İngiltere Vize Ücreti - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize ücreti, İngiltere seyahati için belirlenen vize türü için ödenen İngiltere dış temsilcilikleri vize harcı ve vize başvuru merkezleri hizmet bedellerinden oluşur. Konsolosluk vize harçları vize sürelerine göre dolar üzerinden belirlenmektedir. İngiltere vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/  hizmet bedelleri dolar üzerinden Türk lirası olarak hesaplanır.

Küba Vize Ücreti

İngiltere Vize Ücreti

2021 yılında geçerli olan İngiltere vize ücreti bedelleri şu şekilde açıklanmıştır:

 • 6 Aylık İngiltere Turistik Vize ücreti                      128 USD
 • 6 Aylık Ticari Vize Ücreti                                       129 USD
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi                                  129 USD
 • İngiltere 2 yıllık Vize Ücreti                                  495 USD
 • İngiltere 5 yıllık Vize Ücreti                                  896 USD
 • İngiltere 10 yıllık Vize Ücreti                              1124 USD
 • 6 Aylık İngiltere Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi       133 USD
 • 11 Aylık İngiltere Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi      254 USD
 • 1 Yıllık Akademik Vize                                         240 USD
 • Tier 4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi                        476 USD
 • İngiltere Aile Birleşimi Vizesi                              2057 USD
 • İngiltere Yerleşim Vizesi                                     4390 USD
 • İngiltere Geri Dönüş Vizesi                                  607 USD

Ingiltere vizesi kaç TL 2020?

Seyahat süresine bağlı olarak ücretler değişir ve öncelikle 6 aylık sürece dair 128 USD değerine yer verilir.

Ingiltere vizesi almak için hesapta ne kadar para olmalı?

1 haftalık seyahate dair en az 7.000 TL’nin üzerinde durulur ve buna bağlı olarak hesap bakiyenizi ayarlamanız gerekir.

Ingiltere çalışma vizesi kaç TL?

Çalışma yerine kalınacak gün sayısına göre ücretler belirlenir ve 5 yıllık olan için 895 USD bedele yer verilir.

İngiltere Konsolosluk vize harçlarının yanı sıra koordinasyon işlemleri ve uzman danışma desteği için ek bedel ödemek gerekmektedir. Vize başvuru merkezlerinde verilen ek hizmetler için de her hizmet için bir ücret belirlenmektedir.

İngiltere Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İngiltere Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İngiltere vize ücreti dolar üzerinden nakit ödenmektedir. Vize ücreti vize ofislerinde tahsil edildikten sonra İngiltere vize evrakları >> eraytur.com/ingiltere-vize-evraklari/  tamamlanarak vize başvuru süreci başlatılmaktadır.

İngiltere vize ücreti hakkında bilinmesi gerekenler şunlardır:

 • Vize ücreti 3. Şahıslara devredilemez veya satılamaz.
 • Vize ücreti nakit olarak ödenir. Vize hizmet bedelleri Türk lirası karşılığı ödenebilir.
 • İngiltere vize reddi>> eraytur.com/ingiltere-vize-reddi/ kararı sonrasında ödenen konsolosluk vize harçları ve hizmet bedelleri geri ödenmez. Yeni vize başvurularında tüm bedeller yeniden ödenir.
 • İngiltere vize ücreti sadece İngiltere vizeleri için kullanılır. İngiltere Schengen vize bölgesi ülkelerinden biri değildir.
 • Vize türüne göre belirlenen vize ücretleri başka bir vize türü için kullanılamaz.
Vize ücreti sadece İngiltere dış temsilcilikleri tarafından belirlenir ve zaman içerisinde değişmektedir. En sağlıklı İngiltere vize ücreti bilgisi vize başvuru merkezleri danışma hatlarından el edilebilir.

TLS Contact İngiltere>> eraytur.com/tls-contact-ingiltere-vize-basvurulari/  vize başvurularında İngiltere vize başvuru süreci hızla ve güvenle tamamlanmaktadır. Randevu sistemi ile yapılan başvurular için TLS Contact İnternet sitesinden bir hesap açılmalı ve vize başvuru formu doldurulmalıdır. İngiltere vize ücretinin de tahsil edildiği vize başvuru merkezinde uzman danışmanlar eşliğinde sağlıklı bir vize başvuru süreci yaşanmaktadır. İnternet sitesi üzerinden vize ücretleri otomatik olarak hesaplanarak İngiltere vize ücreti bütçesi hakkında bilgi edinilebilir.

Vize ücretleri dolar üzerinden hesaplandığından vize ücretlerinin Türk lirası karşılığı güncel döviz hareketlerine göre değişebilmektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişiler vize bütçelerini oluştururken bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.

İngiltere vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

2020 İngiltere Turist Vizesi Ücreti Nedir?

