Fransa Drôme Vize - Schengen Vize İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Drôme Vize

Fransa Drôme Vize Başvurusu

Fransa’nın kalabalık illeri içerisinde yer alan Drôme, Alpler bölgesindedir. Fransa’nın en kalabalık yöreleri içerisinde yer alan Drôme gitmek isteyen Türk vatandaşları Fransa vizesi ile seyahat etme hakkına sahiptir.

Drôme İçin Vize Gerekli Mi

Fransa ziyareti için pasaportunda Schengen vizesi bulunan Türk vatandaşları Drôme için vize gereklimi sorusuna cevap olarak ayrıca bir vize alınmasına gerek bulunmadığını bilmeli.

Drôme İçin Vize Şartları

Schengen vizesi almak isteyenler için gerekli olan bize şartları Drôme vize işlemlerinde de geçerlidir. Fransa’nın en güzel eyaletlerinden olan Drôme için vize şartları online başvuru formunun doldurulması ile başlar.

Drôme Turist Vizesi

Fransa Devleti tarafından kısa süreli ülkeyi turizm amaçlı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına Drôme turist vizesi olarak bilinen Fransa turistik vizesi verilmektedir.

Drôme Vize Başvurusu

Türkiye’de bulunan konsolosluklar ya da büyükelçilikten yapılan Drôme vize başvurusu için öncelikle randevu talebi oluşturmak gerekmektedir.

Drôme vize işlemleri büyükelçilik tarafından belirlenmiş olan belirli bir sıra ve prosedüre göre yürütülür.

Drôme Vize Evrakları

Schengen bölgesi ülkeleri içerisinde vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarından istenen belgeler aynıdır. Genel liste içerisinde belirlenen Drôme vize evrakları şunlardır;

  • Schengen vize başvuru formu ve dilekçe
  • Geçerlilik süresi bulunan pasaport
  • Vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont
  • 2 tane biyometrik fotoğraf
  • Nüfus kayıt örneği
  • Banka hesaplarının dökümü
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
  • Ulaşım ve konaklama için yapılan rezervasyonlar.

Drôme Vize Fiyatları/Ücreti

Her yıl değişen Drôme vize fiyatları/ ücreti Fransa Büyükelçiliği tarafından güncellenir. Schengen vizesinin ücreti tüm bölge ve ülkeler ile birlikte alınır. 2021 yılı için güncellenen konsolosluk vize harcı 80 Euro’dur.

Drôme Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa ulusal vizesi ya da Schengen vizesi yapılan müracaatın ardından yaklaşık 4 ile 17 iş günü içerisinde sonuçlanır. Drôme vizesi kaç günde çıkar öğrenmek istiyorsanız hemen bize ulaşın.

Drôme Vizesi Nasıl Alınır

Yasal prosedürün yerine getirilmesi, talep edilen evrakların eksiksiz hazırlanması gibi birçok Drôme vize işlemi doğru şekilde belli bir sıraya göre oluşturulmalıdır. Ardından büyükelçilik, konsolosluk ya da yetkilendirilen vize merkezleri aracılığı ile Drôme vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı ortaya çıkar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×