Fransa Aile & Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru Rehberi - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Aile & Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru Rehberi

Fransa aile ziyareti vizesi, Fransa’da ikamet eden akrabaları görmek için alınması gereken vize türüdür. Kısa süreli seyahat türünde olan aile ziyareti vizesi en fazla 3 ay ile sınırlıdır. 3 ay sonunda çıkış yapılması zorunludur.

Fransa Aile/Arkadaş Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

Bu vize için gerekli evrak listesi şu şekildedir.

 

Fransa Aile/Arkadaş Ziyareti Vize Ücreti

Fransa aile ziyaretlerini gerçekleştirmek için vize harç ücretinin karşılanması gerekmektedir. Bu ücret yıllar içerinde ve kur değişimlerine göre farklılık gösterebilir. Aile ziyareti vize harç ücreti 80 Euro’dur.

Fransa Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar

Fransa’da bulunan akrabaların ziyareti için alınması gereken bu vize eğer 90 günü açmıyor ise vize sonuçlanması 7 ila 15 iş günü sürebilmektedir. Bu süre Türkiye ve Fransa resmi günlerine denk gelmesi durumunda süre uzayabilmektedir.

Fransa Aile Ziyareti Vize Formu

Aile ziyareti vize formu Fransa Konsolosluğu’na hitaben Fransızca ve İngilizce yazılması gereken bir formdur. Online olarak başvurulan bu formun doldurulup çıktısı imzalanarak gerekli diğer belgelere eklenir.

Fransa Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

  • Fransa Konsolosluğu’na ithafen yazılan bir yazı olduğundan, resmi bir dil ile yazılmalıdır. Bu dilekçe Fransızca ve İngilizce dillerinde yazılabilmektedir. Bu dilekçe de ıslak imza bulunmalıdır.
  • Okunaklı, özenli bir şekilde el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olabilir. Aile ziyaretini yapacak kişinin iletişim bilgileri, ziyaretin kime yapılacağı, seyahat tarihinin beyanı gibi seyahatinize dair tüm açıklanmasını kapsar.
  • Dilekçeniz evraklarınızı destekler nitelikte olmalıdır.

Fransa Aile Ziyareti Davetiye Örneği

  • Bu davetiye için öncelikle Fransa’da ziyaret edeceğiniz kişi tarafından davet oluşturulması gerekir. Bu davet Fransa’da ikamet edilen belediye onaylı orijinal olmalıdır.
  • Davetiyede ziyaretin ne kadar süreyi kapsadığı ve nerede olacağına dair bilgileri içermelidir.
  • Daveti ile vatandaşlığınız varsa Fransız kimliği veya pasaport fotokopileri de bulunmalıdır. Bu dilekçe de mesleki durumunuzu ve yaşanılan şehir belirtilmelidir.
  • Gerekli diğer evraklar için vize merkezlerince bilgilendirme yapılmaktadır.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi S.S.S

Fransa Aile ve arkadaş ziyareti vizesi kaç gün?

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vizesi en çok 90 gün kalışlı alınabilir ancak davetiyede belirtilen süre kadar vize verildiği durumlar çok olmaktadır.

Fransa Davetiye ile vize almak kolay mı?

Fransa’daki bir tanıdıktan davetiye gelmesi vize alma sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple davetiye ile başvurmak her zaman daha mantıklı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×