İngiltere Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü

İngiltere vize reddi kararı İngiltere dış temsilcilikleri vize bölümünce verilen bir resmi karardır. Vize reddi kararı ile vize başvurusunda bulunan kişinin İngiltere’ye giriş izni verilmez. Bu karar vize başvuru dosyasının vize kriterlerine uygun bulunmaması sonucu verilir.

İngiltere Vize Reddi ve Çözümü

İngiltere vize reddi kararı bir resmi, gerekçeli yazı ile vize başvuru sahibine bildirilir. Vize başvurularının sağlıklı yapılmaması vize reddi kararı verilmesinde en önemli sebeptir. Tüm vize türlerinden yapılan vize başvuruları uzman danışmanlar denetiminde ve İngiltere vize evrakları >> eraytur.com/ingiltere-vize-evraklari/  tamamlanarak yapılmalıdır.

 

Vize reddi kararı verilmesinde kişisel nedenler, mali nedenler, adli nedenler de rol oynayabilir. Vize başvuru sahibi şahsi bilgilerini doğru olarak İngiltere vize formu >> eraytur.com/ingiltere-vize-formu-ve-dilekce/  ve dilekçesinde bildirmeli, kesinlikle yanlış ve yalan beyanda bulunmamalıdır.

İngiltere Vize Reddi Kararı Verilmesinin Nedenleri

İngiltere vize reddi kararı vize başvuru dosyalarının titiz bir incelemesi sonucu İngiltere dış temsilcilikleri tarafından verilmektedir. Vize kriterlerine uygun bulunmayan dosyaların sahiplerinin İngiltere’ye girişlerine müsaade edilmez.

İngiltere vize reddi kararının verilme nedenleri şunlardır:

  • Seyahat amacına uygun vize türü başvurusu yapılmaması- Seyahat amaçları başvurulacak vize türünü belirler. Ticari bir seyahate çıkacak, İngiltere’de iş yatırımları yapacak kişiler turistik vize başvurusunda bulunamaz.
  • Vize başvuru dosyasında eksik ve hatalı evrak bulunması- Vize başvuru dosyalarında gerekli evrakların tümü eksiksiz olarak bulunmalıdır. Belgelerdeki bilgiler doğru olmalıdır.
  • Seyahat eden kişinin ülkesine döneceğine dair garanti vermemesi- Seyahat eden kişi seyahat tarihinden sonra ülkesine döneceğini taahhüt eder, kariyeri ve iş ilişkileri, aile bağları bunu desteklemelidir.
  • Seyahat eden kişinin mali gücünün yetersiz bulunması- Seyahat edecek kişi masrafları kendi karşılayacaksa yeterli banka hesap bakiyesi, düzenli geliri ve yeterli mal varlığı olmalıdır. Sponsorlar var ise sponsorların mali gücü de önemlidir.
  • Sağlık sorunları ve İngiltere seyahati için yapılan sağlık sigortasının uygun olmaması- Özellikle bulaşıcı hastalıkları olanlara giriş izni verilmez, seyahat sağlık sigortaları da uygun bedelli ve süreli yapılmalıdır.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin adli sicilinin uygunsuzluğu- Ağır suçları bulunanlar, suç organizasyonlarına katılanlar, insanlığa karşı suç işleyenler İngiltere’ye giriş yapamaz. Uyuşturucu bağımlılığı olanlar, kamu düzenini tehdit edebilecek kişiler de vize alamayabilir.

İngiltere Vize Reddi Kararı Çözümü

İngiltere vize reddi kararı çıktıktan sonra vize başvuru sahibine bir yazı ile iletilir. Vize reddi kararına İngiltere dış temsilciliklerine başvuru yapılarak itiraz etmek mümkündür. Değerlendirme sonucu özellikle evraklarla ilgili çözülebilecek bir durum mevcut ise itiraz kabul edilebilir. Karar kesinleştiğinde vize başvuru sahibi temyize giderek bu kararı dava edebilir.

Vize reddi kararı verildikten sonra ödenmiş İngiltere vize ücreti >>eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/  bedelleri iade edilmez. İngiltere dış temsilciliklerinin belirlediği vize harç ücretleri ve vize başvuru merkezi hizmet bedelleri her yeni başvuru için tekrar ödenmek durumundadır. Bu nedenle mevcut başvuruların özenli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

İngiltere vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/  aracılığı ile yapılan başvurular en sağlıklı vize başvuru yöntemidir. Deneyimli kadrosuyla vize ofislerimiz, vize başvuru dosyanızı titizlikle hazırlar ve vize başvuru sürecinin her adımında size destek sağlar.

İngiltere vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ingiltere-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi S.S.S.

Ingiltere vize reddi pasaporta işlenir mi?
İngiltere vizesinden çeşitli nedenlerle ret yanıtı alınsa da bu durum pasaporta işlenmez.
Ingiltere vizesi hangi durumlarda reddedilir?
Eksik evrak beyanına bağlı olarak reddedilir. Yanlış vize kategorisi üzerinden başvuruya geçilmesi halinde de ret yanıtı alınır.
Ingiltere vize başvurusu reddedilen ne yapmalı?
T.C. vatandaşlarının ret mektubu hazırlamaları ve bunun üzerine itiraz etmeleri mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×