Dubai Transit Vize Başvuru Ve Gerekenler - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Transit Vize Başvuru Ve Gerekenler

Dubai Transit Vize Nedir?

Dubai havayolu ulaşımı yönünden son derece aktif bir ülke. Tamamen turizm odaklı olunduğu için havayolu ulaşımı her geçen gün daha iyi bir hal alıyor. Bu durum insanların Dubai’yi aktarmalarda kullanmasına sebep olurken bu aşamada da vize işlemleri devreye girmekte. Aktarma yapılacağı zaman Dubai vize gerekiyor mu sorusunu soran kişilerin tek bir cevap alabilmesi çok mümkün değil. Dubai’yi aktarma olarak kullanırken Dubai vize gerekli mi sorusunun ilk yanıtı hayır olabilir. Eğer Gideceğiniz ülkeye Dubai aktarmalı olarak gidecekseniz istediğiniz takdirde Dubai vizesi almadan seyahat edebilirsiniz. Ancak bunun belirli bir şartı bulunmakta. Eğer Dubai’ye indiğinizde 24 saatten fazla kalmayacaksanız ve terminal binasından çıkış yapmayacaksanız bu durumda vize gerekli olmayacaktır. Aktarmalarda Dubai vize var mı sorusunun yanıtının evet olacağı durumlar da bulunmaktadır. Eğer aktarma yapacağınız uçak aynı gün kalkmıyorsa ya da siz Dubai’ye inmişken burada zaman geçirmek istiyorsanız vize işlemlerini yapmanız gereklidir. Transit vize olarak isimlendirilen bu vize türünde yolculara 48 ya da 96 saatlik iki farklı vize seçeneği sunulur. Bu vizelerden bir tanesini seçerek terminal binasından dışarı çıkabilirsiniz.

Dubai Transit Vize Türleri Neler?

Bildiğiniz üzere Dubai vizesi online başvuru ile alınabilen bir vize türü. Alım işlemleri çok zorlayıcı olmadığı için insanlar genellikle transit geçiş işlemlerinde dahi vizelerini almayı tercih ediyorlar. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu bu konuda iki farklı vize türü belirledi. Transit geçişlerde Dubai’yi kullanacak olan kişiler;
  • 48 saatlik transit vize,
  • 96 saatlik transit vize, seçeneklerinden bir tanesini seçmek zorundadır.
Dubai’de geçirmeyi düşündüğünüz süre sizin için bu aşamada belirleyici etmen olacaktır.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Nedir?

Dubai’ye iniş yaptıktan sonra ülke içerisinde 48 saat geçirmenizi sağlayacak olan vize türü 48 saatlik transit vizedir. Bu vizeyi aldığınız takdirde Dubai’de yer alan havalimanlarından bir tanesinin dış hatlar terminaline indikten sonra bu terminalden rahatlıkla çıkış yapabilirsiniz. Farklı bir terminale geçmeniz ya da havalimanını tamamen terk etmeniz herhangi bir ihlal anlamına gelmez. Dubai’yi transit geçişlerde kullanacak olan kişilerin en çok tercih ettiği vize türü olarak gösterilir. İnsanların büyük bir kısmı Dubai’ye transit geçiş için indiklerinde ülkeyi görmeden aktarmalarını yapmak istemezler. Alınacak olan e vize Dubai içerisinde insanların rahatça zaman geçirmesini sağlayacaktır. 48 saatlik süreç Dubai’nin kültüründen birkaç parça görmek için yeterli bir süre.

Dubai 48 Saatlik Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Dubai transit vize ücreti her zaman son derece uygun seviyelerde kalmıştır. Bu sebeple de insanlar 48 saatlerini Dubai’de geçirmeyi tercih ederler. Elektronik ortamda gerçekleşen bir işlem olduğu için hem vizenin kendi harç bedeli hem de firmamıza ödenmesi gereken hizmet bedeli uygun seviyelerdedir. 48 saatlik transit vize alımları için konsolosluklara 30 dolar, firmamıza hizmet bedeli olarak 20 dolar ödenmesi gerekir. Böylece 50 dolar gibi çok düşük bir ücretle 2 günlük Dubai turu atma imkanı bulunacaktır.
Bu fırsatı değerlendirmek için hemen bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Dubai 96 Saatlik Transit Vize Nedir?

