Bulgaristan'a Yerleşmek İçin Gerekli Tüm Bilgiler - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan’a Yerleşmek İçin Gerekli Tüm Bilgiler

Bulgaristan Haritası ve Komsuşları

Bulgaristan haritası yüz ölçümü olarak geniş Balkan ülkeleri arasında yer almaktadır. Romanya, Macaristan ve Almanya sınırlarına yakın olan Bulgaristan, Sırbistan, Karadağ, Arnavutluk ve Yunanistan’a da yakındır. Ülke bayrağı üç renk olarak beyaz, yeşil ve kırmızıdır. Etnik kökenleri Hırvat ve Roman kültürlerine dayanmaktadır. Ülke demokrasiyle yönetilmektedir.

Bulgaristan vizesi almak için >>> eraytur.com/bulgaristan-vizesi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

bulgaristan haritası

Bulgaristan Haritası Türkçe

Bulgaristan dili oldukça zordur. Bu nedenle Türkçe de isimlerin çıkarılması için dünya haritasında Türkçe şeklinde yansımıştır. Osmanlı, Bizans ve Yunanlılarla büyük mücadeleler vermiş olan Bulgaristan, kendi ülke sınırlarını büyük savaşlar sonunda oluşturmuştur.

Neolitik çağa dayanan soyuyla, ülkedeki Trakya kökenleri de dikkat çekmektedir. Filibe, Burgaz, başkenti Sofya ve Bükleş gibi tanınan turistik bölgelere sahiptir. Sınır kapısı Yunanistan’ın Selanik iline açılırken, kültüründe Türk, Yunan ve Roman etkilerinin de görüldüğü karışık kökenlere de sahiptir.

Bulgaristan’ın Şehirleri

Bulgaristan haritası yakınlarında kuzey Makedonya ve ve üzerinde Sırbistan sınırlarına dayanmaktadır. Kosova, Karadağ, Arnavutluk ve Türkiye ile komşu olan ülke de, başkent Sofya’dır. Aynı zamanda Niş’e de oldukça yakın olan Bulgaristan haritası kırcaali bölgesiyle de oldukça meşhurdur.

Bulgaristan’ın ilçeleri de fazla olmakla birlikte yüzölçümü geniş olduğu için köyleri ve yollarıyla da dikkat çeken ülkeler arasındadır. Bulgaristan haritası şumnu bölgesi için de turistik ziyaretin fazla olduğu seçeneklere yer vermiştir. Ülkede bulunan birçok tarihi yer her yıl turist çekmektedir.

Bulgaristan Yol Haritası

Bulgaristan’a hem kara hem de havayoluyla ulaşılmaktadır. Ülkenin Filibe iline gitmek için deniz yoluna ihtiyaç vardır. Ulaşımı Türkiye’den kolay olan ülke, Edirne sınır kapısından geçtikten sonra 3 saat içinde kendinizi Bulgaristan sınırlarında bulabileceğiniz kadar yakındır. Ülke sınırları içinde Sofya tam ortada bulunmakta, Varna ve Burgaz da denizin kıyısında yer almaktadır.

Türkiye Haritası

Bulgaristan köy haritası üzerinden yapılan incelemelerle, Türkiye’deki köy sayısından oldukça fazla olduğu görülmektedir. Türkiye’ye yakın olan ve komşu olan Bulgaristan için vize işlemleri yapılması gerekir. Bulgaristan’daki soykırım ve savaş sonrası Türkiye’ye oldukça büyük Bulgar göçü olmuştur. Bu nedenle çiftte vatandaş olan Bulgaristan vatandaşlarının vizesiz ülkelerine gitmelerine izin verilmektedir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Açık mı?

Türkiye’yle komşu olan Bulgaristan, 2023 yılında da sınırlar açık bir şekilde vize alınarak gidilebilen ülkeler arasındadır. Bulgaristan sınır kapısı için Türkiye’den Edirne’ye gidilmesi gerekmektedir. Kapıkule sınır kapısı olarak bilinen gümrük kapısı üzerinden Bulgaristan’a konsolosluk üzerinden vize alarak giriş yapabilirsiniz.

>>> Bulgaristan’a vize ile seyahat edebilirsiniz.

