Fransa Ille-et-Vilaine Vize Başvuruları - Eraytur
Fransa Vizesi

Ille-et-Vilaine Vize

Fransa Ille-et-Vilaine Vize Başvurusu

Manş Denizi kıyısında yer alan Turizm alanında gelişmiş Ille-et-Vilaine eyaleti ülkenin 23. en kalabalık yöresidir. Gallo dilinin konuşulduğu eyalette yaşayan Türk vatandaşlarını ziyaret etmek ya da seyahat planı yapmak isteyenler Schengen vizesi ya da ulusal Fransa vizesi talebinde bulunmalıdır.

Ille-Et-Vilaine İçin Vize Gereklimi

Fransa’nın her eyaleti için vize gerekli olduğu gibi Ille-et-Vilaine eyaletine gidebilmek için de vize almak zorunludur. Ille-et-Vilaine için vize gereklimi sorusu bunun bir şart olduğu şeklinde cevaplandırılır.

Ille-Et-Vilaine İçin Vize Şartları

Fransa kısa süreli ziyaretlerde Schengen vizesi uygularken uzun süreli seyahatler için ulusal vize türleri prosedürünü yerine getirmektedir.

Ille-et-Vilaine için vize şartları tamamen seyahatin süresine ve nedenine bağlı olarak oluşmaktadır.

Ille-Et-Vilaine Turist Vizesi

Schengen bölgesi ülkeleri içerisinde geçerli olan Schengen vizesi kısa sürelidir ve Ille-et-Vilaine turist vizesi olarak adlandırılmaktadır. 90 günü geçmeyen ziyaret planlarında başvurunun yapılması gereken vize türüdür.

Ille-Et-Vilaine Vize Başvurusu

Ille-et-Vilaine vize süreci yasal prosedüre göre işletilmektedir, Fransa tarafından belirlenen başvuru şartları kapsamında izlenecek adımlar belirlenmiştir. Ille-et-Vilaine vize başvurusu için ilk yapılması gereken randevu oluşturmaktır. Ardından dosyanın konsolosluğa iletilmesi gerekmektedir.

Ille-Et-Vilaine Vize Evrakları

Ek belge talebinin dışında Ille-et-Vilaine vize işlemleri için hazırlanması gereken evraklar genel vize evrakları ile aynıdır.

 • Vize başvuru formu
 • Vize dilekçesi
 • Pasaport
 • Fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize ücreti dekontu
 • Ulaşım rezervasyonu
 • Konaklama rezervasyonu
 • Mali yeterlilik durumu
 • Mesleki belgeler gibi genel evraklar Ille-et-Vilaine vize evrakları kapsamında değerlendirilmektedir.

Ille-Et-Vilaine Vize Fiyatları/ Ücreti

Schengen ülkeleri her yıl vize ücretlerini belirler buna bağlı olarak büyükelçiliklerde ülkelerde geçerli olan ücretler konusunda her yıl güncelleme yapar. Ille-et-Vilaine vize fiyatları/ ücreti bu bağlamda her yıl değişmek ile birlikte bu yıl için 80 Euro olarak listelenmiştir.

Ille-Et-Vilaine Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize işlemlerinde değişik nedenlere bağlı olarak süreçte farklılıklar yaşanır. Ille-et-Vilaine vize işlemleri için gerekli şartların yerine getirilmesi halinde 5 ve 15 iş günü aralığında vize işlemleri tamamlanır. Ille-et-Vilaine vizesi kaç günde çıkar konusunda yeterli derecede bilgi sahibi olduktan sonra başvuruda bulunmak önemlidir.

Ille-Et-Vilaine Vizesi Nasıl Alınır

Vize işlemleri takip edilmesi ve başvurunun sorunsuz ve problemsiz şekilde gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir aksi halde ret olasılığı bulunmaktadır. Ille-et-Vilaine vizesi nasıl alınır sorusu başta olmak üzere tüm detaylar hakkında bize hemen ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×