Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Belçika Vizesi

Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Avrupa’nın en ilgi çekici ülkelerinden bir tanesi olan ve her yıl binlerce turist alan Belçika’ya vize alabilmek önemli konulardan bir tanesidir. Ülkenin en güzel merkezlerini ve kültürel yerlerini gezerek görmek isteyen kişiler öncelikle Belçika vizesi almalıdır. Belçika vizesi almak için bazı evraklar hazırlamak ve bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamak gerekmektedir. Bu zorlu süreçte, uyulması gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bangladeş Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

 

Sizlere bu yazımızda Belçika vizesi hakkında gerekli evrakları, vize alma hakkında merak edilen detayları ve vize çeşitlerinin detaylarını hazırladık. Detaylı yazımızı inceleyerek aradığınız soruların cevaplarını burada kolaylıkla bulabileceksiniz. Belçika’ya gitmek için vize almaya karar verdiyseniz ilk önce ne için gideceğinizi ve buna göre hangi çeşit vize almanız gerektiğini iyice öğrenmelisiniz. Böylelikle doğru şekilde yaptığınız vize başvuruları daha olumlu sonuçlanacaktır.

Belçika vizesi ne kadar sürede çıkar?

Belçika vizesinin açıklanma süresi başvuru yapılan vize türlerine göre değişmektedir. Kısa süreli Belçika vizelerinin açıklanma süresi 15 iş günüdür.

Belçika vize veriyor mu?

Belçika, ülkesine gelecek olan yabancı uyruklu kişilere 2021 yılında vize vermeye başlamıştır. Vize başvurusu yapmak için vize başvuru formunu doldurmanız ve vize randevusu almanız gerekir. Randevu tarihinde gerekli evrakların tümünü vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Belçika aile birleşim vizesi ne kadar sürede çıkar?

Belçika aile birleşimi vizesi geç açıklanan vize türlerinden biridir. Bu vizenin açıklanma süresi ortalama 3 aydır.

Belçika Turistik Vize

Belçika Turistik Vize

Belçika şehirlerini ve kültürünü yakından incelemek ve burada bir süreliğine gezi yapmayı planlıyorsanız Belçika turistik vizesini almanız gerekmektedir. Turistik vize sizlere ülkeyi gezmek için olanak sağlamaktadır.

Belçika’ya turistik vizeyle gitmek istiyorsanız bazı evraklara ihtiyacınız olmaktadır. Bu vize ile Belçika’da en fazla 90 gün kalabilirsiniz. Tüm bordo pasaport sahipleri Belçika’ya gitmek istediklerinde seyahat nedenine bakılmaksızın vize almaları zorunludur.

Belçika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Belçika Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Schengen vizesi olarak bilinen kısa süreli Belçika turistik vizesi, tüm Belçika seyahatlerinde gerekli olan vize çeşididir. Belçika turistik vize ilk alımında seyahatinizi en fazla 30 gün yapmanızı sağlarken sonraki alımlarda bu zaman 90 güne kadar çıkabilmektedir.