Bulgaristan Sınır Kapıları İsimleri

Bulgaristan sınır kapısı adı Türkiye’den geçişlerde Kapıkule olarak geçmektedir. Kapıkule gümrük kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş ve çıkışlar yapılır. Ülke politikası gereğince, Balkan ülkelerine göre vize prosedürü uygulanır. Ticari, turistik, kültürel gezi ve çalışma vizesi için pasaportunuz bulunmalıdır.

Bulgaristan sınır kapısı açık mı 2023; Bulgaristan sınır kapısı 2023 yılında açıktır. Ülkeye giriş ve çıkışlar için her Türkiye vatandaşının vize alması şartı vardır. Ülke politikası gereğince oturma izni, çalışma izni ve turistik vize için rezervasyon işlemleri yerine getirilmelidir. Yunanistan sınır kapısı olarak da Kapıkule sınır kapısı kullanılmaktadır. Edirne üzerinde bulunan Kapıkule gümrüğü için sıkı bir denetim ve Türkiye Bulgaristan anlaşmalarına yer verilmiştir.

Bulgaristan Sınır Kapısı Son Dakika Haberleri

Bulgaristan sınır kapısı için yapılan düzenlemelerde, ülkeye giriş ve çıkışlar 2020 yılındaki pandemiden kaynaklı olarak yenilenmiştir. Aşı prosedürü ve Balkan ülkelerinin aldığı kararlara göre kısıtlamalarda, turistik gezi ve kültürel gezilere sınırlamalar getirilmiştir. Türkiye sınır kapıları Doğu ülkeleri ve Avrupa ülkeleriyle birlikte Balkan ülkelerine de tamamen açıktır.

Yunanistan Sınır Kapısı

Kapıkule sınır kapısı ve Pazarkule sınır kapısı olarak Yunanistan’dan geçişlere izin verilmiştir. Ülke politikaları gereğince Avrupa ülkelerinin vize işlemleri üzerinden işlemekte olan prosedür dikkate alınarak, ülkeye geçiş için en fazla 10 yıl içinde çıkarılmış pasaport bulunmalı ve pasaportun en az 2 sayfası da boş olmalıdır.

Bulgaristan Sınır Kapısı Açık Mı?

Bulgaristan sınır kapısı açıktır. Ancak vize işlemleri yapılarak giriş yapılabilir. Balkan ülkelerine göre düzenlenmiş olan Bulgaristan vize işlemleri için konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir. Bulgaristan bayrağı renkleri beyaz, yeşil ve kırmızı olarak yatay çizgi halindedir. Üç renk üzerinden ülke bayrağını temsil eder ve Türkiye’de Kapıkule sınır kapısı üzerinden karşınıza çıkacak ülke bayrakları arasında yerini alır.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2023

Bulgaristan vize istiyor mu; Balkan ülkesi olan Bulgaristan, Türkiye’den geçişlerde vize istemektedir. Yeşil pasaport için yapılan düzenlemelerde vize almadan da kısa süreliğine Bulgaristan’a gidebilirsiniz. Ancak bordo pasaport için aynı düzenleme geçerli değildir. Vize işlemleri için Bulgaristan konsolosluğuna başvurulması gerekmekte, vize prosedürüne göre işlemler yapılmalıdır.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2021?

Bulgaristan transit vize istiyor mu; Türkiye’den her türlü geçişler için Bulgaristan vize istemektedir. Balkan ülkesi olarak Avrupa ülkelerine açık olan vizesiz geçiş imkanı için aynı durum Türkiye için geçerli değildir. Bulgaristan İngiltere’den vize istiyor mu; İngiltere için vize kısıtlamaları belirlenen prosedüre göre 2021 yılında değişmiştir. Balkan ülkeleri haricinde birçok ülkeden vize istenmektedir.

Bulgaristan vize istiyor mu; Vizesiz geçişlere açık olan ülkeler bulunsa da, Türkiye maalesef vizesiz geçişler için kabul edilmemektedir. Balkan turistik vize, öğrenci vizesi, iş vizesi ve kültürel gezi vizesi için işlem yapılmalı, Bulgaristan konsolosluğundan vize alınmalıdır.

Rusya Bulgaristan’dan Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan vize işlemleri için bütün ülkelerden belirlenen prosedüre uygun şekilde vize istemektedir. Aynı şekilde Rusya’da Bulgaristan’dan vize isteyen ülkeler arasındadır. Türkiye’deki yeşil pasaport uygulamasına ve diplomatik ilişkilere göre vize uygulamalarında değişiklik olsa da Bulgaristan vize işlemlerine önem verir.

