Cote- d’Or Vize - Tüm Vize Başvuruları - Eraytur
Fransa Vizesi

Cote- d’Or Vize

Fransa Cote- d’Or Vize Başvurusu

Fransa’nın ünlü şehirlerinden biri olan Cote- d’Or vize işlemleri için konsolosluk üzerinden turistik, iş, seyahat, ziyaret ve aile birleşimi üzerine schengen vize prosedürü şartlarını uygulamaktadır. Cote- d’Or Fransa vize işlemleri için vize merkezi üzerinden destek alarak, sürecin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Cote- d’Or İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den birçok AB ülkesine geçiş için vize uygulaması yapılmaktadır. Fransa’da bulunan Cote- d’Or için de vize prosedürü eksiksiz bir şekilde uygulanır. Türkiye’den başvuru için Fransa konsolosluğundan randevu alınarak, vize başvurusunun başlatılması gerekmektedir.

Cote- d’Or İçin Vize Şartları

Pasaport şartıyla birlikte pasaportun en az 10 yıllık olması ve 2 sayfasının boş olması şartı bulunmaktadır. Cote- d’Or vize işlemleri için vize harcı, konsolosluk hizmet bedeli, gidiş ve dönüşü bildiren rezervasyon işlemleriyle birlikte konsolosluğa bir adet dilekçe ve form verilmesi gerekmektedir.

Cote- d’Or Turistik Vize

Cote- d’Or turistik vize C tipi ve D tipi vize prosedürüyle uygulanmaktadır. 90 günlük ve 180 günlük turistik vize alma şartıyla Fransa için vize alınabilir.

İş, eğitim, seyahat, sağlık, aile birleşimi, hizmet ve ticari vize işlemleri için kalınacak süre ve dönülecek tarih belirtilmelidir.

Cote- d’Or Vize Başvurusu

Cote- d’Or vize başvurusu için eksiksiz evrak düzenlemesi yapılarak, D tipi vize ve C tipi vize şartlarına göre konsolosluğa dilekçe verilmesi gerekmektedir. Başvuru evresinde sağlık sigortası teminatı ve harç bedelinin de dekontla birlikte sunulması şartı vardır. Cote- d’Or işlemleri için vize randevusu almanız gerekmektedir.

Cote- d’Or Vize Evrakları

Cote- d’Or vize evraklarının eksiksiz teslim edilmesi, ıslak imza ve damga prosedürüne uyulması gerektiği konsolosluk tarafından bildirilmektedir. Nüfus kayıt örneği, 3 aylık maaş bordrosu, vize harç dekontu, sağlık sigortası teminatı ve pasaport ile başvuru yapılmalıdır.

Cote- d’Or Vize Fiyatları/ Ücreti

Cote- d’Or viz fiyatı 60 Euro’dur. Konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte aday başına ödenecek tutar olarak hesaplanmıştır.

Cote- d’Or Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cote- d’Or vizesi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında, resmi tatillere ve konsolosluğun yoğunluğuna göre çıkmaktadır.

Cote- d’Or Vizesi Nasıl Alınır?

Cote- d’Or vizesi almak için Fransa konsolosluğuna adayın kendisinin evraklarla birlikte başvuru yapması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×