Dubai Çalışma Vizesi Başvurusu Ve Gerekenler - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Çalışma Vizesi Başvurusu Ve Gerekenler

Dubai Çalışma Vizesi Nedir?

Yurtdışında çalışma fikri birçok insan için son derece cazip bir fikir. Yurtdışı imkanları zorlandığında birçok kişi sürekli olarak yatırımın olduğu Dubai’yi tercih ediyor. Dubai’de çalışmak hem keyifli hem de maddi açıdan doyurucu olduğundan sizler de Dubai’ye çalışmak için gidebilirsiniz.

Hemen çalışmak için gidildiğinde Dubai vizeli mi sorusu aklınıza gelebilir. Dubai’de uzun süre kalacağınız ve burada çalışmaya, konaklamaya başlayacağınız için vize işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Vize işlemlerinin yanı sıra Dubai içerisinde yapacağınız işlemler ile birlikte çalışma izni almanız da şarttır. Ancak bu şekilde gerekli işlemler gerçekleştirilebilir ve Dubai’de çalışmaya başlayabilirsiniz.

Çalışmak için online Dubai vizesi alacağınız zaman ilk etapta turistik bir vize alımı gerçekleştirirsiniz. Çalışmak için Dubai’ye giden kişilere özel bir vize tasarlanmamıştır. Çalışmak için gideceğinizde

90 günlük tek girişli turistik vize almanız gerekir. Alacağınız bu vize sizin 3 ay boyunca Dubai içerisinde kalmanıza izin verir. Bu süre zarfında da çalışma izni için başvurularınızı yapmanız gerekecektir.

Dubai Çalışma Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk vatandaşları Dubai vize işlemlerini gerçekleştirmek için ilk olarak firmamız ile iletişime geçmelidir. Firmamız, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetkilendirilen acenteler arasında yer alır.

 • Dubai’de çalışmaya başlayacaksanız buradan bir firma ile anlaşmış olmalısınız. Aksi halde Dubai ‘ye giderek burada iş aramaya başlamak tam anlamıyla bir kumar olacaktır.
 • Çalışma vizesi olarak da tanımlanabilen 90 günlük tek girişli turistik vize almak için firmamıza başvurduğunuzda hangi belgeleri hazır hale getirmenizin gerekli olduğu tarafınıza sunulacaktır.
 • Bu belgelerin tamamını hazır hale getirdikten sonra firmamıza mail yoluyla ileterek üzerine düşen görevi başarıyla tamamlayabilirsiniz.
 • Bizlere ulaşan belgeler ile firmamız Dubai vize online başvuru işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirir. Bu başvuruların ardından 3 gün içerisinde 90 günlük vizeniz cevaplanacaktır.
 • Eğer bir aksilik yaşanmazsa vizeniz rahatlıkla alınır. Böylece Dubai’ye giderek burada çalışma izni alabilmeniz için sizlere 3 ay süre verilmiş olur. Bu süreyi planlı bir şekilde değerlendirerek çalışma iznini almanız gerekir.

Dubai Çalışma Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Evraksız Dubai vizesi alma şansı bulunmaz. Bu sebeple de hangi amaçla gidilirse gidilsin belirli evrakların hazır hale getirilmesi ve konsolosluğa sunulması gerekir. Bu aşamada çalışma izni almak için

Dubai’ye gidecek olan kişiler 90 günlük turistik vize evraklarını bizlere ulaştırırlar. Daha öncesinde de belirttiğimiz gibi 90 günlü k turistik vize için gerekli evraklar;

 • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
 • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
 • Dubai çalışma vizesi işlemleri için zorunlu olan çalışma vizesi bedellerin ödendiğine dair dekontun taratılması ile elde edilen doküman, şeklinde sıralanmaktadır.

Dubai Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Dubai vizesi ücreti 2019 senesi ile çok büyük farklar barındırmamaktadır. Genellikle vize ücretleri sabit kalır ya da çok düşük miktarlarda bir değişim söz konusu olur. Başvuru aşamalarında da bu ücreti yatırılması ve dekontun alınması gerekli olduğundan hassas davranılması önemlidir.