Bulgaristan yeşil pasaport vize istiyor mu; Yeşil pasaport uygulamalarında vize istememektedir. Ancak pandemi nedeniyle vize işlemlerine kısıtlama getirmiştir.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2020?

Bulgaristan vize için gerekli olan evrakların ve harç bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Ülke genelinde ve balkan ülkelerinde vize işlemleri konsolosluğa başvuru yapılması gerekmektedir. Bulgaristan yeşil pasaport vize istiyor mu; Türkiye’de uygulanan yeşil pasaport için vize işlemleri yapılması gerekmemeketdir.

İstanbul Bulgaristan Vize Gerekiyor Mu?

İstanbul Bulgaristan arasında vize işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Ülke genelinde gerekli olan işlemler için konsolosluk işlemlerine yer verilmiştir. Konsolosluk Bulgaristan vize harç bedelinin ödenmesi ve bütün belgelerin eksiksiz olarak verilmesi gerektiğini bildirmiş, prosedür gerekliliklerini bu şekilde düzenlemiştir. Türkiye’de Bulgaristan’a gitmek için vize işlemlerinizi yapmalısınız. 2021 yılında da geçerlilik gösteren işlemler için düzenlemelere dikkat edilmeli ve vize alınmalıdır.

Bulgaristan Başkenti

Bulgaristan Balkan ülkeleri arasında yüz ölçümü büyük olan 16. Ülkedir. Neolitik çağ’da gelişmeye başlamış ülkenin bayrağı yeşil ve kırmızı iki yatay çizgiden oluşmaktadır. Balkan kültürüne sahip olan Egemenliğini Bulgar devletleri bünyesine kazanmış Avrupa ülkelerinden biri olarak Mila Rodino ‘’Sevgili Anavatanım’’ marşına sahiptir. Bulgaristan başkenti Sofya’dır.

Bulgaristan Nüfusu

Bulgaristan yüzölçümü geniş olan ve kültüre olarak Balkan etkilerine sahip Antik tarihi ise Trakların sahip olduğu etnik kökenlerle birlikte gelişmiştir. Yunan ve Roma egemenliğinin de sahip olduğu Balkanlarda, Bulgar devletleri nüfus genişliği diğer Avrupa ülkelerine oranla fazla olan ülkelerden biridir. İkinci Bulgar imparatorluğu 1396 yılında kurulmuştur.

Bulgaristan dili, Hırvatça, Sıprça ve Rumence dillere sahiptir. Ülkede dört farklı etnik köken bulunmakta, bu kökenlerin birbirine benzerlikleri nedeniyle de Bulgar köklerine olan soy bağı artmaktadır. Bulgaristan’ın nüfusu 2021 oranına göre 6, 910, 176’dır. Yoplam gelir kişi başına 25, 471 dolar olarak hesaplanmıştır. Roma, Bizans ve Yunan kökleri de bulunan geniş bir Balkan ülkesidir.

Bulgaristan Bayrağı

Kırmızı ve yeşil ülke bayrağı, Bulgar tarihinin geçmişten gelen izlerini taşımaktadır. Anavatan tanımlaması oldukça geniş kitlelere hitap eden ülkede, Bükreş, Varna, belgrad ve Pernik gibi yaşam alanlarında geniş bir nüfus bulunmaktadır. Bulgaristan para birimi olarak Bulgar levası kullanır. Sofya başkenti ise en çok turistik bölgelerinden biri olmuştur.

Bulgaristan Nüfusu 2021

Bulgaristan ülkesi, Balkan ülkelerinin en kalabalık aynı zamanda en turistik bölgelerinden biridir. Bulgaristan başkenti Sofya dünya tarihini taşımakta, birçok medeniyetin yer almasıyla ilgi çekmektedir. Ülkede toplamda 6, 910, 176 Bulgar vatandaşı bulunmaktadır. Coğrafi konumu dolayısıyla da Avrupa ülkelerine yakın olan Bulgaristan, ilgi çeken ülkeler arasında yer almaktadır.

Azerbaycan Başkenti

Azerbaycan Türk ve Bulgar köklerinin yer aldığı, Asya’ya olan yakın etnik kökenleriyle de tanınmaktadır. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’dür. Bakü ülke genelinde en çok nüfusun yer aldığı ve ilgi çeken şehirler arasındadır. Ülke kültürünü ve geleneksel tarihini barındıran şehir, Türkiye’den vizesiz bir şekilde ziyaret edilebilir. Hazar denizi ve Gürcistan’a yakın ülkelerden biri olarak Avrupa ülkesi değildir.