 • Öncelikle turistik vize için, Belçika vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz biçimde tamamlamak gerekmektedir. Başvuru formunda ıslak imzanızın olması gerekmekte ve başvuran kişi reşit durumda değilse ebeveyn imzasının başvuru formunda olması gerekmektedir.
 • Belçika’nın anadillerinden biri ile veya İngilizce olarak doldurulmuş ve ıslak imza olması gereken Schengen vize talebi dilekçesi olmalıdır.
 • En geç 10 yıl önce çıkarılmış ve seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği bulunması gereken, sayfalarından iki tanesinin boş olması ve hasarsız şekilde pasaportunuzun bulunması gerekmektedir.
 • Kimliğinizin iki taraflı fotokopisi evraklar içinde bulunmalıdır.
 • Son üç yıl içerisinde alınan tüm Schengen, ABD, Kanada, Birleşik Krallık, AB vizelerinin birer fotokopisi bulunmalıdır.
 • 35mm genişlik ve 45mm uzunluk boyutlarında 2 adet biometrik fotoğraf gerekmektedir. Bu fotoğraflar en geç 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve daha önce vize başvurusunda kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Noter tasdikli muvafakatname bulunmalıdır.
 • Finans durumunu gösteren belgelerin bulunması gerekmektedir. Kaşe ve imzalı bir şekilde son 3 ay içerisindeki maaş bordroları bulunmalıdır. İçinde en az 3000 TL mevduat bulunması gereken ve aktif şekilde olan banka hesabının 3 aylık tüm hesap özeti bu evraklara eklenmelidir. Bulunuyorsa ev tapusu ve araç ruhsatı ve kredi kartı ekstreleri gibi tüm ek gelir belgelerini bu finans belgelerinin arasına koymanız gerekmektedir.
 • Adresinizin ayrıntılı şekilde yazıldığı ve evli kadınlar için bekarlık soyadı bilgilerini içermekte olan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin eksiksiz şekilde bulunması gerekmektedir.
 • Çalıştığınız kuruma veya işverene çalışmayı gösteren belgeler bulunmalıdır. Öğrencilik durumunda Belçika seyahatleri tarihlerinde okuldaki yetkili kişilerinden bu süreler içinde okuldan izinli olduğunu belirten izin yazısı bulundurmalıdır. Seyahatte yanında olacak ebeveynden, seyahat detaylarını ve tüm masrafların kendisi tarafından karşılandığına dair Taahhütname gösterilmelidir.
 • Bağlı bulunulan kurumlara ait belgelerin eksiksiz şekilde bulunması gerekiyor. Faaliyet belgesi, vergi levhası, şirketin ticaret sicil gazetesi şirketi bulunan kişilerde başvuru esnasında gösterilecek belgelerdir. Kişinin çalıştığını gösteren belge bulunmalıdır.
 • Başvuran kişi Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirecekse üçüncü ülke gezisinin detaylarını açıklayan dilekçe hazırlamalıdır.
 • Vize başvurunuzdan önce ayarlamasanız bile kalacağınız yere ilişkin ulaşım ve rezervasyon bilgileri evraklar arasında bulunmalıdır.
 • Geçerlilik süresinin seyahat tarihinin başlangıcının bir gün öncesinden, bitiş tarihinden ise bir gün sonrasında olan ve en az 30 bin Euro teminatlı uluslar arası bir seyahat sağlık sigortası poliçesi gerekmektedir.
 • Yabancı uyruklu kişiler en az 6 ay geçerlilik zamanı bulunan çalışma izinlerinin ve ikamet bilgilerinin fotokopisi istenmektedir.

Belçika Turistik Vize Ücretleri

Belçika Turistik Vize Ücretleri

Bu ücret çeşitli durumlara göre değişkenlik göstermektedir. Vize süresi, giriş sayısı ve özel durumlara göre Belçika turistik vize ücretleri değişkenlik göstermektedir. Vize ücretlendirmesi Büyükelçilik tarafından güncel şekilde her yıl duyurulmaktadır. Vize harcı olarak alınan bu ücretlendirme idari ve tasdik ücret toplamıdır. Tek girişli ve kısa süreli vize alımlarında bu ücret 105 Euro olarak belirlenmiştir.

Tercüme ve danışmanlık için alınan ve ya seyahat sigorta ücretleri bu rakama dahil değildir. Vize şartları gereği başvurunuz sisteme girildiği anda olası bir vazgeçme durumunda para iadesi yapılmamaktadır. Başvurunuzun ret alması durumunda da iade yapılmamaktadır. Bu nedenle evraklarınızın eksiksiz, doğru ve niteliğinin iyi olmasına dikkat etmelisiniz.

