Londra Vizesi Kaç Günde Çıkar? Kimler Alabilir? - Eraytur
İngiltere Vizesi

Londra Vize

İngiltere Londra Vize Başvurusu

Londra; İngiltere’nin başkentidir ve en çok merak edilen aynı zamanda en çok ziyaret edilen şehridir. Bu şehre yapılan ziyaretlerde Londra vize yani İngiltere vize almak gerekmektedir.

Londra İçin Vize Gerekli mi?

Londra için vize gerekli mi sorusu için İngiltere’de yer alan bu şehre giriş yapmak adına vizenin zorunlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Londra vize yani İngiltere vizesi alınması gerekiyor.

Londra İçin Vize Şartları

Londra için vize şartları konusundaki en önemli husus, hangi vize türüne başvuru yapılacağıdır. Çünkü Londra vize türlerinde şartlar değişkendir ve talepler de buna göre şekillenir.

O yüzden öncelikle hangi vize türüne ne kadarlık bir süre dilimi dahilinde başvuru yapacağınızı netleştirin.

Londra Turist Vizesi

Londra turist vizesi için en çok ülke sınırları içerisinde ne kadar kalınabileceği merak edilmektedir. Bu konuda 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık vize türleri yer almaktadır.

Londra Vize Başvurusu

Bu şehre gitmek için öncelikle Londra vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Başvurular ise, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yetkilendirdiği İngiltere vize başvuru merkezlerine yapılmalıdır.

Londra Vize Evrakları

Londra vize evrakları konusunda titiz davranmaktadır. Bu yüzden başvuru esnasında talep edilen evrakların, vize türüne göre değişkenlik göstereceği bilinmelidir. Bu konuda hangi vize türü için başvuruda bulunacaksanız eğer, o vize için gerekli evrak listesini bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Londra Vize Fiyatları/Ücreti

Lonra vize fiyatları/ ücreti başvurulacak vize türüne ve süresine göre değişkenlik gösterecektir. Buna göre:

  • 6 aylık vize harcı: 135 USD
  • 2 yıllık vize harcı: 486 USD
  • 5 yıllık vize harcı: 885 USD olarak belirtilmiştir.

Londra Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Londra vizesi kaç günde çıkar sorusu için yanıt kesin olmamakla birlikte İngiltere vize türlerinin diğer vizelere göre daha geç açıklandığını belirtebiliriz. Tahmini açıklanma süreci 15 ila 30 gün arasında değişiklik gösterecektir.

Londra Vizesi Nasıl Alınır?

Londra vizesi nasıl alınır sorusu için en geçerli cevap kesinlikle evrak listesindeki belgelerin usule uygun olarak hazırlanması ve teslim edilmesi olacaktır. İngiltere’nin bu konuda  katı bir politika uyguladığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×