Haute- Corse Vize - Fransa Vizesi - Eraytur
Fransa Vizesi

Haute- Corse Vize

Fransa Haute- Corse Vize Başvurusu

Fransa’da yukarı Korsika olarak alınan Haute- Corse, vize başvurusuyla gidilebilen bölgedir. Türkiye’den Fransa vize işlemlerinin yapılması için vize merkezi üzerinden evrak düzenleme ve rezervasyon işlemleri için profesyonel destek alınabilir.

Haute- Corse İçin Vize Gerekli Mi?

Fransa’nın bütün bölgeleri için vize işlemi yapılmalıdır. Fransa sınırları içinde olan özerk bölgeler de dahil olmak üzere Schengen anlaşmasına tabii tutulmuş yerleşim alanlarıdır. Haute- Corse vize işlemleri için Fransa konsolosluğu üzerinden vize prosedürüne uygun başvuru işlemlerinin yapılması şartı bulunmaktadır.

Haute- Corse İçin Vize Şartları

Fransa için yapılan vize başvurularında geri dönüşlerin olumsuz olmaması için şartlar dikkate alınmalıdır. Haute- Corse için vize şartları arasında, eksiksiz evrak, harç bedeli, gidiş ve dönüş tarihlerinin bildirilmesi ve konsolosluk dilekçe formunun kusursuz ve eksiksiz doldurulması bulunmaktadır.

Haute- Corse Turistik Vize

Turistik vize işlemleri için D tipi vize 180 günlük ve C tipi vize 90 günlük başvuruların yapılması gerekmektedir. Ülkeye gidiş nedeninin belirtilmesiyle, Haute- Corse bölgesinde bulunan rezervasyon işlemleri, konaklama ve ikametgah adresinin de belirtilmesi turistik vize almak için avantajlı olacaktır.

Haute- Corse Vize Başvurusu

Haute- Corse vize başvuru işlemlerinizde Türkiye’den çıkış nedeninizi belirten bir adet dilekçe ve form verilmesi şartı bulunmaktadır. Vize başvurusunda, ıslak imzalı ve damgalı eksiksiz belge verilir.

Harç bedeli, sağlık sigortası teminatı 30. 000 Euro ile birlikte konsolosluğa teslim edilmesi gereken evraklardır.

Haute- Corse Vize Evrakları

Haute- Corse vize evrakları, tam vukuatlı nüfus kaydı, ikametgah adresi, pasaportun en az 10 yıl içinde çıkarılmış ve 2 sayfasının boş olması şartı, 3 aylık maaş bordrosu, sağlık raporu ve 2 adet fotoğrafın da konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir.

Haute- Corse Vize Fiyatları/ Ücretleri

Haute- Corse vize işlemlerinde, 60 Euro vize harcının konsolosluğa hizmet bedeliyle birlikte ödenmesi gerekmektedir.

Haute- Corse Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Haute- Corse vizesi, konsolosluğun yoğunluğuna göre 3 iş günü ile 5 iş günü içinde çıkacaktır. Resmi tatillerde tahmini bekleme süresi uzayabilir.

Haute- Corse Vizesi Nasıl Alınır?

Haute- Corse gitmek için Fransa konsolosluğundan vize başvurusu işlemlerinizi başlatmanız ve vize almanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×