Hollanda Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı! - Eraytur
Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi: 2023 Kimler Vize Almalı!

 1.  

Bu, Hollanda vize başvurusu için en kapsamlı kılavuzdur. Hollanda vizesi hakkında 2023 yılı’na dair tüm yeni bilgileri inceleyebilirsiniz.

Bu en yeni kılavuz’da Hollanda vize başvuru’nun nasıl yapıldığını tam olarak öğreneceksiniz.

Hollanda Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

 • 2023’de daha önce hiç bir yerde yayımlamadığımız güncel bilgileri paylaşacağız.
 • 2023 yılı yenilenen Hollanda vize evrakları ve vize ücreti
 • Hollanda vize başvuru formları 2023 online form ve çok daha fazlası

Batı Avrupa ülkeleri arasında yer alan Hollanda dünyanın her bölgesinden ziyaret edilen bir ülkedir. Ülke tarihi, kültürü, mimarisi ve ekonomisi ile birlikte birçok insanın hayallerini süsleyen bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türkiye’den Hollanda’ya gitmek isteyen insanlar ise çeşitli vizeler ile birlikte seyahat edebilmektedirler. Hollanda vizesi alabilmek için gerekli hususi şartlar bulunmakta ve insanlar da bu süreçte bu şartları tamamlamak zorundadırlar.

Hollanda vizesi alabilmek adına insanların birtakım sebeplere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sebepler zaman içerisinde vize alabilmek adına metriklere ayrılmıştır. Hollanda Vizesi alabilmek adına en eksiksiz kılavuzu inceleyin.

Hollanda vizesi 2023 senesinde belirtilmiş olan evrakların tamamlanması ile mümkündür. Avrupa kıtasında yer alan bu ülke, aynı zamanda Schengen bölgesi içinde bulunmasından dolayı alınacak olan kısa süreli vize de bu kurallara göre edinilmelidir. Uzun süreli olarak kabul edilmiş vizeler de vardır. Bu noktada istenen evraklar farklılık gösterir.

Hollanda

Sorunsuz bir biçimde Hollanda vizesi 2023 yılı kurallarına uygun olarak süreci başlatmadan önce bu ülkeyi tanıyalım. Hollanda bir Avrupa ülkesidir. 17 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Krallıkla yönetilir. Başkenti ise Amsterdam kentidir. Özellikle turizm açısından birçok farklı doğal güzelliği barındırması, bu ülkeye olan seyahatlerin en büyük nedenlerinden birisidir. Hollanda hükümeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamasından dolayı bu ülkeye gidecek olanların özel kurallar çerçevesinde izin almaları şarttır.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Hollanda turistik vize veriyor mu: Hollanda vizesi 2023 yılı itibariyle tanımlanmış olan evrakların sunulmasının sonrasında alınır. Turistik vize verilmektedir. Bunun için toplanması şart olan Hollanda vizesi gerekli evraklar 2023 yılı doküman listesi ise şöyledir;

 • Klasik bir Schengen vize rejimi olmasından dolayı bu bölgede yer alan her ülke gibi hem başvuru formunun doldurulması hem de seyahatin gerekçelerinin açıklanacağı dilekçenin yazılması, istenen evrakların içinde hemen öne çıkar.
 • Son 3 aylık zaman dilimi içerisinde çekilmiş olması kaydıyla 2 tane biyometrik fotoğraf konsolosluk tarafından her zaman talep edilir.
 • Hem nüfus cüzdanının yeni çekilmiş bir fotokopisi hem de tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin güncel hali mutlaka alınmalıdır. Nüfus müdürlükleri veya e-devlet sistemi bunun için tercih edilebilir.
 • Finansal durumunuzu açık şekilde gösteren dokümanlar, Hollanda vizesi gerekli evraklar 2023 prosedürüne uygun şekilde sunulmak zorundadır. Son 3 ayı gösteren maaş bordroları, bankada minimum 3000 TL paranın olduğunun kanıtlayan evrak sunulur.üzerinize kayıtlı olan araba veya gayrimenkul söz konusu ise bunların ruhsat, tapularını konsolosluğuna sunmak önem arz eden bir işlemdir.
 • Her türlü acil tıbbi bakım, sağlık sigortasının alınmasının bir zorunluluk olması anlamını taşır.
 • Buna ek olarak otel rezervasyon bilgilerinin de vize başvuru kapsamında sunulması lazım.
 • Hollanda ziyareti hangi ulaşım yöntemi ile yapılacaksa ona dair alınmış olan belgenin kesinlikle başvuru dosyası içinde olması gerekmektedir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Aile birleşimi olarak bilinen vize, Hollanda vizesi 2023 kategorileri içinde dikkat çeker. Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar şunlardan oluşur;

