Bulgaristan Turistik Vizesi Nasıl Alınır? - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

 • Bulgaristan’a gezi, eğlence, tur gibi sebeplerle  kısa süreli ziyaretler için Bulgaristan turistik vizesi almaları gereklidir.
 • Bulgaristan ziyaretleri için kısa süreli tarihler de bulunmak isteyenler turist vizesine Bulgaristan Başkonsolosluklardan veya Konsolosluğun kriterlerine uygun olarak seçtiği temsilci vize noktalarından başvurulabilir.
 • Bulgaristan’a turist olarak turist vizesi ile giren kişilerin girme amaçlarının kısa süreli turistik gezi olduğunu beyan edip belgelerle kanıtlamak zorundadırlar. Turist vizesi tek giriş olarak onaylanmaktadır.

Bulgaristan turistik vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Bulgaristan ziyaretinde kullanacağınız pasaportunuzun, ülkeyi ziyaretinizden sonra bitimine yaklaşık 6 ay kalmış olması gerekmektedir. Daha sonra  aldığınız turist vizesinin işlenebilmesi açısından en az 2 sayfa olması zorunludur.
 • Biyometrik fotoğraf: Arka fonu beyaz olmak suretiyle 35mm genişliğinde ve 45mm büyüklüğünde olması gereklidir. Fotoğrafın beyan edilmesin önce en fazla 3 ay geriye dönük şekilde çekilmiş olması gereklidir. Alın, çene, yüz ve kulaklar net bir şekilde görülmelidir. Yüz hatları iyice anlaşılır bir resim olmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus müdürlüğünden alınmış olup kardeş, anne ve baba bilgileri daha sonra açık adres bilgilerinizi içermelidir.
 • Banka hesap dökümü: Bulgaristan ziyaretiniz boyunca sizin bütün masraflarınızı karşılayacak olan paranın bulunduğu (en az 5.000 Türk lirası) banka hesabının belgelenmiş dökümü gereklidir. Banka tarafından kaşeli ve onaylanmış orijinal belge sunulmalıdır.
 • İkametgah belgesi: E-devlet üzerinden veya muhtarlığınızdan alacağınız belge gerekli evraklar arasında istenmektedir.
 • Hotel konfirmasyonu: Hotelin anteli kağıdına, seyahat tarihlerinizi ve seyahat edecek kişilerin ismini ve soy ismini içeren, kaşeli ve imzalı onaylanmış bilgi formu gereklidir.
 • Mesleki durumunuzu beyan eden belge: Bu belge göçmenlik konusunda ki hassas tutum için incelenmektedir. İş sahibi, emekli, öğrenci ve işyeri sahibiyseniz bunu beyan eden bir belge yeterli olacaktır.
Bulgaristan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bulgaristan turistik vize ücretleri nedir;

 • Bulgaristan Başkonsolosluğu vize ücretleri için toplam 110 Euro tahsil etmektedir. 60 Euro vize harç bedeli, vize yetkili nokta hizmet bedeli ve seyahat sağlık sigortası bu ücrete dahildir.
 • Bunun yanında 110 Euro’ya ek olarak danışmanlık hizmeti veren bir noktandan yardım almanız dahilinde 25 Euro ile 30 Euro arasında değişen ücret farkı 110 Euro üzerine eklenecektir.
 • Seyahat sigortasının 1 aylık ücreti toplam 18 Euro’dur. Otel konfirme veya davetiye içinde ayrıca 20 ila 40 Euro arası bir ücret talep edilmektedir.
Bulgaristan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Bulgaristan turistik vize başvuru formu;

Uluslararası vize prosedürüne uygun olarak Bulgaristan Başkonsolosluğu tarafından düzenlenmiştir. Konsolosluk tarafından turistik vizeye başvuranlar hakkında bilgi edilmesine yaramaktadır. Başkonsolosluğun hazırladığı bu form doldurulmak zorundadır.

Bulgaristan turistik vize başvuru formu gerçek bilgiler dahilinde eksiksiz doldurulmak zorundadır. Formu doldururken vermiş olduğunuz bilgiler, verdiğiniz evraklarda bulunan kişisel bilgilerinizle örtüşmelidir. Bu Konsolosluk tarafından göz önünde bulundurulacaktır.

Gerçeği yansıtmayan bilgilerle karşılaşıldığında, başvuru formunuz Konsolosluk tarafından reddedilecektir. Başvuru formunu doldurmaya biyometrik fotoğrafınızı formun en üst sırasındaki kutucuğa yapıştırmakla başlarsınız.

Formun üzerinde istenilen bilgileri doldurduktan sonra  en alt köşedeki imza bölümüne ıslak imzanızı atmalısınız.

Bulgaristan turistik vize dilekçesi nasıl yazılır;

 • Bulgaristan turistik vizeye başvururken sunmanız gereken dilekçede ilk olarak kendinizden bahsedip daha sonra  seyahat tarihinizi, maddi durumuzu ve seyahat amacınızı anlatmalısınız. Dilekçe şablonu dışına çıkışmaması gereklidir.
 • Vize başvuru dilekçeniz tamamıyla resmi bir dil içermelidir.
 • Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Tarih, saat ve konum yer almalıdır.
 • Hangi amaçla ve seyahat tarihleriniz yer almalıdır. Ulaşım biletinizi önceden aldıysanız onu da ekleyebilirsiniz.
 • Daha önceki vize deneyiminiz var ise ondan bahsedebilirsiniz.
 • Dilekçe sade ve anlaşılır bir dil içermelidir. Elle veya bilgisayar ortamında yazılmış olmalıdır. Dilekçeyi teslim ederken Türkçe teslim edebilirsiniz. Ancak Konsolosluk tarafından iyi anlaşılması için onaylanmış  çeviri şeklinde orijinal yazdığınız dilekçe kopyası ile verebilirsiniz.
 • Dilekçede kullanılan A4 kağıdı kirli ve yıpranmış olmamalıdır. Tamamen temiz durumda ki A4 kağıdına yazılmalıdır.
Bulgaristan kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/bulgaristan-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Bulgaristan turistik vize kaç günde onaylanır;

Başkonsolosluğa yapılan başvuruda istenilen belge ve evraklar tam ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmişse vizenin çıkma süresi 5-7 gün arasındadır. Eksik veya yanlış evrakla başvuru yapmak bu süreyi uzatacağı gibi reddedilmesine de sebep olacaktır. Evrakların düzenine dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×