Fransa Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa aile birleşimi vizesi, Fransız vatandaşlarla evlenen kişilerin birlikte Fransa’da yaşaması için ya da Fransa’da oturma izni bulunan bir kişinin aile bireylerini yanına alabilmesi için gerekli bir vize türüdür. Aile birleşimi vizesi genellikle 1 yıl için verilir ve uzun süreli ulusal vize statüsündedir.

Danimarka Aile Birleşimi Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa aile birleşimi vizesi için başvurular Fransa dış temsilciliklerine şahsen yapılır, tüm aile bireyleri ayrı ayrı başvurmak durumundadır. Vize başvuru dosyasında Fransa’da oturan kişinin belgeleri de bulunmak durumundadır. Aile birleşimi vizesi için gerekli evrak listesine Fransa vize başvuru merkezleri aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Fransa aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar?

Fransa aile birleşimi için vize başvurusunda bulunan kişilerin müracaat sonuçlarının açıklanması 1 ila 3 ay aralığında olmaktadır.

Fransa aile birleşimi nasıl yapılır?

Fransa aile birleşimi eş ya da çocukların yanında ikamet etmek için yapılmaktadır. Bunun için Türkiye’de bulunan kişilerin aile birleşimi için D tipi ulusal vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Aile Birleşimi Vizesi Fransa nedir?

Fransa aile birleşimi vizesi, Fransa’da yaşayan eş ya da çocukların yanında uzun süre ikamet etmek adına alınan bir vize türüdür.
Vize başvuru merkezleri aile birleşimi vizesi için vize başvuru dosyası oluşturulmasında yardımcı olur ve Fransa dış temsilciliklerinden randevu alınmasını koordine eder.

Fransa Aile Birleşimi Dil Kursu Kalktı mı?

Fransa aile birleşimi konusunda en sık sorulan soruların yanıtlarını bu yazı içerisinde paylaşacağız. İlk olarak Fransa aile birleşimi dil kursu kalktı mı sorusu için özellikle toplumsal uyum için gerekli olan bu dil kursunun halen devam etmekte olduğunu belirtelim.

Bu durum Fransa aile birleşimi yorumları içerisinde sıkça tartışılmakta olup yukarıda da belirttiğimiz gibi dil kurdu zorunluluğu halen devam etmektedir.

2021 Fransa aile birleşimi konusunda belirlenen esaslar, geçtiğimiz yılla benzerlik göstermektedir. vize harç bedeli ya da talep edilen evraklar, 2020 yılı ile aynıdır.

Bu bağlamda Fransa aile birleşimi için gerekli evraklar nelerdir bunlar aşağıdaki maddeler içinde verilmiştir.

 • Türkiye’deki eşin kimlik bilgileri fotokopisi
 • En az 6 ay geçerliliği olan pasapor
 • Son 3 aya ait güncel banka hesap dökümleri
 • Güncel maaş bordrosu
 • Evliliği geçerli olduğuna dair evlilik belgesi
 • Fransa’da yaşayan eşin kimlik bilgileri
 • Fransa’da yaşayan eşin maaş bordrosu
 • Beraber kalınacak olan evin tapu ya da kira kontratı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf

Diğer belgeler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020 yılı için süreç 1 ay ila 3 ay arasında değişkenlik göstermekteydi. Günümüzde ise yine aynı sorunun cevabı merak edilmektedir.

Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için de yine aynı süre geçerlidir. Yaklaşık 1 ay ile 3 ay arasında aile birleşimi vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Ancak vize başvuru merkezlerinde yaşana yoğunluk dolayısı ile sürelerde değişkenlik olabilir.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Listesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Listesi

Fransa Aile Birleşimi vizesi uzun süreli D tipi ulusal vize statüsündedir, Fransa’da belli bir süre oturum izni hakkını vize başvuru sahiplerine tanır. Aile vizesi alabilmek için ya Fransız vatandaşı biriyle evlenmek ya da Fransa’da oturum izni bulunan birinin aile bireyi olmak gerekir.

Fransa Aile Birleşimi vizesi için istenen gerekli evrak listesi şöyledir:

 • Fransa’daki vatandaş için pasaport fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • C Kimlik belgesi fotokopisi
 • Fransa’daki oturum izni
 • Üst kısmı doldurulmuş OFII formu
 • Fransız vatandaşlık belgesi
 • Uluslararası evlilik belgesi
 • Aile cüzdanı-
 • Fransa’daki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopileri
 • Türkiye’deki kişinin pasaport fotokopileri
 • Kimlik kartı renkli fotokopileri
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı
 • Evlilik cüzdanının uluslararası evlilik belgesi örneği Form B
 • Adli sicil kaydı
 • Mali belgeler, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri, kira-faiz gelirleri, yeterli bakiyesi bulunan banka hesap özeti.
 • Önceki evliliğin boşanma belgesi
 • Fransa vize formu ve dilekçe

Fransa Aile Birleşimi vizesi başvuruları vize başvuru merkezlerinde hazırlanır, vize başvuru sahipleri Fransa dış temsilcilikleri, Fransa Ankara Büyükelçiliği ve Fransa İstanbul Başkonsolosluğuna randevu alarak bizzat başvurmalıdır. Vize randevu işlemleri vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılabilir.