İngiltere vize ücretleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak değişkenlik göstermektedir. Vize ücretleri;

 • 6 aylık İngiltere Turist vizesi ücreti: 128 USD
 • 2 yıllık Turist Vizesi ücreti: 486 USD
 • 5 yıllık Turist Vizesi ücreti: 885 USD
 • 10 yıllık Turist Vizesi ücreti: 1110 USD

İngiltere’ye turist olarak seyahat edecek kişilerin yukarıda yer alan ikamet ayı veya yılına göre vize başvurusu yağması ve vize işlem ücretini ödemesi gerekmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye turist olarak seyahat edecek kişilerin Turistik Vizesi için başvuru yapması gerekmektedir. Turist olarak seyahat edecek kişiler İngiltere Konsolosluğuna veya vize işlem merkezine başvuru için gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Sizden istenilen kanıt niteliğinde olan vize ücreti ödenmelidir. Bu vize türünde İngiltere de kaç ay için kaç ay kalacağınızı ya da kaç yıl kalacağınızı belirleyerek vize işlem ücretini ödemelisiniz.

İngiltere Vize Ücreti Nedir?

İngiltere’ye seyahat edecek kişilerin vize başvurusu yapması gerekmektedir. Bunun için ülkede ne kadar süre seyahat edeceğinize bağlı olarak İngiltere vizesi için başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • 6 aylık İngiltere vize ücreti: 128 $,
 • 2 yıllık İngiltere vize ücreti: 492 $,
 • 5 yıllık İngiltere vize ücreti: 895 $,
 • 10 yıllık İngiltere vize ücreti: 1098 $,

İngiltere Oturum Vizesi Ücreti Nedir?

İngiltere de kalmak için ülke de en az 6 ay bir aile üyenizin yanında kalmanız gerekmektedir. Ancak bu doğrultuda İngiltere Oturum Vizesine sahip olabileceksiniz. Vize ücretleri;

 • Sadece Eşi için Yıllık en az 18,600 £
 • Eşi + 1 Çocuk Yıllık en az 22,400 £
 • Eşi + 2 Çocuk Yıllık en az 24,800 £
 • Eşi + 3 Çocuk Yıllık en az 27,200 £
 • Eşi + 3’ten fazla Çocuk Yıllık en az 27,200 £

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti Nedir?

TLS Contact İngiltere vizesi merkezi ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat türüne bağlı olarak vize başvurusu yaparken ödemeniz gereken ücret 215 TL’ dir. Bu tutarı İngiltere Konsolosluğu belirlemiştir. TLS Contact vize merkezi ile kolaylıkla İngiltere vizesine sahip olabileceksiniz. Vize için sunmanız gereken belgelerin listesini TLS Contact İngiltere vize merkezi temsilcileri ile öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. İngiltere’de yaşayan akrabalarımı ziyaret etmek için 2 yıl önce vize almıştım. Bu yıl şartları ve İngiltere vize ücreti değişti mi?

 2. İngiltere vizeleri ne zaman açılacak 2021 yılında turistik vize almak için daha mı fazla para ödemem gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

 3. İngiltere vize ücreti TL ile ödeniyor mu? Ben bu yıl eğitim vizesi almak istiyorum ama ne kadar bütçe ayıracağım konusunda kafam karışık. Bununla ilgili danışmanlık hizmeti verebilir misiniz?

 4. Merhaba, yabancı dil kursu almak için İngiltere vizesi başvurusunda bulunacağım. Başvuru yapacağım vize türüne göre İngiltere vize ücreti değişir mi?

 5. İngiltere çalışma vizesi almak için gereken başvuru şartları arasında sağlık sigortası yaptırmam gerektiği yazıyor. İngiltere vize evraklarını tamamladım ancak sigortamı nasıl yapacağımı bilmiyorum. Siz bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor musunuz?

 6. Merhaba, İngiltere vize başvurusunda bulunmak için danışmanlık hizmeti almak istiyorum. İngiltere vize ücreti dışında size ayrıca ödeme yapmam gerekiyor mu?

 7. Merhaba, İngiltere vize başvurusunda bulunmak için danışmanlık hizmeti almak istiyorum. İngiltere vize ücreti dışında size ayrıca ödeme yapmam gerekiyor mu?

 8. İngiltere’de yaşayan bir akrabamın yanına gidip orada yaşamaya karar verdim. Bunun için vize başvurusunda mı bulunmalıyım oturum izni mi almalıyım? İngiltere vize ücreti ile oturum izni ücretleri arasında çok fark var mı?

 9. İngiltere vize evrakları hazırlarken ortalama ne kadar masrafımız oluyor? Vize ücreti, uçak bileti gibi masraflarla beraber ne kadar bütçe ayırmalıyım?

 10. İngiltere’ye Erasmus programı ile gitmek istiyorum. Bunun için başvurmam gereken eğitim vizesinin süresi kısa olduğu için daha uzun süreli bir vize alabilir miyim? İngiltere vize ücreti kalacağımız süreye göre değişir mi?

 11. Merhaba, İngiltere çalışma vizesi almak için İngiltere vize ücreti nereye ödeniyor? Danışmanlık hizmeti aldığımızda işlemleri siz tamamlıyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×