Belçika vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/belcika-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Belçika Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika turistik vize başvuruları ortalama 7 ile 15 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Belçika vizesinin kaç gün içerisinde çıktığı tamamen Belçika Konsolosluğu’nun yetkisindedir. Vize başvurularının yoğun olarak yapıldığı dönemlerde ve resmi tatil günlerine denk gelen zamanlarda turistik vizenizin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Belçika Turistik Vize Formu

Belçika Turistik Vize Formu

Belçika turistik vize formu 4 sayfadan oluşmaktadır. Bu form başvuran kişinin hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesine yardımcı olmaktadır. Vize başvurularında, başvuran kişilerin hakkında detaylı bilgi alınabilmesi için formda bulunan bilgileri doğru şekilde yazılmış olması çok önemlidir. Bu formlar doldurulurken yazınızın okunaklı ve tükenmez kalemle yazılarak imza atılması gerekmektedir. Formunuzu Türkçe dilinde doldurmak istiyorsanız Türkçe karakter kullanmanızda bir sorun bulunmamaktadır.

Belçika Turistik Vize Dilekçe Örneği

Belçika Turistik Vize Dilekçe Örneği

Sechengen bölgesinde bulunan ülkelerden birisi olan Belçika vizesi yazılırken bazı dikkat edilmesi gereken hususlar ve bu dilekçede bulunması gereken bazı bilgilere yer verilmesi gereklidir. Bu dilekçe, başvurunuzu doğrudan etkilemektedir.

Belçika kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/belcika-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz..

Belçika turistik vize dilekçesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Dilekçe yazılırken Belçika’nın resmi dilleriyle (Fransızca, Flemenkçe ve Almanca) veya İngilizce şekilde yazılabilmektedir.
 • Dilekçe içerisinde adınız, soyadınız ve pasaport numaranız doğru şekilde bulunmalıdır.
 • Dilekçeye dilekçenin yazıldığı tarihi eklemeniz gerekmektedir.
 • Belçika Başkonsolosluğu’na veya Belçika Büyükelçiliğine hitap edilerek yazılmalıdır. Yapacağınız başvuruyu hangi ilde müracaat ettiyseniz o büyükelçilik veya başkonsolosluk.
 • Seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerini net bir şekilde dilekçe içerisinde belirtmeniz gerekmektedir.
 • Öncesinde yapmış olduğunuz seyahatlerden ve ret ile karşılaşmışsanız bu durumu dilekçenizde belirtiniz.
 • Konaklamanızın ayrıntılarını ve seyahat amaçlarınızı detaylı bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
 • Seyahat içerisinde varsa gideceğiniz diğer ülke veya ülkeleri dilekçe içerisinde yazmanız gerekmektedir.
 • Meslek bilgilerinizi dilekçe içerisinde belirtmeniz gereklidir. Tüm gelir kaynaklarınızı ve varsa sponsorunuzu eklelisiniz.
Belçika vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine için https://www.eraytur.com/belcika-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Belçika Ticari Vize

Belçika Ticari Vize

Belçika’ya ticari amaçla girmek isteyen kişiler için bazı evrakların eksiksiz şekilde başvuruya eklenmesi gerekmektedir. İş görüşmesi, şirket arası anlaşmalar, konferans, önemli toplantılar için gidilecek olan seyahatlerde alınması gereken vize çeşidi ticari vize olmaktadır.

Belçika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Belçika Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Belçika seyahati sonrası 3 ay geçerli olan Pasaport bulunmalıdır.
 • Şirketin antetli kağıdıyla, İngilizce dilinde yazılmış, Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe yazılmış, Kaşeli ve ıslak imzalı şekilde doldurulan vize talep dilekçesinin doğru şekilde yazılması gerekmektedir.
 • 2 adet 35mm, 45mm ölçülerinde beyaz fon arkalı biometrik fotoğraf bulunmalıdır. Son 3 ay içerisinde çekilmiş güncel fotoğraf olmalıdır.
 • Belçika’daki görüşülen şirketin davetiyesinin kurallara uyacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Kaşeli, imzalı ve davetiye gönderen kişinin Belçika kimliği ve pasaport fotokopisi olmalıdır.
 • Vergi levhası, imza sirküleri gibi güncel şirket evrakları.
 • Bağ-Kur / SGK hizmet dökümü bulunmalıdır.
 • Gelir belgeleri.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve kimlik fotokopisi bulunmalıdır.
 • Şirketin son 3 aylık, en az 5000 TL bakiyesi bulunması gereken banka hesap özeti.

Başvuru sahibi şirket çalışanı ise;

SGK işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bordrosu imzalı ve kaşeli şekilde olmalıdır.

Belçika Ticari Vize Ücretleri

Belçika Ticari Vize Ücretleri

Belçika’ya ticari amaçla yapılacak olan seyahatler için vize ücreti ödemeniz gerekmektedir. 6 yaş altındaki çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Belçika ticari vizenin konsolosluk harcı ve dış sağlayıcı ücreti 105€ olarak belirlenmiştir. Antalya, Bodrum ve Gaziantep şubelerinde 25 TL fark alınmaktadır. Vize ücretleri bazı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Hangi ücreti ödeyeceğiniz evraklarınız kontrol edildikten sonra tam olarak belli olacaktır.

Belçika Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Belçika ticari amaçla yapılacak seyahatler için vize başvuruları 7 ile 15 iş günü içinde sonuçlandırılmaktadır. Vize başvurularının yoğun şekilde yapıldığı zamanlarda süre uzayabilmektedir. Konsolosluk inceleme işlemlerinin kapsamına göre çıkış süreleri belirlenmektedir.

Belçika Ticari Vize Formu

Belçika Ticari Vize Formu

Belçika Schengen Ticari Vize başvurularında doldurulması zorunlu olan Belçika Schengen Vize Başvuru Formu, İngilizce veya Belçika resmi dillerinden Fransızca, Almanca, Flemenkçe ile doldurulması gerekmektedir. Bu form sayesinde seyahate çıkacak kişi hakkında bilgi elde edinilir.

Belçika Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belçika Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belçika’ya ticari amaçla, iş toplantısı, şirket görüşmesi, alan araştırılması gibi amaçlarla seyahat edecek kişiler Belçika Başkonsolosluğuna hitaben Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesi yazmaları gerekmektedir. Bu dilekçeyi yazarken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Şirket tarafından gönderilecek olan personelin şirketin antetli kağıdına yazılmalıdır. Bu kağıt şirket yetkili kişisinin imzasını ve şirketin kaşesini taşımalıdır.
 • Seyahatin amacı net bir şekilde belirtilmelidir.
 • Vize alacak kişinin şirket içerisindeki görevi dilekçede belirtilmelidir.
 • Seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri net bir şekilde dilekçede belirtilmelidir.
 • Seyahat edecek kişinin Belçika’daki konaklama ve tüm yolculuk masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir.
 • Dilekçe içinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Belçika Aile Ziyareti Vize

Belçika Aile Ziyareti Vize

Belçika’ya aile ve akraba ziyareti amaçlı yapılacak olan seyahatlerde Belçika aile ziyareti vizesi alınması gerekmektedir. Bu ziyareti yapmak için yapılan başvurularda gerekli olan belgeler eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Belçika Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • 10 yıldan eski olmayan ve 2 adet boş sayfası bulunan pasaport bulunmalıdır.
 • Belçika Schengen vize başvuru formu ve sonuç belgesinin bulunması gerekmektedir.
 • 35mm ve 45mm ölçülerinde biometrik fotoğrafınızın bulunması gerekmektedir. Fotoğraf en geç 3 ay içerisinde çekinilmiş güncel resim olmalıdır. Daha önceki vize başvurularında kullanılmamış olması gerekmektedir.
 • Belçika akraba ziyareti vize davetiyesinin bulunması gerekmektedir. Davet eden kişinin kimlik kartı fotokopisinin bulunması gerekmektedir.
 • Belçika’ya davet eden akraba veya aile ferdinin 3 aylık maaş bordrosu gerekir.
 • Meslek ve iş durumunu beyan eden belgeler bulunmalıdır.
 • Seyahat planını destekleyen tüm belgeler eksiksiz şekilde bulunmalıdır.
 • Başvuruda bulunan kişinin seyahat sağlık sigortası bulunmalıdır.