Fransa Vize Ücreti konsolosluk adına vize başvuru merkezinde tahsil edilir ve Fransa dış temsilcilikleri onayından geçmelidir. Fransa Aile Birleşimi vizesi genellikle bir yıl süre ile verilir ve bu sürenin sonunda uzatılması için tekrar başvuru yapmak gerekmektedir. Sürekli oturum izni alabilmek ve çalışma izni edinmek için ayrı başvurular yapılmalıdır.

Fransa Ankara Büyükelçiliği resmi İnternet Sitesi

Fransa vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi

Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişiler öncelikle Fransa vizesi almak zorundadır. Bu yüzden bu konuda merak edilen pek çok soru bulunmaktadır.

Bunlardan ilki Fransa Schengen vizesi için başvuruların  nereye gerçekleştirileceğidir. Vize için başvurular e-vize uygulaması ile de alınabilmektedir. Bu yüzden başvurularınızı internetten üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı olarak 4 ila 7 gün aralığında sonuçların açıklanacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden başvurularınızı gerçekleştirirken bu süreci göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Vize işlemleri konusunda da Fransa vizesi kolay alınır mı sorusunun yanıtı merak edilmektedir. Sizlerden talep edilen evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edildikten ve başvuru ücreti yatırıldıktan sonra vize konusunda bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz.

Pandemi dönemi ile birlikte kısıtlamaya tabi tutulan yurtdışı ziyaretlerinde normalleşme döneminin gelmesi ile birlikte artık Fransa vize başvuruları ne zaman başlayacak sorusu merak edilmektedir. Bunun için kesinleşmiş bir tarih aralığı henüz belirtilmemiştir.

Fransa vizesi ne zaman açılacak sorusunun cevabı ise yine kesin bir tarihe bağlı değildir. Ancak bu konuda uzun süreli vize başvurularının kabul edildiğini söyleyebiliriz. Kısa süreli turistik vizeler henüz açılmamıştır.

Ayrıca acil durum sebebiyle de Fransa vize alabilmek mümkündür. Bu konuda ya da evrak listesi hakkında merak ettikleriniz için bizlerle iletişime geçebilir ya da danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca Fransa turları hakkında da bilgi almanız mümkün.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Fransa Aile Birleşimi Vizesi 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa Aile Birleşimi Vizesi 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur.
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

12 Yorum

 1. Babam çalışmak için Fransa’ya gitti. Onun yanına gidip yerleşmek istiyorum ama yabancı dil bilmiyorum. Bunun için Fransa aile birleşimi vizesi yorumlar ve konsolosluk sitesine baktım ama yeterince bilgi bulamadım. Fransızca bilmem gerekiyor mu gitmem için?

 2. Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar 2020 şartları değişti mi? Acilen gitmem gereken bir durum var yardımcı olur musunuz?

 3. Eşim Fransa’da yüksek lisans yapıyor. Ben de onun yanına gidip eğitim süresinde yanında kalmak istiyorum. Bunun için başvurmam gereken vize türü hangisi? Fransa aile birleşimi vizesi başvurusu yapabilir miyim?

 4. Fransa’da yaşayan akrabalarımı ziyarete gitmek istiyorum. Fransa aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar 2021 şartlarına baktım ama ziyaret için nasıl başvuru yapacağımı bulamadım. Sizden danışmanlık alabilir miyim bu konuda?

 5. Eşim uzun zamandır Fransa’da çalışıyor. Onun yanına yerleşmem için eşimin oturum izni olması mı gerekiyor Fransa aile birleşimi vizesi ile yanına gidebilir miyim?

 6. Fransa’da yaşayan dedemin yanına gidip oturum izni almak istiyorum. Fransızca biliyorum ve daha önce seyahat vizesi almıştım sorun yaşamadan. Ama oturum izni nasıl alınır bilmiyorum. Fransa aile birleşimi gerekli evraklar 2020 şartları oturum izni almak için yeterli mi?

 7. Fransa’ya yabancı dil öğrenmek için gitmek istiyorum. Orada yaşayan akrabalarım da var. Daha uzun kalmak için Fransa aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Sizden danışmanlık alabilir miyim?

 8. Fransa aile birleşimi vizesi kaç ayda çıkar? Uzun zamandır bekliyorum ama sonuç yok bu yıl sonuçlar daha mı geç açıklanıyor?

 9. Ben eğitim amacıyla Fransa’ya gitmek istiyorum. Üniversite okuduğum süre içinde annemin de yanımda kalmasını istiyorum. Bunun için ben üniversiteye gittikten sonra annemin aile birleşimi vizesine başvurması mı gerekiyor? Fransa aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar bilgi verebilir misiniz?

 10. Fransa’da yaşayan teyzemi ziyaret etmek için hangi vize türüne başvurmam gerekiyor? Fransa aile birleşimi vizesi almak için danışmanlık veriyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×