TLS Contact İngiltere Vize Başvuruları

  TLS Contact Aracılığı İle İngiltere Vize Başvuruları

  İngiltere’ye kısa ya da uzun süreli seyahat düzenlemek isteyen Türk vatandaşlarının öncelikle ülkemizde hizmet veren İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere tarafından yetkilendirilen resmi kurumlar ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Yapılacak vize başvuruları için öncelikle kişilerin seyahat amacını ve buna bağlı olarak başvuracağı vizenin türünü belirlemesi gerekiyor. Seyahat amacı dışında yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından reddedilmektedir.

  TLS Contact İngiltere Vize Başvuruları

  TLS Contact İngiltere seyahatleri için vize başvurusunda bulunan vatandaşların evrak hazırlama ve başvuru sürecinde İngiltere tarafından yetkilendirilen kurumların başında yer alıyor. TLS Contact aracılığı ile yapılacak İngiltere vize başvurularında, kişiden istenilen evrakların hepsi konsolosluklara firma tarafından teslim ediliyor. Bununla birlikte kişilerin başvurularının olumsuz sonuçlanma ihtimali de azalıyor. Kişilerin teslim ettiği evraklar, TLS Contact yetkilileri tarafından yeniden düzenlenerek başvuruya uygun hale getiriliyor.

  TLS Contact İngiltere vize başvurusu yapacak kişilerin kendisinden istenilen evrakları, verilen randevu tarihine kadar hazırlaması ve istenilen sürede kuruma teslim etmesi gerekiyor. Başvuru yapmadan önce TLS Contact internet sitesi üzerinden online olarak ya da müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek telefon ile randevu alması gereklidir. Randevu alacak kişilerin seyahat amacını belirleyerek buna göre turizm vizesi, iş ya da akademik vize, transit vize, aile ziyaret vizesi ve çalışma vizesi türlerinden kendisine uygun vize türü için başvuru yapması gerekiyor.

  İngiltere vize başvurusu yapacak kişilerin, vize almak istediği tarihten en geç 3 ay öncesine kadar başvuru işlemi yapması gerekiyor. Vize başvurusu onaylanmadan kişilerin uçak ve otel rezervasyonları yapmaması, olası gecikmelerde sorun yaşamamaları için de büyük önem taşıyor. Bazı vize türlerinde kişilerin teslim ettiği evraklardan farklı olarak ziyaret edeceği akrabalarının iletişim bilgileri gibi ek evraklar da talep edilebiliyor. Ek evrak teslim edilmesi gereken durumlarda, başvurunun onaylanma süreci de uzayacağı için yaşanabilecek aksiliklerin önüne geçmek isteyen vatandaşların, vize onaylandıktan sonra uçak bileti ve otel rezervasyonlarını alması gerekiyor.

  TLS Contact İngiltere vizesi için başvuracak kişilerin, en az 6 ay süresi olan pasaportlarının yanında, 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önce hiçbir vize başvurusunda kullanılmamış biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisini, seyahat süresini ve amacını belirten evrakları, adli sicil belgesi ve erkekler için askerlik durumunu belirten evrakları, alınmışsa eski vizelerin fotokopilerini ve seyahat sağlık sigortasını teslim etmesi gerekiyor.

   

   Yurtdışına çıkmak her kişinin hayalleri arasındadır. Eğitiminin bir bölümünü yurtdışında tamamlamak, kısa süreli tatil ve gezi fırsatını yurtdışında değerlendirmek, farklı kültürlerle ve insanlarla tanışmak ya da yeni bir iş ve yaşam hayatına yelken açmak gibi sebepler, kişileri yurtdışına seyahat konusunda yönlendirmektedir. Yurtdışına seyahat etmek istenildiğinde sahip olunması gereken bir takım belgeler mevcuttur. Bu belgelerden en önemli iki tanesi pasaport ve vizedir. Pasaporta sahip olmak ve vize almak, söz konusu ülkede zorunlu tutulmuş ise ilgili belgeleri almadan gidilmek istenen ülkeye giriş mümkün olmayacaktır.