Belçika Aile Ziyareti Vize Ücreti

Belçika Aile Ziyareti Vize Ücreti

Vize ücretleri, başvuru yapan kişinin uyruğuna ve yaş durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Gösterilen ücretler başvuru sonrasında değişebilmektedir. Belçika aile ve arkadaşlık ziyareti vizesi 728₺ olarak belirlenmiştir.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika aile ziyareti vizesinin çıkış süresi 7 gün ile 15 gün arasında olmaktadır. Bu başvuru zamanına göre değişkenlik göstermektedir.  Bazı resmi tatillerde ve vize alımlarının yoğun olduğu günlerde süreç uzamaktadır.

Belçika Aile Ziyareti Vize Formu

Belçika Aile Ziyareti Vize Formu

Vize başvurusu için konsolosluktan alınan formu eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurmak gerekmektedir. Bu form sizin hakkındaki bilgilere ulaşmak için oluşturulmuştur. Bu bilgilerin doğruluğu olumlu yanıt almanıza en önemli konulardan bir tanesi olmaktadır.

Belçika Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Belçika Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Vize başvurusunda bulunan kişiler dilekçeyi doğru şekilde yazması gerekmektedir. Dilekçe yazarken dikkat edilecek konular bulunmaktadır. Bunlar;

 • Dilekçe Belçika resmi dillerinden biriyle veya İngilizce olarak yazılmalıdır.
 • Dilekçenin içerisinde başvuran kişinin adı, soyadı, pasaport numarası bulunmalıdır. Dilekçenin yazıldığı tarih dilekçeye eklenmelidir.
 • Seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerini net bir biçimde ifade etmelisiniz.
 • Seyahat planınızı belirlemeniz ve bunu dilekçeye eklemeniz gerekmektedir.
 • Meslek bilgilerinizi ve hangi amaçla seyahat yaptığınızı net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Belçika Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Belçika Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Belçika’daki yakınınızdan gelecek davetiye belediyeden alınmış olunarak aslı ibraz edilmelidir. Bu davetiye sayesinde çağırılan kişinin Belçika’ya daha uygun bir biçimde gelmesi sağlanmaktadır. Davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Davetiye gönderecek kişinin Belçika belediyesinden alınmış bir aile toplum kağıdının aslı bulunmalıdır.

Belçika Aile Birleşimi Vize

Belçika Aile Birleşimi Vize

Belçika aile birleşimi vizesi yabancı uyruklu kişilerin Belçika’da 90 günden fazla kalabilmesini sağlayan uzun dönem vize olarak adlandırılır. Aile Birleşimi Vizesi Belçika vatandaşı olan bireylerin aile verdi olarak Belçika’da uzun dönem yaşamaları işin kullanılmakta olan vize türlerindendir.

Belçika Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Belçika Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

 • 10 yıldan eski olmayan, katılım tarihinden itibaren 1 yıl geçerli olan ve iki adet boş sayfası bulunan pasaportun bulunması gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi gerekmektedir.
 • Dil Tercih Formu.
 • İdari Harç.
 • 3 Adet yeni çekilmiş fotoğraf bulunmalıdır.
 • Müracaat formu.
 • Belçika’da birlikte yaşayacağınız kişinin nüfus cüzdanının kopyası gerekmektedir.

Belçika’da Yer Alan Eşten İstenilen Evraklar

Belçika’da Yer Alan Eşten İstenilen Evraklar

 • Evlenme kayıt örneğinin bulunması gerekmektedir.
 • Daha önceden boşanma veya dul kalma gibi tüm durumların belirtilmesi gerekir.
 • Doğum kayıt örneğinin evraklar arasına koyulması gerekmektedir.
 • Boşanma davasının sonucu veya ölen eş varsa ölüm kayıt örneğinin bu evraklar içerisinde bulunması gerekmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Vize Ücreti

Belçika Aile Birleşimi Vize Ücreti

Belçika Aile Birleşimi vize ücreti genellikle ücretsiz şekilde yapılmaktadır. Kişilerden bu vize için genellikle ek bir ücret alınmasa da bazı durumlarda ücretlendirme yapılmaktadır.

