Fransa Haute-Garonne Vize Başvuru - Eraytur
Fransa Vizesi

Haute-Garonne Vize

Fransa Haute-Garonne Vize Başvurusu

Fransa’nın en büyük şehirlerinden olan Haute-Garonne turizm, sanayi ve tarımda gelişmiş durumdadır. Düzlüklerinde tarım, dağlık bölgelerinde kış sporlarının yapıldığı il, her yıl hem yaz hem de kış aylarında Fransız vizesi ile ülkeye giriş yapan Türkler tarafından ziyaret edilir.

Haute-Garonne İçin Vize Gerekli mi

Türklerin yoğun olarak ilgi gösterdiği Haute-Garonne için vize gereklimi, İl’e ziyaret gerçekleştirmek için 180 gün içinde 90 gün gri, yeşil ve siyah pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için vize gereklidir.

Haute-Garonne İçin Vize Şartları

Schengen bölgesinde bulunan ülkeler içerisinde yer alan Fransa’nın en büyük il’i Haute-Garonne için vize şartları Schengen vize şartları ile birebir aynıdır.

Haute-Garonne Turist Vizesi

Ülkede kısa süreli seyahatler için verilen Schengen vizesi, Türkler tarafından Haute-Garonne turist vizesi olarak adlandırılmaktadır. Fransa vize türleri;

  • C tipi kısa süreli vize
  • Turistik vizesi
  • Ticari vize
  • Aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi
  • İş ve fuar ziyareti vizesi
  • Kültürel, sportif faaliyet ve konferansa katılım vizesi
  • Kısa süreli öğrenim ve staj vizesi
  • D tipi uzun süreli vizedir.

Haute-Garonne Vize Başvurusu

Hem turizm hem de tarımsal amaçlı seyahat planlarında Haute-Garonne vize işlemlerinde belirlenmiş olan yasal prosedürü izlemek gerekir. Fransa Devleti tarafından her vize türüne göre farklı bir uygulama vardır. Haute-Garonne vize başvurusu vize başvuru merkezi tarafından tanımlanan randevu ile gerçekleşir.

Haute-Garonne Vize Evrakları

Schengen ülkesi Fransa’da ülkeye giriş yapabilmek için istenen evrakların eksiksiz ve tam olarak hazır bulundurulması gerekmektedir. Haute-Garonne vize evrakları Schengen vizesi başvurusunda istenen evraklardır.

Haute-Garonne Vize Fiyatları/ Ücreti

2021 için belirlenen Haute-Garonne vize fiyatları/ ücreti 80 Euro olarak duyurulmuştur. Ancak Haute-Garonne vize ücreti her yıl büyükelçilik tarafından değiştirilmekte ve güncellenmektedir.

Haute-Garonne Vizesi Kaç Günde Çıkar

Tüm evrakların hazır olması, randevu talebinde oluşturulması gibi detaylar dikkate alınarak yapılan başvurudan sonra Haute-Garonne vizesi kaç günde çıkar sorusunun net cevabı 5 ile 15 iş günü aralığıdır.

Haute-Garonne Vizesi Nasıl Alınır

Haute-Garonne vize işlemleri kolay değildir, süreç uzun ve zahmetlidir. Haute-Garonne vizesi nasıl alınır detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizi arayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×