Doubs Vize - Eraytur
Fransa Vizesi

Doubs Vize

Fransa Doubs Vize Başvurusu

Fransa’nın İsviçre sınırında yer alan Doubs ziyareti ancak Fransa vizesi ya da Schengen vizesi ile gerçekleşir. 2 yerleşim yerine ayrılan eyalet Fransız Devrimi’nin ardından 1970 yılında eyalet olarak belirlenmiştir.

Doubs İçin Vize Gereklimi

Fransa ziyareti yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Fransa Devleti gri, yeşil ve siyah pasaport dışındaki Türk vatandaşlarından vize talep eder. Dolayısı ile Doubs için vize gereklimi sorusunun net cevabı evet şeklindedir.

Doubs İçin Vize Şartları

Schengen bölgesi ülkesi olan Fransa’da Doubs için vize şartları Schengen vize şartları ile aynıdır. Ancak ülkede uzun süreli kalmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ziyaretin nedenine göre farklı vize türleri ve farklı şartlar bulunmaktadır.

Doubs Turist Vizesi

Dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden olan Fransa, Schengen vize prosedürünün uygulandığı bir ülkedir. Ülkede kısa süreli ziyaretler için Doubs turist vizesi olarak da adlandırılabilir Schengen vizesi gerekmektedir. Uzun seyahatler için Fransa ulusal vize başvurusu yapılmaktadır.

Doubs Vize Başvurusu

Doubs vize işlemlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle yapılması gereken vize başvuru merkezinde randevuyu tanımlamaktır.

Doubs vize başvurusu yasal bir prosedür ve izlenmesi gereken adımlar takip edilerek yapılmaktadır.

Doubs Vize Evrakları

Schengen vizesine müracaat eden Türk vatandaşları bunun için talep edilen evrakları tamamlamak zorundadır. Doubs vize evrakları genel olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Pasaport
 • Dilekçe
 • Başvuru formu
 • Ücret dekontu
 • Fotoğraf
 • Nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap bilgileri
 • Zorunlu sağlık sigortası
 • Ulaşım ve otel rezervasyonu
 • Ekonomik durumu gösteren belge.

Doubs Vize Fiyatları/Ücreti

Doubs vize ücretleri her yıl Fransa Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Vizenin türüne göre değişiklik gösteren Doubs vize fiyatları/ ücreti başvuru yapanın yaşına ve ülkede kalınma süresine göre farklıdır.

Doubs Vizesi Kaç Günde Çıkar

Fransa’nın Doubs eyaletine gitmek isteyen vatandaşlar için Doubs vizesi kaç günde çıkar merak edilen sorudur. Prosedürün eksiksiz tamamlanması halinde ortalama süre 4 ile 17 iş günü aralığıdır.

Doubs Vizesi Nasıl Alınır

Doubs vize işlemleri zorlayan yorucu bir süreçtir, evrakların eksiksiz hazırlanması, yasal prosedürü yerine getirilmesi gibi birçok problem ile karşılaşmak istemeyen Doubs vizesi nasıl alınır sorusuna cevap bulabilmek için bize ulaşmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×