Dubai vize ücreti 2018 senesi ile günümüz karşılaştırıldığında çok fazla yükselmemiştir. Dolar ile belirlenen fiyatlar kur değişimleri sebebiyle bizleri etkiler. Ancak ne olursa olsun Dubai aktarmalı bir uçuş gerçekleştirileceği zaman Dubai’de de zaman geçirmek ve bu kültürü rahatça yaşamak isteyen kişiler 96 saatlik transit vize alarak bunu başarabilirler. Dubai vize fiyatları konusunda çok fazla endişesi bulunmayan kişiler eğer Dubai’yi kullanarak farklı bir ülkeye aktarma yapacaklarsa ve dışarıda 4 gün zaman geçirmek istiyorlarsa 96 saatlik transit vize işlemlerine hemen başlayabilir. Bu vizeyi aldığınızda havalimanını terk etme hakkınız bulunacaktır. Konaklama ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla ülke içerisinde zaman geçirebilirsiniz.

Dubai 96 Saatlik Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

96 saatinizi havalimanının dışında geçirmek istiyorsanız Dubai vize ücreti toplamda 79 dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedelin 59 dolarlık kısmı konsolosluk tarafından talep edilen harç bedelidir.
  • 20 dolarlık kısmı ise firmamıza ödenecek olan hizmet bedeli olarak belirlenmiştir.
  • 96 saatlik transit vize alındığında Dubai’de 4 gün boyunca zaman geçirilebilir. Bakıldığında 4 gün kısa bir Dubai tatili anlamına gelecektir. Bu sebeple de birçok insan için cazip bir teklif olarak görülür.
  • Vize başvurusu yapılmadan önce gerekli ödemelerin yapılması ve alınan dekontun saklanması gerekmektedir. Bu dekontlar başvuru aşamasında kullanılacaktır.

Dubai Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktarmalı olarak farklı bir ülkeye gidecek olan ve aktarma noktası Dubai olan kişiler Dubai 96 saatlik vize ya da 48 saatlik vize seçeneklerinden bir tanesi seçebilecektir. Bu seçeneklerin değerlendirilebilmesi için ilk olarak başarılı bir başvuru süreci geçirilmesi şarttır. Vize başvuruları için yapılması gereken ilk işlem firmamız ile iletişime geçmek olur. Bizlerle iletişime geçtiğinizde vize başvurusu için gerekli olan tüm evraklar ve bu evrakların nasıl hazırlanacağı sizlere açıklanır. Bu açıklamalara uygun bir şekilde belgelerinizi hazırladıktan sonra firmamıza bunları mail yoluyla gönderebilirsiniz. Bu belgelerle birlikte firmamız online başvuru işlemlerini gerçekleştirecektir. Yapılan Dubai e vize başvurusu çok kısa bir süre içerisinde sonuçlanabilir.

Dubai Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Dubai e vize başvurusu yapmadan önce gerekli olan belgeler net bir şekilde belirtilir. Bu belgelerin gerektiği şekilde hazırlanmaması durumunda başvuru işlemleri ciddi bir olumsuzluğa uğramış olacaktır. Dubai transit vize için gerekli belgeler;
  • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
  • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
  • Dubai vize işlemleri için gerekli olan vize bedellerinin ödendiğine ilişkin alınan dekontun taratılması sonucu elde edilen belge,
  • Transit geçişlerin olduğunu kanıtlayan üç ayaklı uçak biletinin taratılması ile elde edilen belge, olarak sıralanmaktadır.
Bu belgelerin tamamını bizlere ulaştırdığınız anda firmamız hemen Dubai transit vize işlemlerini başlatacaktır.

Dubai Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Dubai transit vize alırken vizenin kaç günde çıkacağı konusu da merak edilir. Online başvuru yapılıyor olması ve belirli bir düzen içerisinde sürecin ilerlemesi başvuruların 48 saat içerisinde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Ancak iş günlerinin dışında kalan günler değerlendirmeye alınmaz. Cuma, Cumartesi ve Pazar iş günün dışında kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×