Hérault Vize - Vize Başvuru Detayları - Eraytur
Fransa Vizesi

Hérault Vize

Fransa Hérault Vize Başvurusu

Akdeniz’e kıyısı olan Fransa’nın Hérault eyaleti nüfus açısından en büyük 22. ildir. Tüm yıl boyunca ılık ve nemli bir havaya sahip olan bölgede sıcak hava bitkileri yetiştirilmektedir. Normandiya eski bölgelerinden biri olan eyaleti ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları Fransa vizesi ya da Schengen vizesi ile seyahat etmektedir.

Hérault İçin Vize Gereklimi

Schengen vizesi serbestliğinin yaşandığı Fransa’da eyaletleri gezebilmek için pasaportta Schengen vizesinin bulunması gerekli. Hérault için vize gereklimi sorusunun cevabını merak eden Türk vatandaşları seyahat nedenine göre vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Hérault İçin Vize Şartları

Fransa Türk vatandaşlarına büyükelçilik tarafından belirlenen şartlar kapsamında vize uygulaması gerçekleştirmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Ancak bordo pasaporta sahip olan Türkler Hérault için vize şartları, Schengen vizesine göre uygulanmaktadır.

Hérault Turist Vizesi

Schengen vizesi 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatler için verilen bir vize türüdür. Hérault turist vizesi olarak adlandırılan vize çeşidi ülkede konaklama imkanı sağlamaktadır.

Hérault Vize Başvurusu

Hérault vize randevusu alabilmek için yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden randevunun tamamlanması ya da tanımlatılması gerekmektedir. Aynı firma aracılığı ile dosya konsolosluğu iletilerek Hérault vize başvurusu gerçekleştirilir.

Hérault Vize Evrakları

Schengen vize evrakları Fransa ve Hérault eyaletine yapılacak olan seyahatler için de geçerlidir. Hérault vize evrakları şunlardır;

 • Pasaport
 • Dilekçe
 • Başvuru formu
 • Vize ücreti dekontu
 • Fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Nüfus kayıt örneği
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ülkede kalmak için yeterli olan maliye durum belgesi
 • Konaklama ve ulaşıma dair rezervasyonlar.

Hérault Vize Fiyatları/ Ücreti

Hérault vize işlemleri için ödenmesi gereken ücretler bulunmaktadır. Hérault vize fiyatları/ ücreti büyükelçilik tarafından 80 Euro olarak bu yıl için açıklanmış durumdadır.

Hérault Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hérault vize işlemleri sonuçlanabilmesi için bazı detayların dikkate alınması gerekir. Bunlar yaşanan yoğunluk, herhangi bir arıza ya da resmi tatillerdir. Tüm bunlar dikkate alındıktan sonra Hérault vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilebilecek net cevap yaklaşık 15 iş günü şeklindedir.

Hérault Vizesi Nasıl Alınır

Hérault vizesi nasıl alınır konusu ilk kez vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar açısından az da olsa endişeye neden olur. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için hemen bize ulaşmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×