Belçika Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu

Belçika Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu

Belçika’da yaşamak isteyen kişiler gerekli şartları yerine getirdiği taktirde uzun dönem vize alabilmektedir. Bu vizelerden biri de aile birleşimi vizesidir. Bu vize için Belçika konsolosluğunun hazırladığı formu doldurmanız gerekmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

Belçika Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği

Belçika aile birleşimi vizesi alırken dilekçenizin evraklarınızın içerisinde bulunması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır.

 • Dilekçeyi Fransızca, Flemenkçe, Almanca veya İngilizce olarak yazabilirsiniz.
 • Dilekçenin yazıldığı tarih, seyahatin gerçekleşeceği tarih dilekçe içerisinde gerekli yerlere yerleştirilmelidir.
 • Belçika Başkonsolosluğu’na veya Belçika Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmalıdır.
 • Mesleki bilgilere detaylı şekilde yer verilmelidir.
 • Uzun dönem Belçika vizesi alım nedeninizi ayrıntılı ve net bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Belçika Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

Belçika Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

Belçika aile birleşimi vizesi için normal durumlarda dil şartı beklenmemektedir. Fakat bir takım durumlarda konsolosluk dil bilginizi kanıtlayacak evraklarla birlikte vizenizi kabul edebilir. İstenen belgenin olmaması durumunda vize alamazsınız.

Belçika aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/belcika-aile-birlesimi/ adresinde paylaşılmıştır.

Belçika Vize Ücretleri

Belçika Vize Ücretleri

 • Belçika Turistik Vize – 728 TL
 • Belçika Aile veya Arkadaş Ziyareti Vizesi – 728 TL
 • Belçika Ticari Vize – 728 TL
 • Belçika Aile Birleşimi Vizesi – Ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Belçika Vize Danışmanlık Ücretleri

Belçika Vize Danışmanlık Ücretleri

Belçika vize başvurularını kolay bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kişiler için danışmanlık hizmet bedeli 30€’ dur. Bu hizmetler;

 • Telefonda sınırsız destek hizmeti.
 • Vize uzmanıyla ön başvuru hizmeti.
 • Kişiye özel evrak listesinin gönderimi.
 • Randevuyu özel olarak alma hizmeti.
 • Karşılama hizmeti.
 • Fotokopi ve çıktı işlemlerinin hizmeti
 • Başvuru dosyasının hazırlanması hizmeti

Belçika 0-6 Yaş Arası Vize Ücretleri

Belçika 0-6 Yaş Arası Vize Ücretleri

Belçika seyahatlerinde 0-6 yaş arası çocuklardan ücret talep edilmemektedir.

Belçika 6-12 Yaş Arası Vize Ücretleri

Belçika seyahatlerinde 6-12 yaş arası çocuklar için 227.50 TL ücret alınmaktadır.

Belçika vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/belcika-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Belçika Konsolosluklar

Belçika Konsolosluklar

Belçika Başkonsolosluk Adresi

Sıraselviler Cad, No: 39 Taksim – İstanbul – Türkiye

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Görev Yetki Alanı

İstanbul, Trakya, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma saatleri

Pazartesi – Cuma 09.00 – 12.30 ve 13.15 – 16.30

İstanbul Belçika Başkonsolosluğu Schengen Vize Bölümü

Pazartesi-Cuma 9.00 – 11.30 ve 13.30 – 15.00

Belçika Başkonsolosluğu İstanbul Ulusal vize

Pazartesi-Cuma 9.00 – 11.30 ve 13.30 – 15.00

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Adres

Gaziosmanpaşa Bul. Batı İş Merkezi No:10/1 K:6 D:607 Alsancak İZMİR

Belçika İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale

Belçika Antalya Fahri Konsolosluğu Adres

Yenigöl Mah., Serik Cad., No:64/2 Palome Hotels.ANTALYA

Belçika Antalya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Isparta, Burdur, Antalya

Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres

2.Organize San.Bölge Vali Muammer Güler Blv  No:25 Başpınar GAZİANTEP

Belçika’ya Davetiye İle Gitmek

Belçika’ya vize almak için evraklar Belçika Konsolosluğu tarafından belirlenerek duyurulur. Her vize türü için başvuru şekli ve başvuru evrakları farklılık gösterir. Örneğin turist vizesi ile aile birleşimi vizesinin süreçleri ve başvuru evrakları aynı değildir. Belçika’ya yerleşmek istiyorum, diyen birisi için özellikle Belçika’dan davetiye almak gereklidir.

Belçika’ya davetiye ile gitmek için aile ya da arkadaş ziyareti vizesi almak gerekir. Belçika’ya gitmek için gereken şartlar arasında Belçika’daki bir yakından ya da arkadaştan davetiye almak önemli bir kriterdir. Belçika aile ziyareti vizesi kaç günde çıkar? En geç 17 gün içerisinde aile ziyareti vizesi çıkarılabilir.

Belçika’ya gitmek için gereken şartlar tamamlandığında vize başvurusu yapılmalıdır. Özellikle aile birleşimi gibi bir nedenle vize alınmak isteniyorsa o zaman Belçika’da eş olması gerekir. Vize başvuru evraklarının arasına uluslararası evlendirme kaydı, eşin oturduğu yere ait ikametgâh Belçika’da çalışmaya gitmek için çalışma vizesi almak şarttır. Bunun için de Belçika’da bulunan bir firma tarafından bir davet mektubu alınması gerekir.

Belçika’ya aile ve arkadaş ziyareti yapabilmek için davet mektubu alınması gerekir. Sonrasında alınacak vize için gerekli evraklar arasında bu orijinal davetiyenin bulundurulması şarttır. Bunun haricinde kimlik fotokopisi, İngilizce vize talep dilekçesi, pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, gelir belgesi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği vize başvurusu yaparken bulundurulması gereken diğer evraklar arasında yer alır.

Belçika Vizesi Sık Sorulan Sorulan

Belçika Vizesi Sık Sorulan Sorulan

Belçika vizesi ne kadar?

Belçika vize ücretleri 80 euro olup ayrıca aracı kurum için 30 euro hizmet bedeli ödenmesi gerekmektedir.

Belçika konsolosluğu randevu alma

Belçika vizesi için yetkili aracı kurum olan Vfs Global’den randevu alınması gerekmektedir. Online olarak randevu alabileceğiniz gibi çağrı merkezinden’de randevu alabilirsiniz. Randevular ÜCRETSİZDİR.

Belçika turist vizesi nasıl alınır?

Belçika’ya herhangi bir turistik gezi planlayan başvuru sahibpleri öncelikle randevu almalı ve vize için gerekli olan evrakları tedarik ederek randevu günü aracı kuruma teslim etmelidir. Randevudan sonra ortalama 30 gün sürmektedir.

Belçika öğrenci vizesi nasıl alınır?

Belçika’ya kısa veya uzun süreli eğitim yada öğrenci macıyla gitmek isteyen başvuru sahiplerinin başvurduğu vize türüdür. Vizeler yoğunluk sebebiyle geç sürdüğü için en erken şekilde başvuru yapılması tavsiye edilir.

Belçika'ya Davetiye İle Gitmek

Belçika’ya davetiye ile gitmek için belli şartlar sağlanmalıdır. Daveti yapan kişinin kimlik kartı, belediyeden edinilmiş olan toplum kağıdı, gelir belgesi, akrabalık bağını gösteren evraklar istenir. Aynı zamanda davetiyenin aslı da söz konusudur.

Belçika'ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

1 yıl süre ile Belçika vize vermektedir. Bunun dolmasının ardından ilgili vizenin yenilenmesi gerekmektedir. Başvur formunun doldurulması esastır. Bunun sonrasında; biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık raporu ve aynı zamanda çalışma izin belgesinin sunulması lazım. Bu sayede tüm evraklar da tamamlanmış olur.