   

  Pasaport, kişinin kendi ülkesi tarafından düzenlenen bir nevi kişinin uluslar arası kimlik belgesi olarak tanımlanabilmektedir. Kişi yurtdışına çıkışlarında sınır görevlileri tarafından pasaport kontrolü yapılır ve kişinin pasaportuna giriş çıkış detayları işlenir. Genel olarak belirli bir süre için geçerliliğini koruyan pasaportlar, zaman zaman yenileme işlemine ihtiyaç duymaktadır. Vize ise, yurtdışı olarak gidilmek istenen ülke tarafından alınıp alınmayacağı zorunlu tutulan giriş çıkış izin belgesi olarak nitelendirilebilir. Dolayısıyla pasaportta olduğu gibi vize alınması zorunlu tutulan ülkelere, vize alınmadan giriş çıkış yapılması mümkün değildir. Vizenin nasıl alınabileceği konusunda Sayfada gezinme fırsatı bulan kişilere detaylı açıklama yapılmıştır.

  Vize Alma İşlemleri İçin Nereye Başvurulabilir?

            Vize alma işlemlerinin farklı yolları bulunmaktadır. Vize almak üzere başvuru yapılabilecek yerlerden birisi gidilmek istenen yabancı ülkenin, kişinin bulunduğu ülkedeki konsolosluklarıdır. Örneğin; kişi İsviçre vize başvurusu
  yapacak ise gidebileceği ilk yer İsviçre Konsolosluğu’dur. Vize başvurusu yapacak kişinin ilgili konsolosluk tarafından kendisinden temin edilmesi istenen belgeleri, başvuruya gitmeden önce öğrenip temin etmesi süre açısından faydalı olacaktır. Örneğimiz üzerinden gidecek olursak, istenen belgeler ile birlikte İsviçre Konsolosluğu’na vize başvurusu yapmak üzere giden kişi, öncelikle İsviçre vize başvuru Formu doldurmak zorundadır. Ayrıntılı ve doğru bir şekilde başvuru formunun tamamlanmasının ardından diğer aşamaya geçilecektir.

              Vize almak üzere başvurulabilecek bir diğer yer ise tlscontact gibi bir aracı kurumdur. Aracı kurumlar, vize başvurusu yapmak isteyen kişinin tüm işlemlerini kişinin yerine getirmektedir ve vize almak konusunda bilgisi olan kurumlardır. TLS Contact İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelere gitmek isteyen ve vize almak zorunda olan kişilerin vize başvuru işlemlerini yerine getirmektedir. TLSContact aracılığı ile vize başvurusu yapmak için bir takım adımları takip etmek gerekmektedir. Öncelikle internet üzerinden TLS Contact hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Tls Contact email vasıtasıyla hesap oluşturulabilen bir kurumdur, ardından ise vize almak istediğiniz ülke ve başvurunuza açmış oldunuz TLS Contact hesabınız ile Ch TLScontact login ya da pos.tlscontact.com login yapmanız gerekmektedir.

   

  Hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza çıkan başvuru formunu doldurmanız gerekmekte ve ardından ekrana yansıyacak olan temin etmeniz gereken belgeleri ekranda gösterildiği gibi listelemeniz gerekmektedir. Sonra TLS Contact internet sitesinden, yaptığı başvurunun işleme konulmasını sağlamak adına uygun bir zaman için randevu almalıdır. Randevu onayının çıktısının alınması da ihmal edilmemelidir. Randevu zamanında TLS Contact merkezine gidildiğinde randevu onay belgesinin de gösterilmesi istenmektedir. Alınan randevunun ardından aracı kurum vasıtasıyla örnek vermek gerekirse İngiltere’ye yapılan vize başvurusunu aracı firmayı zaman zaman arayarak ya da internet sitesi üzerinden

  İngiltere vize takip imkanı bulunmaktadır. Kişinin yerine, vize başvurusunu üstlenen ve yapan aracı firmalar elbette ki maddi bir ücret karşılığında bu işi yapmaktadır. TLS Contact hesabı açtığınızda başvuru yapacağınız vizenin ücreti konusunda bilgi edinebilmek de mümkündür. Örneğin; TLS Contact İngiltere vize ücreti, kendi internet sitesi üzerinden otomatikman hesaplanabilmektedir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir