Correze Vize Başvurusu İçin Gerekenler - Eraytur
Fransa Vizesi

Correze Vize

Fransa Correze Vize Başvurusu

Correze Fransa’da yer alan yerleşim bölgesidir. Fransa vize işlemleriyle, Schengen anlaşmalı ülkelere geçiş yapabileceğiniz vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize merkezi temsilcileri 2021 prosedürüne uygun işlemlerin nasıl ilerlediğini sizlerle paylaşarak sürecin kolaylaşmasını sağlayacaktır.

Correze İçin Vize Gerekli Mi?

Fransa’ya gidişler için Türkiye’den vize gerekmektedir. Correze Fransa’da yer alan yerleşim bölgesi olarak, gidiş dönüş vize başvurularınızı C tipi vize ve D tipi vize prosedürüne göre yapmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızı Fransa konsolosluğu üzerinden randevu alarak yapabilirsiniz.

Correze İçin Vize Şartları

Correze vize işlemlerinde, sağlık sigortası teminatı, vize harcı, eksiksiz evrak ve pasaportunuzda en az 2 sayfa boş olması gerekmektedir. Vize başvuru işlemleriniz için ıslak imza ve damga prosedürüne uygun olması, adayın ekstrem durumlar haricinde bizzat kendinin başvuru yapması şartı da yer almaktadır.

Vize başvurularınızın konsolosluk üzerinden dilekçe ve form doldurarak tamamlanması gerekir.

Correze Turistik Vize

Turistik vize için Correze üzerinden başvurularınızı 90 günlük vize ve 180 günlük vize başvurusu olarak yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinde C tipi vize ve D tipi vize ile öğrenci, iş, ticari, ziyaret ve kültürel gezi amaçlı çıkışlarınızı bildirmeniz şartı bulunur. Rezervasyon işlemleriniz, konaklama ve ikametgah bilgilerinizi de konsolosluğa vermeniz şartlar arasındadır.

Correze Vize Başvurusu

Konsolosluk üzerinden yapılacak başvuru işlemlerinde, gri, yeşil, siyah ve bordo pasaportun en az 10 yıl içinde çıkarılmış olması, 2 sayfasının da boş olması şartı bulunmaktadır. Correze vize başvuru evresinde, harç bedel, rezervasyon işlemleri ve gidiş dönüş tarihleri de belirtilmelidir.

Correze Vize Evrakları

Evrakların eksiksiz teslim edilmesi gerektiği gibi Türkiye’den çıkış nedeninizi belirten bir adet dilekçe ve bir adet formun da konsolosluğa teşmil edilmesi şartı vardır. Vize başvurusunda nüfus kayıt örneği ve sağlık sigortası teminatının da verilmesi gerekir.

Correze Vize Fiyatları/ Ücreti

Correze vize fiyatları 60 Euro’dur. Konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte evrak tesliminde verilmelidir.

Correze Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Correze vizesi başvuru sonrası 3 iş günü ile 5 iş günü içinde çıkmaktadır. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Correze Vizesi Nasıl Alınır?

Pasaport ile birlikte Fransa konsolosluğu üzerinden Correze vizesi başvurusu yapılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×