 • Dubai vizesi Bursa, Ankara, İstanbul ya da farklı bir şehirden alındığında ücret olarak değişkenlik göstermez. 90 gün tek girişli turistik vize ücreti 235 Dolar olarak belirlenmiştir.
 • Bu vize için konsolosluk 215 Dolar talep ederken firmamız 20 Dolar hizmet bedeli alacaktır. Böylece toplamda 235 Dolar seviyesinde bir bedel ortaya çıkar.
 • Bu ücreti yatırıp dekontunu başvuru işlemlerinde kullanmanız gerekecektir.

Dubai Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai’de yer alan firma ile görüşmeleriniz olumlu sonuçlandıysa ve biran önce ülkeye giderek çalışmaya başlamak istiyorsanız bu durumda 3 iş günü beklemeniz gerekecektir.

Firmamız aracılığıyla yapılan Dubai e vize başvurusu 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Çok daha kısa bir süre içerisinde de onaylanabilen vizeler daha uzun vakit almazlar.

Firmamız aracılığıyla yapacağınız vize başvurularında Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri iş gününün dışında kalacaktır. Bu sebeple de Pazartesi ya da Salı günleri yapılan başvurular aynı hafta içerisinde sonuçlanır. Ancak daha Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan başvuruların ertesi haftaya kalma ihtimali söz konusu olacaktır.

Dubai Çalışma Vizesi
Dubai Türkiye vatandaşları için vize uygulaması yapan ülkelerden bir tanesidir. Türk vatandaşlarından bordo pasaporta sahip olanlar için tüm ziyaretlerde vize uygulaması bulunurken yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için ise 180 gün içerisinde 90 gün süre ile vizesiz dolaşım hakkı bulunur. Dubai çalışma vizesi almak için ise bazı şartlar yerine getirilmelidir. Dubai çalışmak için öncelikle Dubai çalışma vizesi alınması gerekir ve bunun için de Ankara ya da İstanbul Konsolosluklarına başvuru yapılmalıdır. Dubai’de oturum izni almak için mutlaka Dubai’de ya bir iş yerinden davetiye alınmalıdır ya da aile birleşimi yapmak gereklidir. Abu Dhabi çalışma izni alındığı zaman 90 gün süre ile vize verilir. 90 günden fazla kalınacağı durumlarda ise tekrar başvuru yapılmalıdır. Dubai çalışma vizesi kaç günde çıkar? Başvuru evraklarının tamamının düzenlenip Dubai Konsolosluğuna teslim edildikten sonra yapılan incelemelerin sonuçlanması ortalama olarak 1 haftalık süreyi kapsar. Ancak red gelme olasılığı üzerinde de durulması ya da hata olması göz önünde bulundurularak seyahat tarihinden en az 15- 20 gün önceden vize başvurusu yapılmalıdır. Katar çalışma vizesi almak için de yine Katar’da bulunan bir firmadan referanslı olarak bir davetiye mektubu alınmalı ve diğer gerekli evraklarla birlikte Katar konsolosluğuna başvuru yapılmalıdır. İznin onaylanması ile beraber verilen izin 6 ay ya da 1 yıl boyunca geçerli olmaktadır.

Dubai Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dubai’ye çalışma amacıyla gidecekseniz ilk olarak 90 gün tek girişli vizenizi almanız gerekir. Firmamız ile iletişime geçerek bu vizeyi aldıysanız artık çalışma iznini almak için önünüzde bir engel bulunmamaktadır. Dubai’de yer alan konsolosluklara ve yerel kamu dairelerine giderek çalışma izni için başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu başvurularda birçok farklı belge talep edilebilir.

Hangi sektörde çalışacağınıza göre talep edilen belgelerde farklılıklar meydana gelmektedir. Bu sebeple de bu kamu dairlerine giderek çalışma izni için hangi belgelere ihtiyaç duyulduğunun öğrenilmesi gerekir.

Çalışacağınız şirket size sponsor olarak tüm bu süreci yönetir ve gerekli belgeler ile çalışma izni başvurusu yapılır.

Çalışma ve barınma izinleri ilk etapta 3 ay süreyle verilmektedir. 3 ay boyunca Dubai içerisinde çalıştıktan sonra çalışma iznini uzatılması için başvurular yapılır. Bu durum ilk 3 ay içerisinde işten çıkarılma ya da vazgeçerek istifa etme durumları göz önünde bulundurularak uygulanmaktadır. 3 ay sorunsuz bir şekilde çalışırsanız sonrasında uzun süreli çalışma izni alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×