Fransa Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vize Formu ve Dilekçe

 
Fransa vize formu ve dilekçe, Fransa vize başvurularından doldurulması gereken ve seyahat amacına göre vize talebi isteğinin belirtildiği iki resmi belgedir. Fransa kısa süreli ve uzun süreli vizeleri için hazırlanan vize başvuru dosyasının en başında bu iki belge bulunur.

Finlandiya Vize Formu ve Dilekçe

Fransa Vize Formu ve Dilekçe

Fransa vize formu, Schengen vize bölgesi vize prosedürlerine göre hazırlanmış, Fransa dış temsilcilikleri vize bölümünün vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerini değerlendirmesine yarayan bir belgedir. Vize formunda kişisel, mesleki, mali bilgilerin alındığı soru alanları bulunmaktadır.

Fransa Türkiye’ye vize veriyor mu?

Fransa Türkiye’ye vize verme konusunda kısıtlama yapmamaktadır. Gerekli olan belgelerin derlenmesinin sonrasında sorunsuz şekilde vize onayı alabilirsiniz.

Fransa vize başvuru formu nereden alınır?

Konsolosluğun internet sayfası üzerinden başvuru formunu edinmenize imkan verilmektedir. Danışmanlık firmaları ile iş birliği yapan kişilere gerekli olan temin adımları sorunsuz şekilde tamamlanacaktır. 

Fransa vize randevusu nasıl alınır?

Fransa vize randevusunu VFS Global üzerinden alabilirsiniz.

Fransa vize formu, Fransa vize başvuru merkezlerinden >> eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ çıktısı alınarak silinmez bir kalemle, okunaklı olarak doldurulur ve ıslak imza ile onaylanır. Forma biyometrik bir fotoğraf eklemek gerekmektedir. Formda sorulan sorular doğru ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır.

Fransa vize dilekçesi ise seyahat amacına göre talep edilen vize türünü belirten bir vize istek dilekçesidir. Vize türü belirtildikten sonra seyahat ile ilgili bilgiler verilir. İngilizce, Fransızca ve Türkçe hazırlanabilen dilekçe turistik vize taleplerinde ve ticari vize taleplerinde şeklen farklı bir şekilde hazırlanır.

Fransa Vize Formu Soru Alanları

Fransa Vize Formu Soru Alanları

Fransa vize formu kişisel bilgilerin verildiği, aile bireyleri hakkında soruların da yanıtlandığı bir Schengen vize başvuru formudur. Form doldurulurken İngilizce dil seviyesi olmayan kişiler vize başvuru merkezlerinde uzman danışman desteği alabilirler.

Fransa vize formunda bulunan soru alanları şu şekilde düzenlenmiştir.

  • Vize başvurusu sahibi kişisel bilgiler- İsim, soy isim, doğum yeri, tarihi, adres gibi kişisel bilgiler verilir.
  • Vize başvurusu sahibi pasaport bilgileri- Pasaport türü, veriliş-son eriş tarihi, numarası yazılır.
  • Mesleki bilgiler ve iş bilgileri- İş bilgileri ve meslek bilgileri belirtilir.
  • Seyahat hakkında sorulan sorular- Seyahat tarihleri, seyahatin amacı, konaklama bilgileri verilir.
  • Schengen vize durumu ve parmak izi durumu- Eski Schengen vizeleri ve parmak izi verme durumu belirtilir.
  • Davette bulunan kişinin bilgileri- Fransa’ya davet eden kişinin kişisel bilgileri yazılır.
  • Seyahat masraflarının karşılanma biçimi- Seyahat masraflarının hangi yöntemle yapılacağı işaretlenir.
  • AB vatandaşı ya da İsviçre vatandaşı aile bireyi bilgileri- AB vatandaşı ve İsviçre vatandaşı aile bireyinin bilgiler yazılır. Fransa Aile Birleşimi vizesi hakkında daha detaylı bilgi alınız. >> eraytur.com/fransa-aile-birlesimi-vizesi/

Fransa Vize Dilekçesi

Fransa Vize Dilekçesi

Fransa vize talep dilekçesi, Fransa dış temsilciliklerine verilen, seyahat amacını ve tarihlerini açıklayan, seyahat masraflarını karşılama yöntemini belirten bir vize istek dilekçesidir. Dilekçede başvuru sahibinin adresi, telefonu, e-posta adresi bulunmalıdır. Çalışanlar ve işverenler görev ve unvanlarını belirtirler.

Fransa ticari vize dilekçeleri, firmanın antetli kağıdına yazılır, yetkili imzası ve kaşesi taşır. Dilekçede firmanın ismi, adresi ve iletişim bilgileri yazılır. Fransa’daki şirketin bilgileri de verilir. Seyahatin sponsor bilgileri verilir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği Türkçe İnternet Sayfası:

tr.ambafrance.org/-Turkce-

Fransa vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/fransa-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvuru formu Fransa vizesi almak isteyenlerin doldurması gereken bir evrak kategorisindedir. Bu evrak olmadan ne yazık ki vize randevusu alamazsınız.

Fransa vize başvuru işlemlerinde ilk sırada başvuru formu yer almaktadır. Randevu almadan önce bu evrağı dodurmanız şarttır. Aksi takdirde vize randevusu almanız imkansızdır.

Fransa vize başvuru formu doldurulmuş örneği mevcut olup, bu evrak içerisinde ad-soyad, doğum tarihi gibi kimlik bilgilerininizin yanı sıra, pasaport bilgileriniz de bulunmaktadır. Aynı zamanda seyahat nedeniniz, nerede ikamet edeceğiniz gibi sorular da yer almaktadır. İnternet üzerinden online olarak hazırlayabileceğiniz bu formu İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık ya da eksik tespit edilirse vize başvurunuz olumsuz sonuçlanır.

Fransa vize evrakları arasında; pasaport, biyometrik fotoğraf, güncel sabıka kaydı, tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği, banka hesap dökümleri, kimlik fotokopisi gibi belgeler hemen hemen tüm vize türlerinde aynıdır.

Vize başvuru formu kadar merak edilen bir diğer soru da Fransa vize başvuruları ne zaman açılacak sorusudur. Bu konuda Fransız hükümetinden kesin bir açıklama gelmese de, uzun süreli kalma durumu gerektiren vizeler için başvuruların açık olduğunu söyleyebiliriz.

Bu bağlamda Fransa vize başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı için kesinlik söz konusu olmadığını bir kez daha dile getirebiliriz.

Fransa vize başvurusu nasıl yapılır sorusu için de hangi vize türüne başvuruda bulunacaksanız o kategoride yer alan evrak listesini hazırlamanız ve daha sonra başvurunuzu Fransa vize başvuru merkezlerine iletmeniz gerekmektedir.

Fransa Schengen vize başvurusu yukarıda anlatılan Fransa vize işlemleri ile aynı basamakları içermektedir.

FRANSA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
FRANSA TİCARİ BELGELER FRANSA TURİSTİK BELGELER
Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
Fransa Vize Formu ve Dilekçe 2 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi Fransa Vize Formu ve Dilekçe 7 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×