Gironde Vize Başvurusu - Vize İçin Gerekenler - Eraytur
Fransa Vizesi

Gironde Vize

Fransa Gironde Vize Başvurusu

Biskay Körfezi kıyısında yer alan Gironde, Fransa’nın en büyük 9. eyaletidir. 5 farklı yerleşim bölgesine ayrılan eyalette sanayi, tarım ve turizm son derece gelişmiş durumdadır. Türk nüfusunda yaşadığı eyalette Fransa vizesi ile serbest dolaşım hakkı elde edilir.

Gironde İçin Vize Gereklimi

Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip olan eyalete farklı nedenler ile giden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır. Gironde için vize gereklimi sorusu Schengen vizesi alınması şartının bulunduğunu belirterek cevaplandırılır.

Gironde İçin Vize Şartları

Gironde vize şartları her ne kadar seyahatin nedeni ve süresi ile alakalı olsa da ilk şart başvuru formunun online doldurulmasıdır.

Gironde için vize şartları vize türüne göre değişmektedir.

Gironde Turist Vizesi

Schengen vize prosedürünün uygulandığı Gironde turist vizesi kısa süreli ziyaretler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir çeşit vize türüdür. Turist vizesi ile ülkede 90 günü geçmemek şartı ile konaklamak mümkündür.

Gironde Vize Başvurusu

Gironde vize işlemleri için başvurunun yapılması gereken yerler büyükelçilik dışında konsolosluk vee konsolosluklar tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleridir. Gironde vize başvurusu için gerekli olan evraklar dosya halinde bu konsolosluğa iletilmek zorundadır.

Gironde Vize Evrakları

Gironde vize evrakları tüm Schengen bölgesi ülkeleri içerisinde geçerlidir, Gironde vize işlemlerinde hazır bulundurulan genel evraklar dışında gerekli görüldüğü takdirde ek belge talebi olmaktadır.

Gironde Vize Fiyatları/ Ücreti

Ücret belirlemesi konusunda tek yetkili makam Fransa Büyükelçiliğidir, büyükelçilik tarafından Gironde vize fiyatları/ ücreti her yıl güncellenir. Konsolosluk harç bedeli 80 Euro olan vize işlemlerinde alınan hizmete göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

Gironde Vizesi Kaç Günde Çıkar

Eksiksiz olarak teslim edilen dosyanın incelenmesi sonrasında ortalama 15 iş günü içerisinde Gironde vize işlemleri sonuçlanır. Seyahatten en az bir ay önce başvurunun yapılması halinde Gironde vizesi kaç günde çıkar noktasında herhangi bir endişe yaşamaya gerek kalmaz.

Gironde Vizesi Nasıl Alınır

Vize talebinde bulunan Türk vatandaşları tarafından;

  • Randevu talep oluştur
  • Oluşturulan randevu talebi başvuru merkezinde tanımlanır
  • Dosya konsolosluğa iletilir
  • Vize için gerekli olan evraklar eksiksiz ve tam olarak hazırlanır.

Tüm bu detaylar ve Gironde vizesi nasıl alınır konusunda bize ulaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×