Fransa Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vize Formu ve Dilekçe

Fransa vize formu ve dilekçe, Fransa vize başvurularından doldurulması gereken ve seyahat amacına göre vize talebi isteğinin belirtildiği iki resmi belgedir. Fransa kısa süreli ve uzun süreli vizeleri için hazırlanan vize başvuru dosyasının en başında bu iki belge bulunur.
 

Fransa vize formu,>>> https://france-visas.gouv.fr/en_US/ Schengen vize bölgesi vize prosedürlerine göre hazırlanmış, Fransa dış temsilcilikleri vize bölümünün vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerini değerlendirmesine yarayan bir belgedir. Vize formunda kişisel, mesleki, mali bilgilerin alındığı soru alanları bulunmaktadır.

Fransa vize formu

Fransa vize formu, Fransa vize başvuru merkezlerinden >> eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ çıktısı alınarak silinmez bir kalemle, okunaklı olarak doldurulur ve ıslak imza ile onaylanır. Forma biyometrik bir fotoğraf eklemek gerekmektedir. Formda sorulan sorular doğru ve eksiksiz olarak cevaplanmalıdır.

Fransa vize dilekçesi ise seyahat amacına göre talep edilen vize türünü belirten bir vize istek dilekçesidir. Vize türü belirtildikten sonra seyahat ile ilgili bilgiler verilir. İngilizce, Fransızca ve Türkçe hazırlanabilen dilekçe turistik vize taleplerinde ve ticari vize taleplerinde şeklen farklı bir şekilde hazırlanır.

Fransa Vize Formu Soru Alanları

Fransa vize formu kişisel bilgilerin verildiği, aile bireyleri hakkında soruların da yanıtlandığı bir Schengen vize başvuru formudur. Form doldurulurken İngilizce dil seviyesi olmayan kişiler vize başvuru merkezlerinde uzman danışman desteği alabilirler.

Fransa vize formunda bulunan soru alanları şu şekilde düzenlenmiştir.

  • Vize başvurusu sahibi kişisel bilgiler- İsim, soy isim, doğum yeri, tarihi, adres gibi kişisel bilgiler verilir.
  • Vize başvurusu sahibi pasaport bilgileri- Pasaport türü, veriliş-son eriş tarihi, numarası yazılır.
  • Mesleki bilgiler ve iş bilgileri- İş bilgileri ve meslek bilgileri belirtilir.
  • Seyahat hakkında sorulan sorular- Seyahat tarihleri, seyahatin amacı, konaklama bilgileri verilir.
  • Schengen vize durumu ve parmak izi durumu- Eski Schengen vizeleri ve parmak izi verme durumu belirtilir.
  • Davette bulunan kişinin bilgileri- Fransa’ya davet eden kişinin kişisel bilgileri yazılır.
  • Seyahat masraflarının karşılanma biçimi- Seyahat masraflarının hangi yöntemle yapılacağı işaretlenir.
  • AB vatandaşı ya da İsviçre vatandaşı aile bireyi bilgileri- AB vatandaşı ve İsviçre vatandaşı aile bireyinin bilgiler yazılır. Fransa Aile Birleşimi vizesi hakkında daha detaylı bilgi alınız. >> eraytur.com/fransa-aile-birlesimi-vizesi/

Fransa Vize Dilekçesi

Fransa vize talep dilekçesi, Fransa dış temsilciliklerine verilen, seyahat amacını ve tarihlerini açıklayan, seyahat masraflarını karşılama yöntemini belirten bir vize istek dilekçesidir. Dilekçede başvuru sahibinin adresi, telefonu, e-posta adresi bulunmalıdır. Çalışanlar ve işverenler görev ve unvanlarını belirtirler.

 fransa vize dilekçe örneği

Fransa ticari vize dilekçeleri, firmanın antetli kağıdına yazılır, yetkili imzası ve kaşesi taşır. Dilekçede firmanın ismi, adresi ve iletişim bilgileri yazılır. Fransa’daki şirketin bilgileri de verilir. Seyahatin sponsor bilgileri verilir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği Türkçe İnternet Sayfası:

Fransa vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/fransa-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×