Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi Şartları - Eraytur
Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi Şartları

Bulgaristan’a aile, akraba ve arkadaş çevresini ziyaret etmek isteyen kişilerin başvuracağı vize türüdür. Başvurmak için Bulgaristan tarafınızdan sizin tarafınıza davetiye gönderilmesi gereklidir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar;

 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahat sürenizin sonunda, pasaportunuzun bitiş süresine en az 9 ay kalmalıdır. Bulgaristan aile ziyareti vizenizin işlenmesi için en az 2 boş sayfası bulunması zorunludur.
 • Biyometrik fotoğraf: Bulgaristan Başkonsolosluğunun belirlediği 35mm eninde ve 45mm büyüklüğünde olması gereklidir. Biyometrik fotoğrafınızın anlaşılır, yüz hatlarının gayet anlaşılır şekilde olması gereklidir. 2 adet biyometrik fotoğrafınızı gerekli evraklar içerisine koymanız istenmektedir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış olup aile bilgisinin ve adres bilgisinin de olduğu bu kayıt örneği gerekli evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Seyahatiniz esnasında sizin kalacak yer ve diğer ihtiyaçlarınızı giderecek miktarda paranın olduğu banka hesap dökümünüz. İstenmektedir. Hesap içindeki bakiyenizin en az 7.000 türk lirası olması  istenmektedir. Bankadan onaylanmış ve kaşeli alacağınız belgenin 10 günden eski olmaması gereklidir.
 • Davet mektubu: Bulgaristan aile ziyareti vizesi için, Bulgaristan’da bulunan akraba, aile ve arkadaşınız tarafından davetiye gönderilmesi gerekmektedir.
 • 18 yaş altı için muvafakatname: Eğer vizeye başvuracak kişi 18 yaşın altında ise ailesi tarafından noter onaylı belge gerekli evraklar arasındadır.
 • Mesleki durumuzu gösteren belgeler: Mesleki durumunuz ve mesleğiniz hakkında bilgi verici belgeler evrak listesinde gereklidir. Çalışan  iseniz  maaş bordrosu, SGK prim dökümü ve işe giriş belgesi yeterli olacaktır. İş veren iseniz vergi levhası, ticaret odası kaydı ve imza sirküleri gibi evrakları bulundurmanız gerekmektedir. Öğrenci iseniz öğrenci belgesi göstermeniz yeterli olacaktır.
 • Davetiye gönderen kişiye ait belgeler: Eğer davetiyenizi gönderen kişi 1. Dereceden akrabanız ise ve siz seyahat sürenizi uzun tutmak istiyorsanız tarafınıza gelen davetiyenin dışında, davetiyeyi gönderen kişin Bulgar kimliği, Bulgar oturum kartı fotokopisi ve davet eden kişinin kaldığı evin tapusu veya kira kontratı fotokopisi gereklidir. Bunun yanında davetiye gönderen kişinin kendi el yazısıyla yazmış olduğu davet sebebini ve uzun vize istediğini belirten bir dilekçe olması zorunludur.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süreniz boyunca yaşadığınız sağlık sorunları için 30.000 Euro teminat veren sağlık sigortası istenmektedir.
 • Başvuru formu: Doğruları yansıtacak ve verdiğiniz bu diğer evrakları destekleyecek şekilde doldurulup teslim edilmelidir.
 • Başvuru dilekçesi: Sade temiz ve anlaşılır şekilde yazmış olduğunuz dilekçe istenilen belgeler arasında olmalıdır. Bulgarca’ya çevrilmiş onaylı çeviri ve yanında orijinal dilekçenin fotokopisi istenmektedir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi ücretleri;

Bulgaristan Başkonsolosluğu vize harcı 60 Euro’dur. Başkonsolosluğun belirlediği vize başvuru noktası hizmet bedeli 25 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortasının 1 aylık tutarı 18 euro olup seyahat sürenize göre bu ücret artmaktadır. Davetiye için 20-40 Euro arası ücret tahsil edilmektedir.

Mutlaka Oku! Bulgaristan Vize Ücreti

Bulgaristan aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar;

Başkonsolosluğunun vizeyi onaylama süresi 5-7 gün içinde değişmektedir. Sizin vermiş olduğunuz evraklar neticesinde bilgilerin doğruluğu kontrol edilerek onay verilmesinden dolayı uzun bir işlemdir.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvuru formu;

Başkonsolosluğun kriterlerine uygun olarak sizden istenilen belgeleri de destekleyerek doğru ve gerçeği yansıtır bir biçimde doldurulması gerekir. 1 adet biyometrik fotoğrafınızı formun üzerinde istenilen kutucuğa yapıştırmakla başlarsınız. Daha sonra formu doldurduktan sonra en alt köşeye ıslak imzanızı atmalısınız.

Bulgaristan aile ziyareti vizesi başvuru dilekçesi;

Dilekçeyi yazacağınız A4 kağıdının temiz ve yıpranmamış olması gerekmektedir. Kendi el yazınız veya bilgisayar ortamında yazılmış bir dilekçe olabilir. Dilekçeyi Bulgaristan Başkonsolosluğuna hitaben yazmalısınız. Seyahat nedeniniz ve tarihleri hakkında bilgiler verebilirsiniz. Sade ve anlaşılır bir dil içermelidir.

Bulgaristan aile ziyareti davetiye örneği;

Davetiye Bulgaristan yabancılar şubesinden onaylı olmalıdır. Davet edilen kişinin bilgilerini eksiksiz nir şekilde içermelidir. Başvuru sahibi seyahati sırasında davet belgesini yanında bulundurmakla zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×