durumuna göre vize dilekçesinin şekli ve içeriği değişmektedir.

Bulgaristan Vize Formu Kişisel Bilgilerin Verildiği Alanlar

Bulgaristan Vize Formu Kişisel Bilgilerin Verildiği Alanlar

Bulgaristan vize formu, Bulgaristan vize işlemlerinin yapıldığı vize başvuru merkezimizden ya da İnternet sitemizden elde edilebilir. Çıktısı alınan form okunaklı bir şekilde yazılmalıdır. Sorulan sorular doğru ve eksiksiz bir şekilde cevaplanmalıdır. Verilecek hatalı bilgiler vize reddi kararı verilmesine neden olabilir.

Bulgaristan vize formu içerisinde belli başlı başlıklar şunlardır:

  • Kişisel bilgilerin olduğu alanlar- Ad, Soyad, Medeni durum, mail adresi, cep telefonu, ev adresi verilmelidir.
  • Seyahat bilgilerinin olduğu alanlar- Vize başvurusu yapılacak ülke, seyahatin amacı, planlanan gidiş tarihi, planlanan dönüş tarihi yazılmalıdır.
  • Firma bilgilerinin-Firma sahibinin-Çalışan-Emekli-Kamu çalışanlarının bilgilerinin olduğu alanlar- Meslek, çalışılan firma adı, firma adresi, firma telefonu belirtilmelidir.
  • Otel bilgilerinin olduğu alanlar- Otel adı, otel adresi ve telefonu, otele giriş çıkış tarihleri verilmelidir.
  • Aile ziyaretinde davet edenin bilgilerinin olduğu alanlar- Davetiye gönderen kişinin adı soyadı, adresi, cep telefonu, yakınlık derecesi yazılmalıdır.
  • Diğer Notlar ve İstekler- Belirtilmek istenen noktalar bildirilmelidir.

Bulgaristan Vize Dilekçesi

Bulgaristan vize dilekçesi, Bulgaristan vize formu doldurulduktan sonra hazırlanan ve talep edilen vize türünün belirtildiği bir şahsi talep yazısıdır. Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçede mutlaka tarih ve imza bulunmalıdır. Türkçe ve İngilizce yazılabilen dilekçe Bulgaristan vize bölümünün dikkatine sunulur.

Seyahat tarihleri belirtilerek seyahat amacı vize türüne göre yazılır. Seyahat sürecinde oluşacak masrafların başvuru sahibinin kendisi tarafından karşılanacağı belirtilir, bir sponsor mevcutsa sponsor bilgileri verilir. Son olarak talep edilen vizenin kısa süreli ya da uzun süreli olduğu belirtilir, tek girişlik ya da çok girişlik vize istendiği yazılır. İsim soyadı belirtildikten sonra ıslak imza atılır, irtibat telefon numarası ve adresi belirtilir.

Ticari vize talep dilekçeleri sahibi olunan ya da çalışılan şirketin antetli kağıdında yazılmalıdır. Dilekçe kaşeli ve imzalı olmalıdır. İmza, imza sirkülerindeki yetkiliye ait olmalıdır. Mesleki bilgiler verilmeli, şirketteki görev ve unvan belirtilmelidir. Çalışanlar izin tarihlerini yazmalıdır.

Bulgaristan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine eraytur.com/bulgaristan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×