Bulgaristan Asgari Ücret 2023

Bulgaristan 1 Ocak 2021 yılındaki yeni düzenlemelerle Euro bazına göre 332 Euro asgari ücrete sahiptir. Ülkedeki ekonomik sıkıntılara oranla, yaşam standartları da düşüşe geçmiştir. Bulgaristan asgari ücret leva değeri ise 659 Leva olarak, Euro bazında oldukça düşük bir ücret olarak dünya ekonomisindeki yerini almıştır.

2023 Bulgaristan Asgari ücret

Bulgaristan asgari ücret Türkiye ve Avrupa ülkelerine oranla oldukça azdır. 2021 yılındaki yeni düzenlemelerle 40 leva artışa geçmiş olan asgari ücret değerinin oldukça düşük olduğu görülmektedir. Bulgaristan asgari ücret için yapılan araştırmalarda hane başına düşen gelir, giderlerin altındadır.

Almanya asgari ücret üzerinden Euro bazında neredeyse 1500 Euro fark olduğu görülmektedir. Ekonomideki bu azalmanın nedenleri hem ülkedeki göç sayısını artırmakta, hem de nüfusu etkilemektedir. Ülke politikasına göre yeni düzenlemelere başvurulması ve ekonomik kalkınmanın sağlanması da önemli bir şekilde dikkate alınmalıdır. Korona virüs etkilerinden dolayı ekonomik olarak kayıp veren Bulgaristan, yeni dönemde en az asgari ücret veren ülkeler arasında yerini alıyor.

Bulgaristan Asgari Ücret 2021

Bulgaristan’da asgari ücretin 2021 yılında 610 leva değerinde olduğu bilinmektedir. Pandemi nedeniyle birçok çalışanın işine son verilirken, ülkedeki sağlık ve ekonomi etkileri nüfusun göç etmesine neden olmuş, ülke politikasındaki değişikliklere ihtiyaç duyulmuştur.

Günümüzde Yunanistan asgari ücret 2021 yılında 1, 707 Euro değerindeyken, Bulgaristan’da bu değer Euro üzerinden sadece 332 Euro’ya denk gelmektedir. Bu durumda bir Bulgar vatandaşı Avrupa ülkesinde ev bile kiralayamamaktadır.

Romanya Asgari Ücret

Romanya’da en az asgari ücretin bulunduğu ülkeler arasında yerini almıştır. 466, 23 Euro bazında asgari ücret veren ülkede, yaşamsal olarak standartlar oldukça düşüktür. Srıbistan ve Bulgaristan’a oranla yüksek olsa da, bugün kişi başına düşen gelir oldukça azdır.

Türkiye Asgari Ücret

Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir azalırken, 2021 yılında bir çalışan asgari ücret olarak 2 bin 943 lira almaktadır. Bu oran brüt olarak hesaplandığında bu şekilde görünse de, 2 bin 324 TL vergi ve kesintilerle net maaştır. Euro üzerinden hesaplandığında bir Türkiye vatandaşının aldığı maaş 440, 29 Euro’ya denk gelmektedir.

Bulgaristan Nüfusu 2023

Balkan ülkesi olan Bulgaristan nüfusu, 2021 yılındaki yapılan sayıma göre 6, 910, 176’tır. Ülke genelinde, dört farklı etnik köken yaşamakta, Roma ve Bizans tarihlerini de taşımaktadır. Neolitik çağdan bu yana yaşamın sürdüğü Balkanlarda, din, etnik yapı, resim, müzik ve edebiyatta şekillenmiş, dünya sanat ve sosyal yapısına katkı sağlamıştır.

Bulgaristan Nüfusu 2021

Bulgaristan nüfusu 2020 yılında tahmini olarak 6, 951, 400 civarıdır. Ancak ülkede yaşanan salgın nedeniyle 2021 yılında bu oran çok az artmıştır. Ülke genelinde Romanlar, Türkler ve Bulgarlar yaşmaktadır. İlk Bulgar devleti 681 yılında kurulmuş, ikincisi ise 1185 yılında yeniden tarihte yerini almıştır. Savaşlar ve salgınlarla birlikte nüfus dağılımı etnik gruplara göre farklılık göstermiştir Komünist parti ve çok partili seçim dönemlerinden geçmiş, 2017 yılında parlamento seçimleriyle politik duruşu da değişikliğe gitmiştir.

