İngiltere Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere aile birleşimi vizesi, İngiltere vatandaşları ile evlenen kişilerin birlikte yaşamak için ya da İngiltere’de oturma ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireylerini yanına alabilmek için başvurdukları uzun süreli bir vize türüdür.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere aile birleşimi vizesi başvuruları İngiltere dış temsilciliklerinden randevu alınarak şahsen yapılmalıdır. Vize başvuru dosyasının hazırlanmasında ve konsolosluk randevularının alınmasından İngiltere vize başvuru merkezleri aracılık etmektedir.

Ingiltere aile birleşimi vize harcı ne kadar?

İngiltere aile birleşimi vizesi uzun süreli bir vize türüdür. Bu konuda detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ingiltere aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

İngiltere aile birleşimi için müracaat etmiş kişilerin başvuru sonuçlarının açıklanması için verilen süreç 1 ay ila 3 ay aralığında değişmektedir. Ancak yoğunluklar sebebi ile bu süre 6 aya kadar da uzayabilmektedir.

Ingiltere aile birleşimi sınavı nedir?

İngiltere aile birleşimi vizesi alacak olan kişiler ülke dilini konuşma şartının arandığı ve aynı zamanda evliliklerin geçerli olup olmadığına dair bir mülakata tabi tutulmaktadırlar.
Aile birleşimi için başvuru yapacak aile bireylerinin her biri ayrı ayrı vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Eşler ve çocuklar için ayrı vize başvuru dosyaları oluşturulmalı, İngiltere vize evrakları bu vize başvuru dosyasında eksiksiz olarak yer almalıdır.

Vize başvuru merkezlerimizle iletişime geçerek İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilir, uzman vize danışmanlarımız eşliğinde vize başvuru dosyanızı sağlıklı bir şekilde hazırlayabilir ve İngiltere dış temsilciliklerinden vize randevunuzun alınmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir, vize başvuru dosyaları titizlikle incelenmektedir. Diğer vize türlerine göre daha fazla evrak istenen aile birleşimi vizesinde bütün evrakların özenle tamamlanması çok önemlidir.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi için istenen vize evrakları şu belgelerden oluşmaktadır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belgeleri ve fotokopileri- Vize başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının fotokopileri verilmelidir.
 • Geçerli pasaportlar ve renkli fotokopileri- Geçerli pasaportlar ve eski pasaportların renkli fotokopileri dosyaya eklenmelidir.
 • Vize başvurusu yapan kişinin tam vukuatlı nüfus kaydı- Aile bireylerinin bilgilerini içeren barkotlu nüfus kayıt örneği verilmelidir.
 • Adli sicil kaydı örneği- Suç durumunu gösterir adli sicil kaydı barkotlu olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- Beyaz arka fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraflar vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Başvuru sahibinin mali durumunu gösteren belgeler vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri ve diğer gelir kaynaklarını gösteren belgeler hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vize formu >>eraytur.com/ingiltere-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçe- Vize formu ve dilekçe eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vatandaşının doğum belgesi- Evlenilen İngiltere vatandaşı bireyin doğum belgesi verilmelidir.
 • İngiltere’de oturum izni bulunan kişinin oturum ve çalışma belgesi- İngiltere’de yaşayan kişinin oturum ve çalışma izni örneği hazırlanmalıdır.
 • İngiltere’deki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi- Beraber ikametgah edilecek konutun kira kontratı, ev sahibi şahıs ise evin tapu fotokopisi sunulmalıdır.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi- Uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi verilmelidir.
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlilik cüzdanı örneği- Türkiye’de verilmiş evlilik cüzdanı örneği, yeminli tercüman onayı ile İngilizceye çevrilerek dosyaya eklenmelidir.
 • Boşanma mevcut ise boşanma belgeleri- Boşanma belgelerinin örnekleri vize dosyasında olmalıdır.
 • Çocukların velayet ya da vesayet bildirimi- Çocukların velayet veya vesayet bilgilerini içeren belgeler, yeminli tercüman onayı ile İngilizce olarak sunulmalıdır.
 • Dil yeterliliği belgesi- İngiltere’ye gidecek kişilerin dil bilgi düzeyini gösteren bir sertifika verilmelidir.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi belli bir süre için verilmektedir, bu süre en fazla bir yıl olmaktadır. Bu sürenin sonunda İngiltere’de oturum hakkının devam edebilmesi için tekrar vize başvurusunda bulunmak gerekir.

İngiltere’de uzun süreli oturum ve çalışma hakkı kazanabilmek için belli şartların oluşması ve ayrı bir başvuru süreci gerekmektedir.

İngiltere vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi İngiltere Aile Birleşimi Vizesi 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. İngiltere’de yaşayan bir yakınımın ameliyatı için yanına gitmek istiyorum. İngiltere aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 başvuru şartları neler? Sizden danışmanlık aldığımda işlemlerim daha hızlı ilerler mi?

 2. Merhaba, İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2020 yılı ile aynı mı? İstenen belgeler her yıl değişiyor mu?

 3. İngiltere’de yaşayan uzak bir akrabamın yanına gidip orada oturum izni almak istiyorum. Bunun için İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusu mu yapmam gerekiyor farklı bir vize mi almalıyım?

 4. Evlilik amacıyla İngiltere’ye yerleşmek için vize başvurusunda bulunacağım. İngiltere aile birleşimi vizesi için danışmanlık hizmetiniz var mı?

 5. Merhaba, ben lise öğrencisiyim ve üniversite okumak için İngiltere’de yaşayan bir akrabamın yanına gitmek istiyorum. Bunun için İngiltere aile birleşimi vizesi mi almam gerekiyor eğitim vizesi gibi bir başvuru türü var mı?

 6. İngiltere aile birleşimi vizesi kaç ayda çıkar 2020 yılında başvuru yapan bir yakınım kısa sürede almıştı ama ben 1 aydır bekliyorum. Bu yıl daha mı geç veriliyor?

 7. İngiltere aile birleşimi için gerekli evraklar 2020 yılı ile aynı mı? Geçen yıl hazırladığım evrakları bu yıl da kullanmam mümkün mü?

 8. İngiltere’ye dil eğitimi almak için gitmek istiyorum ama bir yakınımın yanında ikamet edeceğim. Bunun için aile birleşimi vizesine başvuru yapmam gerektiğini okudum. İngiltere aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için süreler değişti mi?

 9. İngiltere’de yaşayan uzak akrabalarımın yanına gitmek için İngiltere aile birleşimi vizesi alabilir miyim?

 10. Merhaba, ben İngiltere’de yaşayan kardeşimin yanına gitmek istiyorum. Bu sürede iş bulup orada kalmak gibi bir amacım var. İngiltere aile birleşimi vize sahibi olmam çalışmam için yeterli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×