İngiltere Ankara Vize Merkezi - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Ankara Vize Merkezi

İngiltere Vize Merkezi, Ankara

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

İngiltere vizesine Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi etraf illerinden müracaat yapacak şahıslar sitemizi inceleyerek müracaatlarını yapabilirler.

İngiltere Ankara Vize Merkezi

Sizler amacıyla hazırlanmış açıklamaları ilgiyle inceleyerek İngiltere vizenizi, Ankara Vize Merkezimizin rehberliğinde basitçe alabilirsiniz. Etkileşim bulgularımızı kullanarak Ankara vize büromuz ile iletişime geçebilir, eğer yeterli vaktiniz varsa büromuzu ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bulgular amacıyla lütfen davetiye merkezimizi arayın ya da [email protected] e-posta hesabımıza yazınız 0850 969 83 75 üstünden de tavsiye ve şikâyetlerinizle alakalı içten görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İlgi ve ilginiz amacıyla teşekkür ediyoruz.

Ankara’dan İngiltere vize müracaat aşamaları

1. Adım: Çağrı Merkezimizi arayın.

2. Adım: Bilgi mailinde bildirdiğimiz evrakları hazırlayın.

3. Adım: Hazırlamış bulunduğunuz evrakları büromuza kargo, kurye ya da şahsen ulaştırın.

4. Adım: Onaylamış bulunduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik bilgileriniz beyan edin.

5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak müracaatınız ile alakalı son hali öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere İçin Vize Başvurusu

Sabah kahvaltılarında masanıza istikbal haşlanmış fasulyeler sizi şaşırtmasın. Hem de çayınızı sütle ve şekersiz içebilirseniz mutlaka İngilizlerin gözüne girebilirsiniz. Ülkemizde alışkın bulunduğunuz havaalanları, alış veriş merkezleri gibi insanların çok bulunduğu yerlere girildiğinde arama yapılması işlemleri İngiltere’de hiç gerçekleşmemekte. Havaalanına gelmeden kemerinizi çıkartmanıza İngiltere’de lüzum yoktur.

İngiltere Çalışanlar Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • İngiltere vize müracaat formu.
 • Pasaport. (Kullandığınız pasaportunuzun 6 ay daha geçerlilik zamanı olması gerekmektedir. Hem de 2 sayı boş sayfaya sahip olmalı. Varsa daha evvelce kullandığınız pasaportların orijinalleri.)
 • Nüfus müdürlüklerinden alabileceğiniz vukuatlı nüfus kayıt belgesi.
 • 3,5×4,5 mm ölçülerinde biyometrik çektirilmiş iki sayı fotoğraf. (Arka fon beyaz)
 • Uçak ve otel rezervasyonlarınızı gösteren belgeler.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi.
 • SGK işe giriş belgesi ve SGK Hizmet Dökümü
 • İmza kopyası.
 • Vergi levhası kopyası.
 • Resmi Gazete ilanı kopyası ve kuruluş belgesi.
 • Faaliyet belgesi fotokopileri.
 • Banka hesap hareketleri. Son 3 Aylık Maaş Bordrosu.
 • Tapu ve Araç Ruhsat Fotokopileri Gibi Maddi Durumu Gösterebilecek Belgeler ( Var İse)
 • Aile ya da dost ziyareti hedefi ile İngiltere vizesi alınıyorsa davetiye. (Daveti yapan şahsa ait adres bilgileri, telefon numaraları, kimlik ve seans izinlerinin fotokopileri de olmalıdır.)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ( e-devlet ‘ten alınıyorsa barkotlu çıktı zorunludur.)

İngiltere vize müracaatlarınız amacıyla büromuzu ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesine Ankara ve etrafındaki illerden müracaat gerçekleştirecek şahıslar, büromuzu mesai saatleri ortamında kendilerine makul olan vakitte ziyaret edebilirler. Ziyaret amacıyla vakit bulamayan müracaat sahipleri davetiye merkezimizi arayarak temsilcilerimizle görüşme yapabilirler.

 • Vize Merkezi – Ankara büromuzu;
 • Pazartesi, Cuma: 08.00 / 18.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 10.00 / 15.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi müracaatlarınız amacıyla büromuza gerçekleştireceğiniz ziyaretlerinizde randevu almanız mecburi değildir. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi illerde ikamet ediyorsanız Ankara Vize Merkezinden İngiltere Vizesi amacıyla başvurabilirsiniz.

Ankara İngiltere vize randevusu ile alakalı

İngiltere vizesi amacıyla Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi bütün etraf illerden yapılacak vize müracaatları amacıyla randevu alınması mecburidir.

Ankara Vize Merkezi sizin adınıza İngiltere vizesi amacıyla randevunuzu almaktadır. Randevu tarihi ile alakalı tercihlerinizi vize merkezi çalışanlarımızla paylaşarak vakit kaybı yaşamayın.

İngiltere Konsolosluğu Vize Talep Dilekçe Örnekleri Nasıl Olur?

İngiltere seyahatinin sebeplerini izah eden; İngiltere Konsolosluğu’na hitaben, resmi bir dil ile, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını izah eden bir dilekçe sunulmalıdır. Aşağıda yayılan örnekler, en ideal bir dilekçenin nasıl hazırlanması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olunması hedefiyle sunulmuştur. Fakat her vize talep dilekçesi, şahsa özel ve seyahat amacına makul hazırlanmalıdır.