 • Hollanda evlendirme dairesi tarafından verilecek olan evlilik kaydının bulunması gerekmekte.
 • Karı ve kocaya ait olan uluslararası geçerliliği bulunan evlenme ehliyet belgesi, konsolosluğun talep etmiş olduğu en önemli belgelerin içinde dikkat çeker.
 • Doğum kayıt örneği yine her iki tarafın da edinmesi ve konsolosluğa vermesi gereken bir evrak olarak karşımıza çıkar.
 • Dil yeterlilik dokümanları ilgili sürecin en temel parçaların birisi olarak kabul edilir. Bu noktada yeterli ve basit olarak tanımlanmış iki kavrama göre Flemenkçe bilmek lazım. Elbette bunun kanıtlanabilmesi için bir sertifikanın başvuru dosyasının içinde olması gerekmekte.
 • Hollanda’da hayatını devam ettiren eşin oturma iznine sahip olması lazım. Eğer vatandaşlığı bulunuyorsa hem kimlik kartının hem de pasaportunun suretini vermesi önemlidir.
 • Boşanma kararı söz konusu ise buna dair evraklar resmi makamlar tarafından her zaman istenmektedir.
 • Hollanda kurumlarından alınacak olan doğum belgesi önemli bir detaydır.
 • 18 yaşından küçük olan Türk vatandaşlarının başvuru yapması halinde ise anne ve babalarının onayı lazım.
 • Muvakatname istenen bir diğer evraktır.
 • Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar arasında aynı zamanda; nüfus cüzdanı fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, pasaport, başvuru formu, 2 tane biyometrik özelliklere sahip fotoğrafın da bulunması önem arz eder.

Hollanda Vizesi 2022

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2023 izinleri içinde çalışma izni de söz konusudur. Bu noktada tamamlanması lazım olan birden çok evrak vardır ve bunlar şöyledir;

 • Hollanda iş sözleşmesi istenen belgelerin içinde öne çıkar. Türkiye’de ikamet eden kişi ile Hollanda’da yaşayan işveren arasında bir anlaşmanın olması gerekmekte. Bunun detaylı dokümanı sunulmak zorundadır.
 • Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar arasında başvuru sahibinin eğitimi açık bir biçimde gösteren belgeler çok büyük öneme sahiptir. Diploma, her türlü sertifika edinilmelidir. Meslek detayını gösteren dokümanları da hiçbir şekilde eklemeyi unutmayın.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğini, gerek e-devlet sistemi üzerinden gerekse gideceğiniz nüfus müdürlükleri vasıtasıyla çok kolay şekilde alabilirsiniz. Bu da istenmektedir.
 • Ayrıca maddi durumu kanıtlayan belgeler de, çalışma vizesi alabilmek için kesinlikle verilmek zorundadır.
 • Ticaret odasından elde edilecek olan kaydın, evrakların içine eklenmesi önem arz eder.
 • Serbest bir iş kuracak olanların bu konuda her türlü ayrıntıyı Hollanda Konsolosluğu ile paylaşması mühimdir. Belgelerin buna göre hazırlanması ve verilmesi gerekmekte.
 • Oturum izni olanların oturum kartı üzerinden başvuru yapması, tanımlanmış olan kuralların içinde yer alır.
 • Hollanda oturum iznine sahip Türk vatandaşlarının aynı zamanda bir dil sertifikasına sahip olmaları gerekmekte. Bu sayede sorunsuz bir başvuru yapılmış olur.
 • Tüm bunlara ek olarak pasaport, 2 tane biyometrik resim, evlilik cüzdanı, başvuru formu gibi dokümanlar da Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar içerisinde yer alır.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2023 yılında başvuru sonrasında alınır. Farklı bir vize kategorisi olarak dikkat çeken öğrenci izni de bu ülkenin konsolosluğu tarafından verilmektedir. Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar şunlardır;