Bulgaristan nüfusu ne kadar; Bulgaristan’da yaşayan Bulgar oranı ve Türk oranı 2021 yılında tahmini olarak hesaplanmıştır. % 84 oranında Bulgar yaşarken, % 9 oranında Türkler yer almaktadır.

Bulgaristan Nüfusu Neden Azalıyor?

Bulgaristan nüfusundaki değişiklikler, dünya tarihinde dikkat çekmiş ve doğumların azalmasına dikkat edilerek nedenleri araştırılmıştır. Ülkede nüfusun azalma nedenleri henüz tam kanıtlanamasa da, nedenlerin göç ve salgından kaynaklandığı düşünülmektedir. Aynı zamanda ülkedeki evlilik oranının da azlığı dikkat çekiyor. Bulgaristan nüfusu 1989 yılında da hiç artışa geçmemiştir.

Bulgaristan Nüfusu Ve Yüzölçümü

Bulgaristan yüz ölçümü olarak Avrupa ve Balkan ülkelerinden fazla olan orana sahiptir. 110, 994 km kare yüz ölçümü bulunan ülkede, su oranı ise 0,3’tür. Bulgaristan  nüfusu yıllara göre nüfusundaki değişikliklerin göç kaynaklı olduğu düşünülmekte aynı zamanda ülkedeki evlilik sayısı da azalmaktadır.

Bulgaristan Nüfusu Azalıyor!

Bulgaristan nüfusunun azalma nedenleri birçok üniversite tarafından araştırılmaktadır. Küresel ekonomi ve salgın kaynaklı azalmalarla birlikte, ülkedeki doğum sayısı az, yaşlı sayısı ise fazladır. Bu nedenle genç nüfus giderek azalmakta ya da göç ederek, ülkeyle olan bağlarını koparmaktadır. Yaşamsal olarak standartları yüksek ve rahat olan bir ülke Bulgaristan’da dil ve etnik köken açısından da zorluk yaşanmaz. Nüfusunun azalmasının nedenleri hala araştırılıyor.

Bulgaristan Para Birimi 2023

Bulgaristan Trakya kavimi, Hint ve Avrupa kökenleriyle tarihe ismini kazımıştır. Bulgaristan para birimi Bulgar levası olarak bilinmekte, para biriminin kısaltması ise Lev BGN olarak dünya bankasında yer almaktadır. Bulgaristan ekonomisi ve egemenliği 1018 yıllarına dayanan, 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelen birçok tarihi ve kültürel etkiyi taşımaktadır. Osmanlı, Bizans ve Çarlık Rusyası ile Balkanlardaki yerini almıştır.

Bulgaristan Para Birimi TL

Bulgaristan levası Türk parasıyla kıyaslanınca, yüksek para birimine sahiptir. Balkan kültürünün yerleşik yaşama oldukça yansıdığı ve halk ezgilerinden, günlük yaşantılarına kadar Trakya kültürünü de benimsediği açıkça görünmektedir. Bulgaristan para birimi olarak levha değerini kullanmakta, 1 levha, 5 TL etmektedir. 2021 yılındaki birim fiyat değeri olarak bu şekilde hesaplanmıştır.

Yunanistan para birimi olarak Euro kullanmakta, Bulgaristan Euro para birimine henüz geçmemiş bulunmaktadır. Ancak ülke genelinde, kullanılan Levha, Euro para birimine oranla daha düşüktür. Bu nedenle Avrupa vatandaşları Bulgaristan şehirlerinde kolay bir şekilde tatil yapabilmekte, alışverişe gidebilmektedir.

Mısır Para Birimi

Mısır para birimi olarak Mısır Lirası kullanılmaktadır. 1 Mısır lirası, 0, 56 Türk Lirasında denk gelir. Mısır kültürel olarak Bulgaristan’dan ve Türkiye’den oldukça bağımsız, köklü bir ülkedir. Pramitleri ve Mısır mitolojisiyle anılan ülke, çöl ve Nil nehri simgeleriyle tarihte, din kitaplarında ve mitolojide yerini almıştır. Ülkeye gitmek için vize almak gerekmektedir.

