İngiltere Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere aile birleşimi vizesi

 

İngiltere aile birleşimi vizesi, İngiltere vatandaşları ile evlenen kişilerin birlikte yaşamak için ya da İngiltere’de oturma ve çalışma izni bulunan kişilerin aile bireylerini yanına alabilmek için başvurdukları uzun süreli bir vize türüdür.

İngiltere aile birleşimi vizesi başvuruları İngiltere dış temsilciliklerinden randevu alınarak şahsen yapılmalıdır. Vize başvuru dosyasının hazırlanmasında ve konsolosluk randevularının alınmasından İngiltere vize başvuru merkezleri aracılık etmektedir.

Aile birleşimi için başvuru yapacak aile bireylerinin her biri ayrı ayrı vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Eşler ve çocuklar için ayrı vize başvuru dosyaları oluşturulmalı, İngiltere vize evrakları bu vize başvuru dosyasında eksiksiz olarak yer almalıdır.

Vize başvuru merkezlerimizle iletişime geçerek İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşabilir, uzman vize danışmanlarımız eşliğinde vize başvuru dosyanızı sağlıklı bir şekilde hazırlayabilir ve İngiltere dış temsilciliklerinden vize randevunuzun alınmasını sağlayabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi vizesi uzun süreli bir vizedir, vize başvuru dosyaları titizlikle incelenmektedir. Diğer vize türlerine göre daha fazla evrak istenen aile birleşimi vizesinde bütün evrakların özenle tamamlanması çok önemlidir.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi için istenen vize evrakları şu belgelerden oluşmaktadır:

 • Vize başvuru sahibinin kimlik belgeleri ve fotokopileri- Vize başvurusunda bulunan kişinin nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının fotokopileri verilmelidir.
 • Geçerli pasaportlar ve renkli fotokopileri- Geçerli pasaportlar ve eski pasaportların renkli fotokopileri dosyaya eklenmelidir.
 • Vize başvurusu yapan kişinin tam vukuatlı nüfus kaydı- Aile bireylerinin bilgilerini içeren barkotlu nüfus kayıt örneği verilmelidir.
 • Adli sicil kaydı örneği- Suç durumunu gösterir adli sicil kaydı barkotlu olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- Beyaz arka fon üzerine çekilmiş biyometrik fotoğraflar vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Başvuru sahibinin mali durumunu gösteren belgeler vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri ve diğer gelir kaynaklarını gösteren belgeler hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vize formu >>eraytur.com/ingiltere-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçe- Vize formu ve dilekçe eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmalıdır.
 • İngiltere vatandaşının doğum belgesi- Evlenilen İngiltere vatandaşı bireyin doğum belgesi verilmelidir.
 • İngiltere’de oturum izni bulunan kişinin oturum ve çalışma belgesi- İngiltere’de yaşayan kişinin oturum ve çalışma izni örneği hazırlanmalıdır.
 • İngiltere’deki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi- Beraber ikametgah edilecek konutun kira kontratı, ev sahibi şahıs ise evin tapu fotokopisi sunulmalıdır.
 • Evli çiftlerin uluslararası evlilik belgesi- Uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi verilmelidir.
 • Türkiye’de evlenmiş kişilerin evlilik cüzdanı örneği- Türkiye’de verilmiş evlilik cüzdanı örneği, yeminli tercüman onayı ile İngilizceye çevrilerek dosyaya eklenmelidir.
 • Boşanma mevcut ise boşanma belgeleri- Boşanma belgelerinin örnekleri vize dosyasında olmalıdır.
 • Çocukların velayet ya da vesayet bildirimi- Çocukların velayet veya vesayet bilgilerini içeren belgeler, yeminli tercüman onayı ile İngilizce olarak sunulmalıdır.
 • Dil yeterliliği belgesi- İngiltere’ye gidecek kişilerin dil bilgi düzeyini gösteren bir sertifika verilmelidir.

İngiltere Aile Birleşimi vizesi belli bir süre için verilmektedir, bu süre en fazla bir yıl olmaktadır. Bu sürenin sonunda İngiltere’de oturum hakkının devam edebilmesi için tekrar vize başvurusunda bulunmak gerekir. İngiltere’de uzun süreli oturum ve çalışma hakkı kazanabilmek için belli şartların oluşması ve ayrı bir başvuru süreci gerekmektedir.

 

İngiltere vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×