 • Eğitim bursunu almış olan kişilerin bunu mutlaka özel evraklar üzerinden göstermeleri önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.
 • Eğitim programını tamamlamış ve bunun sertifikasını almış olan Türk vatandaşlarının ilgili dokümanı konsolosluğa sunmaları önemlidir.
 • Hollanda’da eğitim alınacak olan ülkenin vermiş olduğu kabul belgesi kesinlikle verilmek zorundadır. Bunu ilgili okul üzerinden alabilirsiniz. İçerisinde birtakım ayrıntılar da yer almalıdır. Bunlar okulun bulunduğu kent ve eğitim ne kadar süre boyunca devam edeceği şeklindedir.
 • Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında talep edilen bir diğer doküman ise seyahat sağlık sigortasıdır. 30000 Euro teminat ilkesine göre hareket edilir. Bu sayede hastalanmanız ya da acil servislik bir durum olduğunda masraflar ilgili sigorta poliçesi tarafından karşılanmış olacaktır.
 • Kesinlikle güncel tarihli olması kaydıyla tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin alınması, bunun konsolosluğa sunulacak olan belgelerin içine eklenmesi önemlidir.
 • Aynı mantıkla nüfus cüzdanının fotokopisi de istenir.
 • Burslu bir şekilde ilgili vizeyi almak çok daha kolay olmasıyla dikkat çeker. Gerek Sokrates gerekse Erasmus bursu kabul edilir. Üniversiteden bununla alakalı bir yazının alınması lazım.
 • Başvuruyu yapan Türk vatandaşlarının anne ve babasından onaylı olan bir taahhütname sunulur. Bunun 2 tane kopyası da konsolosluk tarafından sizden istenecektir.
 • Her türlü evrak ve gelir belgesinin mutlaka tercüme edilmesi lazım.
 • 18 yaşını henüz doldurmamış olanların başvurularında ise muvafakatname istenir. Bunun en fazla 6 ay önce alınmış olması şarttır.
 • Klasik belgeler içerisinde bulunan pasaportun da sunulmasının sonrasında ilgili süreç sorunsuz bir biçimde sona ermiş olacaktır.

Bu vizenin çıkış süresi konusunda farklılıkların olması normaldir. Genellikle en erken 7 gün içinde karara bağlanır. En çok ise 15 günü bulabilmektedir. Olası bir evrak eksikliği halinde ise talepler tarafınıza iletilir.

Hollanda Vizesi Ücreti 2023

Hollanda vize ücreti ne kadar: Hollanda vizesi 2023 yılı başvurularında dikkat çeken bir ayrıntı söz konusudur. O da ilgili harcın kesinlikle ödenmesi gerektiğidir. Hollanda vizesi ücreti 2023 yılında 100 Euro olarak dikkat çeker. 0 ile 5 yaş arasında olan kişiler için ise 20 Euro ödeme yapılmalıdır. 6 yaşından 11 yaşına kadar olanlar, 60 Euro karşılığında ilgili vizenin harcını yatırarak bu iznin sahibi olabilirler.

Hollanda vizesi ücreti 2023 senesinde her zaman olduğu gibi klasik bir sistem olan banka havalesi üzerinden ödenir. Birçok farklı Türk bankasıyla anlaşmalı olması büyük bir kolaylık sağlar. Buna ek olarak bilinmesi gereken bir diğer husus ise Hollanda vizesi ödeme işlemlerinde Euro haricinde Türk lirasının da kabul edilmesidir. Bu sayede sorunla karşılaşmadan ilgili süreç sona erer. Bunun sonrasında mutlaka dekontun alınması gerekmekte. Çünkü konsolosluğun istediği evrakların içinde ilgili belge mevcuttur.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2023

Hollanda vizesi aile birleşimi 2023 yılı kuralları ve prosedürleri açıktır. Bu izin türünün tam olarak ne anlama geldiğini bilmek lazım. Hollanda sınırları içinde yaşayan bir kişi ile evlenmiş olan Türk vatandaşlarının, eşlerinin yanına gidebilmesi için vize alması şarttır. İşte buna aile birleşimi vizesi adı verilir. Ulusal ve doğal olarak D tipi bir kategori içerisinde yer almasından dolayı daha farklı bir prosedür söz konusudur.