Ukrayna Para Birimi

Ukrayna para birimi olarak Ukrayna Grivnası kullanmaktadır. Rus kültürel değerlerini taşımakta olan ülke, eğlence sektörü ve kültürel eğlence alanlarıyla da tanınır. Ülkede, en çok içkiye ve eğlence sektörüne yatırım yapıldığı bilinmektedir. 1 Bulgar levası 5 Türk lirası yaparken, Ukrayna grivnası daha yüksek birim değerine sahiptir.

Leva Para Birimi

Bulgaristan’ın kullandığı para birimi olarak Avrupa ülkelerinde, doğu ve Asya ülkelerinde geçerliliği olmaya para birimidir. Bulgar levası  olarak sadece Bulgaristan sınırları içinde geçerli olan ve döviz kurlarında da iyi karşılanmayan para birimidir. 100 Türk lirası 18,94 Bulgaristan laveası etmektedir. BGN yatırımları Euro bazında oldukça az olduğu için Avrupa ülkelerinde çok ilgi görmemektedir.

Bulgaristan Hava Durumu

Tipik bir kıtasal iklime sahip olan Bulgaristan hava durumu kış aylarında -15 derecenin altına düşerken yaz aylarında 30 derece sıcaklığı görür. Kışların sert yaşandığı ülkede haftalarca birçok bölge sıfırın altında kalırken yaz tam aksine oldukça sıcaktır.

Özellikle Tuna bölgesinde kışlar ülke geneline göre çok daha sert yazlar ise çok daha sıcak geçer. Kış aylarında eksi 25’i bulan hava yaz aylarında 40 dereceye varan sıcaklığa ulaşır.

Bulgaristan Su Sıcaklığı

Bulgaristan hava durumu verilerine göre ülkede yağmurların en fazla yağdığı mevsim olan Mayıs ve Haziran sürecini kapsayan ilkbahardır. Karadeniz su sıcaklığı Mart ve Ocak döneminde 9 derece iken Ağustos döneminde 24 derece arasında değişmektedir, ortalama su sıcaklığı 21 derece olarak ölçülmektedir.

Sofya Hava Durumu

Bulgaristan’ın başkenti Sofya 595 metre rakıma sahiptir, kentte ortalama en düşük hava sıcaklığı Ocak ayında eksi 4 dereceyi görmektedir. Yılın en sıcak ayı olan Ağustos ayında Sofya hava durumu sıcaklık derecesi 27’yi aşar.

Sofya’da yıl boyu ortalama en düşük sıcaklık 5, en yüksek sıcaklık ise 15 olarak ölçülmektedir. Sofya hava durumu 15 günlük olacak şekilde internet üzerinden kolaylıkla takip edilmektedir.

Kırcaali Hava Durumu

Türkiye’de çok sayıda kökeni Kırcaali’ye dayanan vatandaş bulunmaktadır dolayısıyla Kırcaali hava durumu düzenli olarak takip edilmektedir. Günlük sıcaklık kentte ortalama olarak Ocak ayında 6 derece iken Ağustos ayında 32 dereceyi bulmaktadır.

Gece sıcaklığı ise Ocak ayında -3, Ağustos ayında 18 derecedir. Tüm yıl rahatlıkla seyahat edilebilecek olan Kırcaali, özellikle Haziran, Mayıs ve Eylül aylarında oluşturulacak gezi takvimi ile çok daha rahat ziyaret edilebilir.

Bulgaristan Burgaz Hava Durumu

Bulgaristan’ın Karadeniz kıyı şeridinde yer alan ve Kırklareli ile komşu olan Burgaz, 200 bin nüfusa sahiptir. Varna’nın ardından ülkenin 2. büyük sahil kenti olan Burgaz aynı zamanda Bulgaristan’ın 4. büyük kentidir.

Bulgaristan Burgaz hava durumu mevsim normallerine göre farklılık göstermektedir, ortalama en yüksek sıcaklık Ocak ayında 6 dereceyken Ağustos ayında 28 dereceyi aşmaktadır. En düşük sıcaklık yine ocak ayı baz alındığında eksi 1,  Ağustos ayında ise 17 derece olarak ölçülmektedir.

Bulgaristan’da Yaşamak Hakkında S.S.S.

Bulgaristan oturma izni ne kadar sürede çıkar?
Oturma izni için azami süre 45 iş günü olsa da çoğu zaman sürecin uzaması söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×