Gers Vize - Doğru ve Kesin Vize Başvurusu - Eraytur
Fransa Vizesi

Gers Vize

Fransa Gers Vize Başvurusu

Her yıl 1 milyona yakın turisti ağırlayan Gers, Türk’lerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği bölgedir. Turizm ve tarımın geliştiği bölge olmasından dolayı son derece ilgi çekicidir. Fransa vizesi ile giriş yapılan yöre ülkenin kalabalık bölgeleri içerisindedir.

Gers İçin Vize Gereklimi

Schengen vizesine sahip olan pasaport ile Fransa’ya ve Gers şehrine giriş mümkündür. Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından ziyaret edilecek olan Gers için vize gereklimi, sorusunun cevabı evet gerekli şeklindedir.

Gers İçin Vize Şartları

Fransa devleti, ülkeye yapılan ziyaretin amacına göre farklı vize şartı oluşturmaktadır. Her vize türünün kendine göre belirlenmiş özel şartları bulunmaktadır.

Gers için vize şartları kısa ya da uzun süreli ziyaretlere göre değişiklik göstermektedir.

Gers Turist Vizesi

Kısa süreli vize türü olan Schengen vizesi halk tarafından Gers turist vizesi olarak tanımlanmaktadır. 90 günü aşmayan ve turizm amaçlı seyahatler için başvurulması gereken vize türüdür.

Gers Vize Başvurusu

Yasal prosedür kapsamında gerçekleştirilen Gers vize işlemleri belirlenen adımlar takip edilerek sonuçlandırılır. Yapılan randevu talebinin vize başvuru merkezleri tarafından tanımlanması ve dosyanın konsolosluğa iletilmesi ile Gers vize başvurusu yapılmaktadır.

Gers Vize Evrakları

Schengen vize evraklarında talep edilen genel liste dışında Gers vize evrakları şunlardır;

  • Vize dilekçesi
  • Başvuru formu
  • Vize ücreti dekontu
  • Fotoğraf
  • Pasaport
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Mali yeterlilik belgesi
  • Banka hesap bilgileri
  • Ulaşım ve konaklama rezervasyon belgeleridir.

Gers Vize Fiyatları/ Ücreti

Başvuranın mesleği, yaşı ve vizenin kategorisine göre Gers vize ücretleri farklılık göstermektedir. Büyükelçilik tarafından belirlenen 2021 yılı Gers vize fiyatları/ ücreti 80 Euro olarak listelenmiş durumdadır.

Gers Vizesi Kaç Günde Çıkar

5 ile 15 iş günü aralığında değişen Gers vize işlemleri sonuç süresi bazı durumlarda uzamaktadır. Tatiller, yoğunluk ya da sistemde yaşanan arıza gibi durumlardan dolayı sürecin 20 güne kadar uzadığı görülmektedir. Gers vizesi kaç günde çıkar sorusuna detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gers Vizesi Nasıl Alınır

Yasal prosedürün yerine getirilmesi ile birlikte Gers vize işlemleri hızlı ve kolay şekilde tamamlanır. Gers vizesi nasıl alınır, yasal prosedür nedir, tamamlanması gereken evraklar listesi gibi birçok soru başvuru yapacaklar tarafından araştırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×