Fransa Vize Ücreti - Tüm Detaylar - 2023 - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vize Ücreti – Tüm Detaylar – 2023

Fransa vize ücreti, Fransa dış temsilciliklerinin belirlediği konsolosluk harçları ile vize başvuru merkezlerinde verilen hizmet bedellerinden oluşur.

Kısa süreli turistik ve ticari seyahatlerde vize ücreti Schengen C tipi vize kriterlerine göre belirlenir. Vize başvuru merkezlerinde verilen aracılık hizmetleri ve ek hizmetler ayrı bir bedel olarak vize başvuru sahiplerinden tahsil edilir.

2023 yılında geçerli olacak Fransa vize ücreti bedelleri şu şekildedir.

 • Fransa Turistik Vize Ücreti                                      80 Euro
 • Fransa Ticari Vize Ücreti                                         80 Euro
 • Fransa Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti              80 Euro
 • Fransa Gemici-Şoför Vizesi Ücreti                          80 Euro
 • Fransa Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Ücreti                 80 Euro
 • Fransa Transit Vize (A Tipi) Ücreti                         110 Euro
 • 0-6 Yaş arası çocuklar Ücreti                                  Bedelsiz
 • 6-12 Yaş arası çocuklar Ücreti                                40 Euro
Fransa dış temsilcilikleri tarafından belirlenen harç ücretleri yanında vize başvuru merkezinde verilen hizmetler bu bedellere eklenmelidir. Fransa vize başvuru merkezleri vize ücreti tahsili yapmaktadır.

Fransa vize başvuru ücretleri

Fransa Vize Ücreti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fransa vize ücreti Euro olarak vize başvuru merkezlerinde tahsil edilir, vize başvuru merkezlerinin hizmet bedelleri Türk lirası olarak ödenebilir. Vize ücreti başka bir şahsa transfer edilemez, ödenen vize ücretleri Fransa Vize Reddi kararı sonrasında geri iade edilmez.

Fransa vize ücreti Fransa dış temsilcilikleri tarafından zaman içerisinde güncellenmektedir. Bu yüzden en güncel fiyatlara vize başvuru merkezleri iletişim kanalları ile ulaşmak mümkündür. Vize başvuru merkezlerinde Fransa dış temsilcilikleri ile koordinasyon işlemlerinin yanında uzman desteği verilmektedir.

Vize başvuru merkezlerinde isteğe bağlı verilen ek hizmetler şunlardır:

 • Fransa vize formu doldurma ve vize dilekçesi hazırlama
 • Fransa seyahati için sağlık sigortası düzenleme
 • VIP ve Erken Saat uygulaması
 • Fotoğraf çekimi, fotokopi ve çıktı alma hizmetleri
 • SMS Bilgilendirme, İnternet kiosk hizmeti
 • Hızlı kurye-kargo ile evrak teslimi

Ek hizmetler ayrı ayrı olarak ücretlendirilir, vize başvuru merkezleri aracılık hizmetleri Fransa dış temsilcilikleri ile koordinasyon hizmetinden ve uzman danışman desteğinden oluşmaktadır. Vize başvuru sahipleri zaman ve para kaybına uğramamak adına vize başvuru merkezlerinden sağlıklı bir vize başvuru süreci başlatmalıdır.

Fransa VFS Global Gaziantep ile Vize Başvurusu özellikle doğu bölgesi illerinde yaşayan kişilerin Ankara ve İstanbul gibi uzak merkezlere gitmelerine gerek kalmadan kolayca Fransa vizesi almalarını sağlayacaktır.

Fransa Büyükelçiliği İnternet sitesinde güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz. >> tr.ambafrance.org/-Turkce-

Fransa vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2023

Fransa vize ücreti 2023 verilerine göre güncel bir fiyatla bulunur. Fakat bu ücretlendirme her yıl güncellenebilir. Vize ücretinin geçmiş yıllara göre ödenmesi konsolosluk veya büyükelçilik bünyesinde kabul edilmez.

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların belirli bir oranda vize harç ücreti ödemesi gerekir. Fransa vize ücreti, 80 Euro’dur. Bu ücret ülkede bulunma amacınıza göre değişir. Belirli bir yaş aralığında bulunan çocuklardan herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz.

Ülkedeki seyahat amacınıza göre ekstra ücretler değişir. Ücretlendirme ile ilgili önceden bilgi sahibi olmak istediğiniz takdirde Fransa konsolosluğu, Fransa büyükelçiliği ya da Fransa Büyükelçiliği’nin görevlendirdiği vize acentaları ile irtibata geçmeniz önerilir.

Fransa Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Fransa vize ücreti, 80 Euro’dur. Bu ücret Fransa konsolosluğu, Fransa büyükelçiliği ya da Fransa konsolosluğunun görevlendirdiği diplomatik müdürlüklere ödenebilir^. Ücretin ödendiğine dair dekont kesinlikle istenir. Dekont olmadığı takdirde vizenizi alamazsınız.

Fransa vize ücreti her yıl güncelleme gösterir. Ülkede bulunma amacınıza göre de farklılık sağlar. Bu yüzden önceden konsoloslukla irtibata geçip ödemenizi bu şekilde yapmalısınız. Geçmiş dönemlere göre bir ödeme yapılırsa bu fransa konsolosluğu bünyesinde yasal değildir.

Fransa Vize Ücreti Öğrenci

Fransa vize ücreti öğrenci için kısa süreli bir seyahat gerçekleşmiş ise 80 Euro’dur. 12 haftaya kadar kısa süreli ücretlerde bu fiyat bulunur. Vize başvurusu yaptığınız herhangi bir merkezle irtibata geçtiğiniz de buraya €25 ödemeniz istenir. Uzun dönem kalacak öğrenciler için fiyatlandırma değişir. Uzun dönem kalacak öğrenciler 75 Euro ödemelidir.

Fransa Vize Ücreti Vfs Global

Fransa vize ücreti vfs global başvuru merkezi ile gerçekleştirilecekse, bu isteğe bağlıdır. Vize başvuru merkezleri ile irtibata geçmeden önce kesinlikle randevu talebi oluşturmamalısınız. Randevu olmadığı takdirde vize işlemleriniz kısa bir süreçte gerçekleşmez.

Fransa vize ücreti ülkede belirli bir süre bulunduktan sonra halen yaşamaya devam edecek olan kişiler için ekstra ücretlendirmeler ile bulunur. Burada oturum izni talep edilebilir. Toplam fiyatlandırmanın ödendiğine dair dekont evrak dosyası içerisinde yer almalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×