Charente Vize - Fransa Vize Başvurusu - Eraytur
Fransa Vizesi

Charente Vize

Fransa Charente Vize Başvurusu

Angoyleme bölgesinde yer alan Charente, Fransa’nın şehirleri arasındadır. Fransa vize işlemlerini konsolosluk üzerinden yaparak, D tipi ve C tipi vize başvurularını yapabilirsiniz. Türkiye’de vize merkezi sayesinde rezervasyon işlemlerinizi yapabilir, irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Charente İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den Fransa’ya vize ile geçiş vardır. Fransa schengen vize anlaşmalı ülkelerden biri olarak, Avrupa Birliği prosedürüne uygun vize işlemlerini kabul etmektedir. Vize başvurularınız için konsolosluktan randevu oluşturarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Charente vize başvurusu için evrak düzenlemesi ve pasaport şartı bulunmaktadır.

Charente İçin Vize Şartları

Gri, yeşil, bordo ve siyah pasaportun en az 2 sayfası boş olacak şekilde başvuru yapılmaktadır. Charente vize işlemleriniz için gidiş dönüş tarihini belirten vize dilekçesiyle birlikte D tipi vize ve C tipi vize seçeneklerinin kullanılması gerekmektedir.

Charente Turistik Vize

Turistik vize başvurusu için D tipi vize ve C tipi vize başvurunuzu 90 günlük ile 180 günlük olarak yapabilirsiniz. İş, eğitim, kültürel gezi, ziyaret ve ticari amaçlı çıkışlar için Charente üzerinden vize almanız mümkündür.

Charente Vize Başvurusu

Charente vizesi için başvuru işlemlerinizin konsolosluk üzerinden eksiksiz yapılması gerekmektedir. Belgeler ve evraklarla birlikte konsolosluk vize dilekçesiyle formunun de eksiksiz doldurularak vize başvurusunda konsolosluğa harç ile teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Charente Vize Evrakları

Charente vize evrak düzenlemesinin, sağlık sigortası teminatı 30.000 Euro, tam vukuatlı nüfus cüzdanı, dilekçe ve form ile birlikte rezervasyon belgeleriyle teslim edilmesi gerekmektedir. Üç aylık maaş bordrosuyla birlikte Türkiye’den çıkış ve dönüş tarihlerinizi belirleyen rezervasyon belgelerinizi de teslim etmeniz gerekir.

Charente Vize Fiyatları/ Ücreti

Charente vize fiyatları 60 Euro’dur. Yetişkinler ve çocuklar için Fransa’ya geçişlerde vize harç bedeliyle birlikte aday başına hizmet bedeli de konsolosluğa ödenmelidir. Vize işlemlerinde eksiksiz belge ve harç bedeli de ıslak imzalı dekontla birlikte verilir.

Charente Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Charente Fransa vize başvurusu konsolosluk yoğunluğuna göre 3 iş günü ile 5 iş günü içinde çıkacaktır. Resmi tatillerde süreç 15 güne kadar uzayabilir.

Charente Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa konsolosluğu üzerinden Schengen vize şartlarına göre başvuru yapılarak alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×