Hollanda vizesi aile birleşimi 2023 yılında konsolosluk üzerinden gerçekleştirilecek olan başvurunun sonrasında elde edilmektedir. Bunun yanı sıra aracı kurumların da yetkili olduğunu görmekteyiz. Evrakların tamamlanması noktasında bilinmesi gereken birden çok husus söz konusu iken Flemenkçe tercümenin mutlaka olması şarttır. Aksi halde konsolosluk yapılmış olan başvuruyu kabul etmeme hakkına sahiptir.

Vize süreci ve aynı zamanda istenen evraklar daha farklı olmasından dolayı bu durum ilgili iznin çıkış süresine de yansımıştır. Çünkü bu vize en erken 3 ayda çıkmasına rağmen bunun 6 aya kadar sürdüğü durumların bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Planınızı bu süreleri göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Hollanda Çalışma Vizesi 2023

Hollanda vizesi 2023 çerçevesinde çalışma izninin elde edilmesi belli koşulların yerine getirilmesinden sonra çok zor değildir. Evrakların edinilmesi ve sunulmasının sonrasında konsolosluk bunların tümünü çok ayrıntılı bir biçimde kontrol eder. Hollanda çalışma vizesi 2023 yılında değişik kriterler üzerinden alınabilmektedir.

Uzun dönem olacak biçimde bu ülkede çalışmak isteyen kişilerin, D tipi vizelerini elde edebilmeleri bir zorunluluktur. Bu sayede süreci tamamlamak mümkündür. Hollanda çalışma vizesi 2023 başvuru işlemlerinde amacı bu ülkede bir şirket kurmak olan Türk vatandaşlarının daha farklı evrakları sunması önem arz eder.

Buna göre her şeyden önce gerekli maddiyata sahip olduğunu kanıtlaması lazım. Bu da finansal belgelerle kolaydır. Aynı zamanda maaş ya da maddi gelirlerin son 12 aylık döneme ait olmak üzere gösterilmesi de esastır. Bankadaki parayla aylık gelirin arasında çok büyük bir farkın olması halinde vize başvurusunun olumsuz bir biçimde sonuçlanması ihtimali ortaya çıkmaktadır.

Hollanda İş Arama Vizesi 2023

Hollanda iş arama vizesi 2023 senesinde belli belgelerin sunulmasının ardından elde edilir. Özel bir biçimde bu isimle bir vize olmasa da, çalışma amacına yönelik olarak sunulmuş bir iznin bulunduğunu hemen ifade etmek gerekmekte. Süreç ise şöyledir;

 • Hollanda iş arama vizesi 2023 yılında bir davetiyenin olması halinde her daim çok daha kolaydır. İnternet üzerinden iletişim kurarak bu noktada iş arayabilirsiniz.
 • Bunun olumlu şekilde sonuçlanmasının ardından size yollanacak bir davetiye söz konusudur.
 • Burada iş planının yanı sıra sizin hangi pozisyonda Hollanda sınırları içerisinde çalışacağınız da çok açık bir biçimde belirtilecektir.
 • Buna ek olarak istenen evrakların uyumlu şekilde sunulması sayesinde başvuru işlemleri de kısa sürede sonlanır.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

Hollanda vizesi 2023 yılı kategorileri içinde dikkat çeken Erasmus ve eğitim izni de öne çıkar. Özel bir program olarak karşımıza çıkan bu vize, öğrenci değişimi olarak ifade edilir. Her zaman çok kısa süreli bir eğitim alma fırsatını sunar. Bu noktada Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 yılı kapsamında istenen şu evrakların verilmesi şarttır;

 • Uzun süreli vize talep formunun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekiyor.
 • Fotoğraf 3 tane olmalıdır. Klasik Schengen biyometrik kuralları geçerli olduğundan buna göre çektirilmesi esastır.
 • Pasaportlarda istenen şey ise minimum 3 aylık geçerlilik süresidir.
 • Hollanda’daki yüksek okul veya üniversite tarafından kabul edilmiş olduğunuzu gösteren evraklı kesinlikle sunmalısınız.
 • Sizden ayrıca hem tam vukuatlı nüfus kayıt örneği hem de kimlik kartının sureti istenmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası da verilmesi şart olan evrakların içinde öne çıkar.
 • Bunun yanı sıra Türkiye’de yer alan okulunuzdan alınmış yazıyı mutlak suretle sunmanız önemli bir detay olarak dikkat çeker.
 • Noter tasdiki şarttır.
 • Sponsor evrakları, eğitim programı sertifikaları ve konaklama masraflarının nasıl karşılanacağında dair teminatlar sayesinde Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 yılı başvuru işlemi de sona ermiş olur.

