İtalya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Ve Gerekenler - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Ve Gerekenler

  İtalya Aile Ziyareti Vizesi

İtalya Aile Ziyareti Vizesi

İtalya da bulunan aile, akraba ve arkadaşlarınızdan gelecek olan davetiye birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz 90 günden uzun olmamak şartıyla seyahatinize onay verilecektir.

İtalya Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

İtalya Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: İtalya Başkonsolosluğunu sizden çıkarılmasından 10 yıl süre geçmemiş olan bir pasaport istemektedir. Pasaport dahilinde en az 2 sayfa boş sayfa olması, vize işlenmesi için zorunludur. Deforme olmamış temiz olmalı ve seyahatinizden dönüşte pasaport sürenizin en az 3 ay kalması isteniyor.
  • İtalya schengen vize başvuru formu: İtalya aile ziyareti schengen vize başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır. Eksiksiz şekilde doldurulmuş olmalıdır. Islak imzanızın da bulunması gereklidir.
  • Biyometrik fotoğraf: İtalya Başkonsolosluğunun belirlediği kriter 35mm eninde ve 45mm boyunda olmasıdır. Ayrıca fotoğrafın arka fonu beyaz olup yüz hatlarının çok iyi anlaşılması gerekiyor. Yüz hatlarının anlaşılmadığı, arka fonun beyaz olmadığı, son 6 ay içimde çekinmiş olmayan fotoğraflar ve daha önce kullanılmış fotoğraflar kabul edilmemektedir.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi: Vizeye başvuracak kişinin güncel tarihli nüfus kaydı örneği evraklar arasında olmalıdır. Aile ve ikamet etmek olduğu adresin olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği de olabilir
  • Finansal ve maddi durumu gösteren belgeler: Seyahatiniz esnasında kullanacağınız ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan paranın (en az 5 bin Türk lirası) olduğu banka hesabının ibraz edilmesi. Bankadan onaylı son 10 gün içinde alınmış beyan belgesi.
  • Vize başvuru dilekçesi: İtalya aile ziyareti vizesi başvuru dilekçesi Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış olmalı. Ve bunun yanın da onaylı tercümesi edilmiş nüshası istenilen evraklar arasında olmak zorundadır.
  • Maddi durumu veya ziyaret etmek isteyen kişinin mesleki durumu gösteren belgeler: Eğer ziyarette bulunacak kişi iş veren ise vergi levhası ya da imza sirküleri yeterli olabilir. Seyahat edecek kişi öğrenci ise aldığı güncel tarihli bir öğrenci belgesini evrakların arasına koyması yeterlidir. Seyahat edecek kişi çalışıyor ise maaş bandrolü, SGK dökümleri yeterli olacaktır. Bu evraklar göçmenlik ofisinin talep ettiği formlardır.
  • Seyahat edecek kişi 18 yaşın altında ise muvafakatname: 18 yaşında olan ziyaretçiler için aile bilgisinin olduğu ve izin verdiğine dair, notere onaylatılmış muvafakatname isteniyor.

İtalya Aile Ziyareti Vize Ücreti

İtalya Aile Ziyareti Vize Ücreti

İtalya Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu vize harç ücreti 80 Euro’dur. 0-6 yaş grubu ücretsiz olduğu gibi 6-12 yaş aralığı başvuru sahipleri için bu vize harç ücreti 40 Euro’dur. Bu ücretlere ek olarak size vize hizmet noktası 25 Euro gibi bir hizmet bedeli yansıtacaktır. 1 aylık zorunlu seyahat sigortası ücreti 18 Euro’dur. Seyahat sürenize göre belirlenecektir.

İtalya Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

İtalya Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

Bu vize başvurusunu onaylama yetkisi İtalya dış temsilciliklerinin elinde bulunmaktadır. Başvurunuzdaki belgelerinizin eksiksiz ve düzenli olması inceleme süresini kısaltacaktır. Bu onay verme süreci 3 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süreç konsoloslukların yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.

İtalya Aile Ziyareti Vize Formu

İtalya Aile Ziyareti Vize Formu
İtalya Aile Ziyareti Vize Formu

Bu form İtalya Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu ve kısa ve öz bir şekilde sizden bilgi edinilen ve en gerçek olacak şekilde doldurulması zorunlu belgedir. Vizeye başvuru sürecinde gerekli evraklar içerisinde bulunmalıdır. 35mm eninde ve 45mm boyunda biyometrik fotoğrafınız formun en üstünde ve en altında formu doldurduktan sonra ıslak imzanız olmalıdır. Gerçeği yansıtacak ve verdiğiniz diğer evrakları da destekleyecek bir şekilde gayet temiz el yazısı ile doldurulmalıdır.

İtalya Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

İtalya Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Dilekçe şablonu diğerlerinden farksızdır. Bu dilekçede öncelikle dikkat etmeniz gereken şey İtalya Başkonsolosluğuna hitap ederek başlamaktır. Dilekçe içinde seyahat tarihiniz, ziyaret amacınız, kendi hakkınızda bilgiler mutlaka bulunmalıdır. Aile ziyaret vizesi başvuru dilekçesi vize başvurusunun ilk adımıdır. Ve İtalya Başkonsolosluğuna hitap şekliniz çok önem arz etmektedir.

İtalya Aile Ziyareti Davetiye Örneği

İtalya Aile Ziyareti Davetiye Örneği

İtalya aile vize davetiyesi İtalya’dan davet eden kişinin bütün bilgilerini ve davet edilen kişinin tüm gerekli bilgilerini eksiksiz ve kusursuz bir şekilde içermelidir. Yabancı uyruklu vatandaş merkezinden onaylanmış olması gereklidir. Ve bu davetiyenin davetli kimsenin seyahati boyunca yanında taşıması zorunludur.

İtalya kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/italya-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×