Dubai Öğrenci Vizesi Gerekenler - Eraytur
Dubai Vizesi

Dubai Öğrenci Vizesi Gerekenler

Dubai Öğrenci Vizesi Nedir?

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinden bir tanesi olsa da Arapçadan çok İngilizcenin konuşulduğu bir ülkedir. Kendi yerel halkının %80’i İngilizce konuşur ve bu şekilde anlaşırlar.

Bu durum dil eğitimi almayı düşünen öğrenciler için de bir fırsat olarak ortaya çıkar. Türk öğrenciler Dubai’ye giderek burada İngilizce dil eğimi alabilmektedirler.

Dubai’de dil eğitimi almak için Dubai öğrenci vizesi almak gereklidir. Resmiyette öğrenciler için özel bir vizeden bahsedilemez. Ancak eğitim amacıyla Dubai’ye gidecek olan kişilerin belgelerinde bazı ekstralara ihtiyaç duyulur. Bu sebeple de ayrı bir şekilde nitelendirilmesi önemli olacaktır.

İngilizcenizi geliştirmek için muhteşem bir ülke arayışındaysanız Dubai en iyi seçeneklerden bir tanesi olarak gösterilebilir. Dubai’ye gitmek için ilk olarak turistik vize almanız gerekli olacaktır. Dubai’ye gitmek için alacağınız 90 gün tek girişli turistik vize ile birlikte 3 ay Dubai’de kalma hakkını elde edersiniz. Dil okulları tarafından sizlere tanına süre de genellikle bu seviyede olmaktadır.

Dubai’ye gittiğinizde farklı bir seçenek de elde edilir. Eğer isterseniz Dubai’de çalışma izni için başvurarak 3 ay daha orada kalma ve toplamda 6 ay orada zaman geçirme hakkına sahip olursunuz.

Bunun için Dubai’de hizmet veren işletmelerden bir tanesi ile anlaşmanız gerekli olacaktır. O işletme tarafından hazırlanan belgeler ile birlikte 3 aylık çalışma izni alabilirsiniz.

Dubai Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai öğrenci vizesi almadan önce atmanız gereken belirli adımlar vardır. İlk olarak yurtdışı eğitimi bulunan bir dil kursu ile anlaşma sağlamanız gereklidir. Dubai seyahat imkanı sunan dil kursundan alacağınız eğitimleri tamamladıktan sonra dil kursunun sponsorluğunda Dubai’ye hareket edersiniz. Gerekli masraflar tamamen dil kursları tarafından karşılanır.

Diğer bir seçenek olarak kendi başınıza da başvurunuzu yaparak dil eğitimi almak için Dubai’ye hareket edebilirsiniz. Bunun için firmamıza başvurmanız ve gerekli işlemlerin ne olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Dubai e vize başvurusu kişisel olarak yapılamaz ve firmamız aracılığıyla yapılması gerekir. Gerekli belgeleri bize teslim ettiğiniz anda başvuru süreci başlamış olur.

Dubai Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Dubai’de öğrenci olarak dil eğitimi almayı düşünüyorsanız vize işlemlerine hemen başlamanız gerekecektir. Dubai vizesi için gerekenler oldukça basittir ve evinizden çıkmadan dahi bunları elde etme şansınız bulunur. Firmamız tarafından talep edilen ve Dubai vize başvurusu için kullanılacak olan belgeler;

  • Kimlik kartının her iki yüzünün renkli olarak taratılması ile elde edilen belge,
  • Pasaportun 2. sayfasının taratılması ile elde edilen belge,
  • Vize işlemleri için gerekli olan bedellerin ödendiğine dair alınan dekontun taratılması ile elde edilen belge, olarak sıralanmaktadır.

Dubai 90 günlük vize için gerekli olan bu belgelerin dışında herhangi bir belge talebi olmaz. Ancak Dubai içerisinde çalışma izni almayı düşünüyorsanız orada sizlerden farklı belge talepleri olacaktır.

Çalışmaya başlayacağınız işletme tarafından bu belgeler kolayca hazırlanabilir. Saatlik 15-20 dolar kazan sağlayabileceğiniz bu işletmeler sürekli olarak bu talepleri değerlendiren işletmelerdir.

Diliniz iyi durumdaysa iş bulma konusunda bir problem yaşamazsınız.

Dubai Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Dubai’ye öğrenci olarak gideceğiniz için vize ücretleri sizin için çok önemli olur. Bazı dil kursları vize ücretlerini henüz kursa kayıt aşamasında alırlar. Dubai vize ücreti 90 günlük vizelerde 235 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu bedeli ödemeden vize alınması mümkün olmaz. Firmamız 20 Dolar hizmet bedeli alırken bu bedel 235 Doların içerisinde yer almaktadır. 235 doların dışında ekstra bir ücret ödemenize gerek olmaz.

Dubai Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Dubai vizesi online başvuru ile alındığından son derece kısa bir süre içerisinde değerlendirilebilmektedir. 90 günlük tek girişli vizeler için konsolosluk 3 iş günü süre belirler. Yaptığınız başvurular maksimum 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. O dönemdeki başvuruların yoğunluğu ve sunduğunuz belgelerin durumu vizenin sonuçlanma süresi üzerinde de etkili olmaktadır.

Doğru bir şekilde belgelerinizi teslim ettiyseniz vizeniz kısa süre içerisinde onaylanır. Konsolosluk haftanın 3 günü çalışmadığı için kalan 4 günün ilki olan Pazartesi günü başvurularınızı yapmanız en doğru karar olacaktır. Aksi halde vizeniz sonraki haftaya sarkabilir.
Dubai vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/dubai-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×