İngiltere Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe

 

İngiltere vize formu ve dilekçesi vize talebinde bulunan kişilerin İngiltere dış temsilciliklerine bilgi vermeleri için düzenlenir. Schengen vize bölgesinde bulunmayan İngiltere vize başvuruları doğru ve hatasız bir şekilde yapılmalıdır. Vize formu ve vize dilekçesi vize başvuru sürecinin ilk aşamasında doldurulmalı ve hazırlanmalıdır.

İngiltere Schengen Vize Başvuru Formu

İngiltere Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

TLS  İngiltere  Vize Başvuru Formu

İngiltere  Vize Başvuru Formu PDF

İngiltere Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İngiltere Dilekçe Örneği

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe

İngiltere vize formu İngiltere vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/  ofislerinden elde edilebilir. Türkçe doldurulabilen formda vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, iş bilgileri ve seyahat hakkında sorular bulunmaktadır. Form eksiksiz olarak doldurulmalı, çıktısı alınmış bir şekilde ıslak imza ile imzalanmalıdır.

İngiltere vize dilekçesi turistik seyahatlerde ve ticari seyahatlerde farklı şekilde düzenlenir. Turistik vize dilekçelerinde şahsi bilgiler ve seyahat amacı, seyahat planı ön plana çıkarken, ticari vize talep dilekçeleri daha resmi bir formda hazırlanır ve İngiltere’de bulunan firma bilgileri de verilmelidir.

İngiltere Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İngiltere Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İngiltere vize formu İngiltere dış temsilciliklerine vize başvuru sahibinin bilgilerini ileten bir belgedir. Vize formu doldurulduktan sonra talep edilen vize türüne göre İngiltere vize evrakları >> eraytur.com/ingiltere-vize-evraklari/  hazırlanır ve vize başvuru süreci başlatılır.

İngiltere vize formunda doldurulması gereken alanlar şu şekilde oluşturulmuştur:

  • Vize başvurusunda bulunan şahsın kişisel bilgileri- Seyahat edecek kişinin adı, soy adı, adres ve iletişim bilgileri, vatandaşlık numarası verilir. Pasaport türü, numarası, alınış ve bitiş tarihleri belirtilir.
  • İngiltere seyahat bilgileri detayı- İngiltere seyahati hakkında detaylar verilir, kalınacak otel adı ve adres bilgileri verilir. Gidilecek şehirler belirtilir.
  • Vize başvuru sahibinin seyahat geçmişi- Daha önce gidilen ülkeler belirtilir, İngiltere seyahatlerinden bahsedilir.
  • Güvenlikle ilgili sorular- Seyahat eden kişinin suç durumuna ilişkin sorular cevaplanır.
  • Aile bilgileri- Vize başvuru sahibinin aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Seyahat eden kişinin iş bilgileri- Seyahat edecek kişinin iş yeri adı, adresi verilir, gelir durumu ve harcamaları ile ilgili soruları cevaplanır.
  • Seyahat amacı- İngiltere seyahatinin amacı hakkında kısa bir not yazılmalıdır.
  • İngiltere’de tanıdık bilgileri- İngiltere’de tanıdık kişilerin kişisel bilgileri verilir, İngiltere vatandaşı olup olmadıkları cevaplanır.

İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere vize dilekçesi vize başvurusunda bulunan kişinin şahsi bilgilerini içeren bir vize talep dilekçesidir. Dilekçede İngiltere seyahatinin amacı, kesin tarihleri belirtilir. Seyahatin finansal yönünün nasıl karşılanacağı açıklanır. Finansman için bir sponsor mevcut ise, sponsor bilgileri verilmelidir. Seyahat edecek kişinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçede bulunmalıdır.

İngiltere ticari vize dilekçeleri, firmanın antetli kağıdında hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisinin imza ve kaşeleri ile onaylanan dilekçenin ekine imza sirküleri eklenmelidir. Şirketteki görev ve unvanlar belirtilmelidir. İngiltere’de iş yapılacak şirket bilgileri verilmelidir. Dilekçede iş planları olmalı, katılım yapılacak fuar ve organizasyonlar yazılmalıdır.

İngiltere vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru merkezlerinde İngiltere vize ücreti >>eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/ ödenerek vize süreci başlatılmış olur.

İngiltere vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ingiltere-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Vize Formu ve Dilekçe 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×