Belçika'ya Gitmek İçin Gereken Şartlar

Belçika’ya turistik bir gezi için gitmek isteyen kişilerin, mutlaka ilgili evrakları tek bir eksik olmadan tamamlamaları esastır. Geçerliliği en az 6 ay olmak üzere bir pasaport bulunmalıdır. Davetiyenin orijinal hali de talep edilir. Kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, 2 tane biyometrik fotoğraf, bu ülke tarafından istenmektedir.

Belçika Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vizenin çıkış süresi minimum 7 gün, maksimum ise 15 gün şeklindedir. Bu noktada özellikle belge temini konusunda hiçbir zaman sorun yaşmamak gerekmektedir. Eksik bir evrak ret alınması anlamına gelir.

Belçika Vizesi

Vize alımında konsolosluğun resmi sitesi üzerinden ilgili başvuru formunun doldurulması yapılması şart olan ilk işlem olarak dikkat çeker. Aracı kurumların da bunu gerçekleştirmesi her zaman söz konusudur.

Belçika Vize Şartları

Belçika vize şartları açıktır. Schengen vizesi olmasından dolayı, buna uygun bir biçimde tanımlanmış olan kriterler vardır. Pasaport, iki tane resim, her türlü kimlik bilgisi ve bunların fotokopileri, vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont, uçuş ve otel rezervasyonlarının tamamlanması esastır. Banka döküm belgesi de talep edilmektedir.
BELÇİKA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
BELÇİKA TİCARİ BELGELER BELÇİKA TURİSTİK BELGELER
Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Belçika Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Belçika vize şartları 2021 yılında değişti mi? 2 yıl önce turistik vize almıştım bu yıl da almak için aynı belgeleri kullanabilir miyim?

 2. Merhaba, ben eğitim almak için Belçika’ya gitmek istiyorum. Belçika vize veriyor mu 2021 yılı için üniversite başvurusunu nasıl yapmam gerekiyor bilgi verir misiniz?

 3. Belçika’ya Erasmus ile gitmek için Belçika vizesi gerekli evraklar neler? Danışmanlık hizmeti aldığımda bu belgeleri siz hazırlıyor musunuz?

 4. Merhaba, ben Belçika’da yaşayan bir akrabamın ziyaretine gitmek istiyorum. Daha önce hiç vize başvurusunda bulunmadım. Araştırdığımda birden çok vize türü olduğunu öğrendim. Belçika vize evrakları ve şartları bu vize türlerine göre değişiyor mu?

 5. Belçika’da çalışmak için vize başvurusunda bulunmak istiyorum ancak mesleki yeterliliğim yok. Orada bulduğum herhangi bir işte çalışıp kalmak istiyorum. Bunun için hangi Belçika vize türüne başvuru yapabilirim?

 6. Yüksek lisans yapmak için Belçika’ya gitmek istiyorum. Vize türlerini araştırdığımda eğitim vizesi verildiğini gördüm ancak istenen belgeler kafamı çok karıştırdı. Belçika vize için gerekli evraklar 2021 şartları gibi konularda danışma hizmeti alabilir miyim?

 7. Ben Erasmus ile Belçika’ya gittim ve eğitimimi orada tamamladım. Şimdi çalışmak için oraya tekrar gitmek istiyorum. Belçika vize başvurusu 2021 yılında değişti mi?

 8. Belçika vizeleri ne zaman açılacak 2021 yılında Belçika turist kabul ediyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

 9. Ben bu yıl Belçika turistik vize türüne başvuru yaptım. Başvuru aşamasında çok dikkatli olmama rağmen başvurum reddedildi. Şimdi yeniden Belçika vize başvurusunda mı bulunmam gerekiyor? Belçika vize reddi itiraz etme gibi bir hakkım var mı?

 10. Türkiye’de uzun zamandır inşaat teknikeri olarak çalışıyorum. Mesleki yeterliliğimi gösteren belgelerim var. Belçika vize başvurusu yapmak için sizden danışmanlık hizmeti almak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×