Cher Vize - Vize İçin Tüm Gerekenler - Eraytur
Fransa Vizesi

Cher Vize

Fransa Cher Vize Başvurusu

Fransa bölgesinde bulunan Cher, turistik ve kültürel gezi için vize alabileceğiniz yerleşim yerlerinden biridir.  Cher vize başvuru işlemleri için Fransa konsolosluğu üzerinden Schengen vize başvuru prosedürünün yerine getirilmesi şartı bulunmaktadır. Vize işlemlerinizin kusursuz ve eksiksiz ilerlemesi için vize merkeziyle irtibat kurabilirsiniz.

Cher İçin Vize Gerekli Mi?

Fransa’ya bağlı olan Cher için Fransa vize işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Türkiye’den Fransa’ya gri, bordo, siyah ve yeşil pasaportla geçiş bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinde 90 günlük ve 180 günlük uzun vadeli ve kısa vadeli başvurular kabul edilmektedir. Vize başvuru evresinde eksiksiz evrak teslimine dikkat edilmelidir.

Cher İçin Vize Şartları

Vize şartları, Türkiye’de sabıka kaydı bulunmaması ve siyasi suçlu olmamasıdır. Fransa’ya çıkışlar için rezervasyon işlemlerinin yapılması, gidiş ve dönüş tarihlerinin belirlenmesi, vize harcının ödenmesi ve vizenin D tipi, C tipi olması üzerine konsolosluğa dilekçe teslim edilmesidir.

Cher Turistik Vize

C tipi 90 günlük vize ve D tipi 180 günlük vize tiplerine göre Cher turistik vize şartları yerine getirilerek Fransa’ya yolculuk yapma hakkı verilmektedir. Turistik vize işlemlerinde, ziyaret, kültürel gezi, tur, turistik, tatil ve aile ziyareti de olmak üzere bütün etmenler dilekçe ile verilmelidir.

Cher turistik vize prosedüründe aynı zamanda otel ve uçak rezervasyon işlemleri de yer alır.

Cher Vize Başvurusu

Cher vize başvurusu için Türkiye’den Fransa konsolosluğuna müracaat edilmesi gerekmektedir. Vize işlemlerinde, Türkiye’den çıkış nedeni belirtilirken, vize harcı ve konsolosluk hizmet bedelinin de ödenmesi şartı bulunmaktadır. Vize başvurusu saat 9.00 ile 16.30 Fransa konsolosluğundan randevu alınarak yapılmaktadır.

Cher Vize Evrakları

Vize evraklarının eksiksiz teslim edilmesi, tam vukuatlı nüfus kaydı, sağlık sigortası teminatı, 3 aylık maaş bordrosu ve ülkeden çıkış nedenini belirten dilekçeyle birlikte sunulması şartı vardır.

Cher Vize Fiyatları/ Ücreti

Cher vize harcı bedeli olarak 60 Euro konsolosluğa ödenmelidir. Aynı zamanda konsolosluk hizmet bedeli de evraklarla birlikte teslim edilir.

Cher Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Cher vize başvurusu evresinde 3 iş günü ile 5 iş gününde resmi tatiller haricinde vizeniz çıkacaktır.

Cher Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almanız için Fransa konsolosluğuna Cher üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×