Hollanda Vize Reddi 2023

Hollanda vizesi 2023 yılında farklı nedenlerden dolayı reddedilebilir. Bunların neler olduğuna baktığımız zaman ilk sırada her zaman eksik evrak sorununun geldiğini görmekteyiz. Özellikle aracı bir kurum üzerinden destek almayan kişiler, istenen belgelerin bir kısmını eksik şekilde sunduklarında Hollanda vize reddi 2023 yılı gerekçesiyle karşı karşıya kalmış olursunuz.

Bunun haricinde Hollanda vizesi 2023 senesi ret nedenlerinin içinde amaç doğrultusunda hareket edilmemesi de geliyor. Turistik ya da daha farklı bir gerekçe ile vize başvurusunu yapan kişiler, konsolosluğu ikna edemedikleri zaman bu tip bir olumsuz yanıt alırlar. İstenen finansal durumun yetersiz olması da gerekçelerin içinde dikkat çeker. Hollanda vize reddi 2023 yılı sebeplerinin ortaya çıkmasının önlemek oldukça basit bir işlem olarak dikkat çeker. Aracı kurum ile başvuruyu başlatmak, evrakların listesini edinmek ve bunların tümünü kurallara uygun bir biçimde toplamak yeterlidir.

Hollanda Vizesi Sık Sorulan Sorular

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle Hollanda vize türlerinden birine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Her sene güncellenen vize şartlarına Hollanda vizesi 2022 yılı da dahil edilmekte olup bu konudaki merak edilenleri sizler için açıklayacağız.

2021 yılı Hollanda vizesine dair en çok merak edilen konu Hollanda vize başvuru açıldı mı sorusu ile başlamaktadır. Hollanda vize başvurularının artık açıldığını ve vize almak isteyen kişilerin başvuru yapabileceğini belirtelim.

Vize almak isteyen kişiler, hangi vize türüne başvuruda bulunacaksa ona uygun evrakları tamamlayıp başvuru ücretini de yatırarak bu belgeler ile birlikte Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen başvuru merkezlerine başvuru taleplerini iletebilirler.

Hollanda vize ücreti ne kadar sorusunun yanıtını merak edenler için kısa süreli olan vizelerin 100 Euro olarak belirlendiğini söyleyebiliriz. Vize ücretleri başvuracağınız vize türüne göre değişkenlik gösterecektir.

Hollanda vizesi almak kolay mı sorusu için de eğer sizden istenen evrakları eksiksiz bir şekilde iletmiş ve ilgili mercilere ülkenize dönüşünüzün kesinliğini vermiş iseniz o zaman vize almada herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Hollanda vize başvurusu kabul ediyor mu sorusu da özellikle pandemi dönemindeki normalleşme süreci ile gündeme gelmiştir. Ülkenin artık, vize başvurularına ve ülke dışı seyahatlere açıldığını belirtebiliriz.

Hollanda turistik vizesi kaç gün merak edenler için bu vizenin ülke sınırları içerisinde 90 günden az kalmaya izin verdiğini söyleyebiliriz

 
Hollanda turistik vize veriyor mu?
Hollanda turist vizesi vermektedir ancak birtakım şartları karşılamanız gerekmektedir.
 
Hollanda turklere vize veriyor mu?
Hollanda Türklere vize vermektedir bu konuda herhangi bir problem yaşanmamaktadır.
 
Hollanda Vatandaş Türkiye'de ne kadar kalabilir?
  Hollanda vatandaşlarının turistik vize ile ülkemizde kalma süresi 6 aylık bir süreç içerisinde 90 gün olacak şekilde belirlenmiştir.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×