İngiltere Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe

 
 

İngiltere vize formu ve dilekçesi vize talebinde bulunan kişilerin İngiltere dış temsilciliklerine bilgi vermeleri için düzenlenir. Schengen vize bölgesinde bulunmayan İngiltere vize başvuruları doğru ve hatasız bir şekilde yapılmalıdır. Vize formu ve vize dilekçesi vize başvuru sürecinin ilk aşamasında doldurulmalı ve hazırlanmalıdır.

Hollanda Vize Formu ve Dilekçe

İngiltere Vize Formu ve Dilekçe

İngiltere vize formu İngiltere vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/  ofislerinden elde edilebilir. Türkçe doldurulabilen formda vize başvuru sahibinin kişisel bilgileri, iş bilgileri ve seyahat hakkında sorular bulunmaktadır. Form eksiksiz olarak doldurulmalı, çıktısı alınmış bir şekilde ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Ingiltere vize başvurusu nasıl yapılır?

İngiltere vize başvurusunu konsolosluklar aracılığı ile randevu alarak tamamlayabilirsiniz. Randevunuza tüm belgeleri derlemiş şekilde katılmalısınız.

Ingiltere vize başvuruları ne zaman başlıyor?

İngiltere vize başvuruları açılmıştır. Fakat, hangi seyahat kısıtlamalarının olduğunu ayrıca kontrol etmeniz gerekir.

Ingiltere vize başvurusu hangi siteden yapılır?

İngiltere vize başvurularını online olarak tamamlamak mümkün değildir.

İngiltere vize dilekçesi turistik seyahatlerde ve ticari seyahatlerde farklı şekilde düzenlenir. Turistik vize dilekçelerinde şahsi bilgiler ve seyahat amacı, seyahat planı ön plana çıkarken, ticari vize talep dilekçeleri daha resmi bir formda hazırlanır ve İngiltere’de bulunan firma bilgileri de verilmelidir.

İngiltere Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İngiltere Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İngiltere vize formu İngiltere dış temsilciliklerine vize başvuru sahibinin bilgilerini ileten bir belgedir. Vize formu doldurulduktan sonra talep edilen vize türüne göre İngiltere vize evrakları >> eraytur.com/ingiltere-vize-evraklari/  hazırlanır ve vize başvuru süreci başlatılır.

İngiltere vize formunda doldurulması gereken alanlar şu şekilde oluşturulmuştur:

  • Vize başvurusunda bulunan şahsın kişisel bilgileri- Seyahat edecek kişinin adı, soy adı, adres ve iletişim bilgileri, vatandaşlık numarası verilir. Pasaport türü, numarası, alınış ve bitiş tarihleri belirtilir.
  • İngiltere seyahat bilgileri detayı- İngiltere seyahati hakkında detaylar verilir, kalınacak otel adı ve adres bilgileri verilir. Gidilecek şehirler belirtilir.
  • Vize başvuru sahibinin seyahat geçmişi- Daha önce gidilen ülkeler belirtilir, İngiltere seyahatlerinden bahsedilir.
  • Güvenlikle ilgili sorular- Seyahat eden kişinin suç durumuna ilişkin sorular cevaplanır.
  • Aile bilgileri- Vize başvuru sahibinin aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Seyahat eden kişinin iş bilgileri- Seyahat edecek kişinin iş yeri adı, adresi verilir, gelir durumu ve harcamaları ile ilgili soruları cevaplanır.
  • Seyahat amacı- İngiltere seyahatinin amacı hakkında kısa bir not yazılmalıdır.
  • İngiltere’de tanıdık bilgileri- İngiltere’de tanıdık kişilerin kişisel bilgileri verilir, İngiltere vatandaşı olup olmadıkları cevaplanır.

İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İngiltere vize dilekçesi vize başvurusunda bulunan kişinin şahsi bilgilerini içeren bir vize talep dilekçesidir. Dilekçede İngiltere seyahatinin amacı, kesin tarihleri belirtilir. Seyahatin finansal yönünün nasıl karşılanacağı açıklanır. Finansman için bir sponsor mevcut ise, sponsor bilgileri verilmelidir. Seyahat edecek kişinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçede bulunmalıdır.

İngiltere ticari vize dilekçeleri, firmanın antetli kağıdında hazırlanmalıdır. Şirket yetkilisinin imza ve kaşeleri ile onaylanan dilekçenin ekine imza sirküleri eklenmelidir. Şirketteki görev ve unvanlar belirtilmelidir. İngiltere’de iş yapılacak şirket bilgileri verilmelidir. Dilekçede iş planları olmalı, katılım yapılacak fuar ve organizasyonlar yazılmalıdır.

İngiltere vize formu ve dilekçesi hazırlandıktan sonra vize başvuru merkezlerinde İngiltere vize ücreti >>eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/ ödenerek vize süreci başlatılmış olur.

İngiltere vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ingiltere-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×