Amacınıza makul İngiltere vize müracaat yapın.

İngiltere vize müracaatı yapmadan evvelce Vize Merkezimize danışarak seyahat amacınızı kararlaştırın. İngiltere’de tespit edilen aile, akraba ya da dostunuzdan birini ziyaret edecekseniz İngiltere aile, akraba, dost ziyareti vize kategorisine müracaat yapın ve bu vize kategorisine makul evrakları hazırlayın. Bu kategoride vize müracaatı amacıyla İngiltere’de tespit edilen aile, akraba ya da dostunuzdan davet mektubu istemelisiniz.

İngiltere’ye yalnızca turistik bir gezi düşünüyorsanız İngiltere turistik vizesine müracaat yapın ve bu vize çeşidine göre müracaat evraklarını hazırlayın. İngiltere’de iş toplantısına katılacak, fuar ya da müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İngiltere ticari vizesine müracaat yapın ve bu vize kategorisine göre evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olmalıdır.

İngiltere vizenizi problemsiz bir şekilde Ankara’dan almak amacıyla vize müracaat belgelerinizi mail de bildirdiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik ya da yanlış evraklarla gerçekleştireceğiniz vize müracaatlarınız kabul edilmezken, bu yüzden müracaatlarınızın sonuçlanma vakti gecikebilir ya da müracaatınız olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

Vize müracaatınız evvelce sinden sonuçlansa dahi İngiltere’ye fakat vize başlangıç tarihinde giriş yapabilirsiniz.

Ankara İngiltere vize müracaatınız hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile yapın.

İngiltere vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile müracaatta bulunmayınız. Vize müracaatlarınız amacıyla adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Vize Merkezimiz satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize müracaatlarında mesuliyet kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri doğrultusundan gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu hal yalnızca Konsolosluk doğrultusundan tespit edilen müracaat sahiplerini ilgilendirmektedir.

Biyometrik bilgiler beyan edilmeli.

Ankara, Afyon, Aksaray, Amasya, Ağrı, Antalya, Ardahan, Bartın, Bayburt, Yozgat, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Karabük ve Kayseri gibi bütün etraf illerden İngiltere vizesi amacıyla yapılacak müracaatlarda biyometrik bilgilerinizi vermeniz lüzumludur. Ankara İngiltere Konsolosluğu vize müracaat merkezine gelerek parmak izi bulgularınızın kayıt altına alınma prosedürünü yaptırmalısınız.

İngiltere vizesine Ankara’dan gerçekleştireceğiniz müracaatlarda bu prosedürü daha eskiden yapmış olsanız dahi parmak izi bulgularınız bazı hallerde okunamadığı amacıyla yine yapmanız istenebilir. Biyometrik bilgilerinizi yeniden vermeniz istenirse bu prosedürü tamamlamanız mecburidir.

Ankara İngiltere vize müracaatlarında mülakat programı yoktur. Fakat İngiltere Konsolosluğu vize müracaat sahibini, lüzumlu görürse mülakata çağırabilir. Bu ve aynısı haller müracaat sahibinin haline bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşmektedir.

Vize müracaatınız kaç günde sonuçlanır.

Ankara’dan gerçekleştireceğiniz İngiltere vize müracaatlarınız 20 iş gününe yakın vakit da sonuçlanmaktadır. Bu vakit ön görülen bir vakittir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla uygulanan müracaatlar belirtilmekte olan bu vakitlerden daha uzun bir vakit de sonuçlanabilir.

Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizin, vize müracaatlarınızın değerlendirme vaktine müdahil olma imkânı yoktur.

İngiltere Ankara Büyükelçiliği Vize Reddinin Nedenleri Nelerdir?

İngiltere Konsolosluğu’na beyan edilmiş olan banka hesap dökümü vizenin neticesini etkileyen en mühim belgedir. Banka hesap dökümünün her sayfası banka yetkilisi doğrultusundan kaşeli ve imzalanmış olmalıdır. İmzalayan yetkilinin imza sirkülerinin fotokopisi ek evrak olarak sunulmalıdır. İngiltere Konsolosluğu, 3 aylık olması gereken banka hesap dökümünde hesap hareketliliğine ilgi etmektedir. Başvuru sahibi doğrultusundan son anda girilen büyük bir meblağ var ise; vize reddi sebeplerinden biridir. Geçmiş hesap hareketlerinde bu oranda büyük meblağ giriş çıkışları var ise; son anda girilen para oranı rahatsız edici olmamaktadır. 6 haneli çok yüklü bir para girişi oldu ise; bu paranın kaynağının kesinlikle kanıtlayıcı belgelerin sunulması mühimdir (Örneğin: ev satışı, otomobil satışı neticesi büyük oran girişi oldu ise satış sözleşmesinin fotokopileri). Bankada vadesiz hesapta tespit edilen para oranının, yapılacak seyahat süresine makul olması gerekmektedir. Eğer İngiltere seyahatine eşlik eden 1. dereceden akrabalar varsa; sponsorluğunu siz yapıyorsanız bu bireylerin de masraflarını karşılayacak bir oranın bakiye de görülmesi gerekir.

Global Visa Services her zaman yanınızda..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×