Charente- Maritime Vize Başvuru Süreci - Eraytur
Fransa Vizesi

Charente- Maritime Vize

Fransa Charente- Maritime Vize Başvurusu

Fransa’nın güzel yerleşim yerlerinden biri olan Charente- Maritime vize işlemleri için Fransa vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize merkezi üzerinden evrak düzenleme ve rezervasyon işlemleri için irtibat kurarak sürecin sağlıklı ilerlemesi için temsilcilerimiz danışabilirsiniz.

Charente- Maritime İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den Fransa’ya yolculuklarda vize şartı bulunmaktadır. Avrupa Birliği üyesi olan Fransa, Schengen vize başvurularını kabul ederek, 24 farklı ülkeye geçiş yapabileceğiniz seçenekler sunar. Charente- Maritime vize işlemleri için konsolosluğa evrak ve pasaport teslimi yaparak randevu almanız gerekmektedir.

Charente- Maritime İçin Vize Şartları

Saat 9.00 ile 16: 30 arasında Fransa konsolosluğuna şahsın kendisinin başvuru yaparak vize randevusu alması gerekmektedir. Eksiksiz evrak teslim edilmesi ve vize harç bedelinin konsolosluğa teslim edilmesi de şartlar arasındadır.

Eğitim, iş, turistik, ziyaret ve kültürel etkinlik nedenleriyle yurtdışına çıkış hakkı bulunmaktadır. Charente- Maritime için vize alınabilir.

Charente- Maritime Turistik Vize

Turistik vize 90 günlük kısa vadeli vize ve 180 günlük uzun vadeli vize olarak alınabilmektedir. Charente- Maritime vize işlemleriniz için konsolosluktan C tipi vize ve D tipi vize dilekçesi alarak, prosedüre göre doldurmanız gerekmektedir. Vize başvurularınızın turistik amaçla, ziyaret, gezi, tur ve iş amaçlı olduğu belirtilmelidir.

Charente- Maritime Vize Başvurusu

Konsolosluk üzerinden verilecek dilekçeyle birlikte vize başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Randevu alarak, vize evrak düzenlemeleri, harç bedeli ve sağlık sigortası teminatı ile hesap bilgilerinizi de konsolosluğa vermeniz koşullar arasındadır.

Charente- Maritime Vize Evrakları

İş, eğitim, sağlık ve ziyaret amaçlı Charente- Maritime vize işlemlerinizde, evrak düzenlemelerini başvuru yapacağınız alana göre düzenlemeniz gerekmektedir. Vize başvurusu işlemlerinde pasaportun 2 sayfası boş olmalı, tam vukuatlı nüfus kaydı ile sağlık raporu da konsolosluğa sunulmalıdır.

Charente- Maritime Vize Fiyatları/ Ücreti

Charente- Maritime vize fiyatları Fransa vizesi harcı olarak 60 Euro’dur. Harç bedeliyle birlikte konsolosluk hizmet bedeli de verilmelidir.

Charente- Maritime Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Charente- Maritime başvurularınızda 3 iş günü ile 5 iş gününde vize sonucu çıkacaktır. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Charente- Maritime Vizesi Nasıl Alınır?

Charente- Maritime vize işlemleri konsolosluk üzerinden Fransa’ya prosedürüne göre uygulanarak alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×