Almanya'da Saat Kaç 2022 - Eraytur
Eraytur Blog

Almanya’da Saat Kaç 2022

Almanya ve Türkiye arasındaki saat farkı, 1 saat geri olarak bulunur. Türkiye’deki güncel saatin bir saat gerisi, Almanya’daki saat terimidir. Örneğin Türkiye’de saat 20.00 ise bu durum da Almanya için saat 19.00’dır.

Almanya’da Saat Kaçta Ezan Okunuyor?

Almanya’da yaşayan vatandaşlar namaz kılmak istedikleri takdirde bu durum ülkedeki farklı eyalet ya da bölgelere göre değişebilir. Örneğin Berlin’deki namaz vakitleri ile Hamburg’daki namaz vakitleri değişebilir. Eyaletlere göre farklılık oluşturur. Almanya’da ezan saatleri, Türkiye’deki ezan saatlerine göre bir saat geridedir. Türkiye’de öğlen ezanı okunduğu zaman bu durum Almanya’da bir saat önce okunduğu anlamına geliyor.

Almanya’da Kaç Saat Oruç Tutuluyor?

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte farklı ülkelerde güneşin doğuşu ya da güneşin batışına göre ezan vakitleri değişkenlik oluşturur. Almanya’da iftar saat kaçta? Almanya’da oruç tutan vatandaşlar, yaklaşık 15 saat 32 dakika boyunca oruç tutmaktadır. 15 saat 32 dakika güneşin doğuşunun ya da güneşin batışına göre belirlenir.

Almanya’da Kaç Saat Çalışılır?

Almanya’da çalışma saatleri ile ilişkin en temel bilgi herhangi bir kişinin sizin giriş ve çıkış saatlerinizi kontrol etmemesidir. Almanya’da çalışma saatleri her kuruma göre güven esasına dayanmaktadır. Müdürünüz ya da müdürün üstündeki bir kişi Almanya’da çalıştığınız zaman giriş ve çıkış saatlerini kontrol etmez. Almanya’da yaklaşık olarak 10 saat çalışma kontratı için iş sözleşmeleri bulunur. Fakat 10 saat çalışma, esnek mesai saatleri ile mümkün. Örneğin çocukları olan bir kadın, çocukları ile ilgilenip aynı zamanda da işine gelebilir. Resmi alanlarda full time çalışma saatleri 35 ile 40 saattir. Resmi olarak 50 saatten fazla çalışmanız mümkün olmaz. Bilinen çoğu firmada manyetik giriş çıkış saati bulunmaz. İstediğiniz saatte gelip istediğiniz saatte çıka biliyorsunuz. Fakat haftalık çalışma saatlerinizi doldurmanız, önemli bir niteliktir. Harici olarak belirli bir giriş ya da çıkış saati bulunmaz.

Almanya’da Hava Saat Kaçta Kararıyor?

Almanya’da güneşin batması ile havanın kararması akşam 18.36 civarında gerçekleşir. 18.36 sonrasında güneş tamamen batmaktadır. Gündoğumu ise sabah 07.53 saatlerindedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×