Calvados Vize Başvuru İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Calvados Vize

Fransa Calvados Vize Başvurusu

Fransa’nın aşağı Normandiya bölgesinde yer alan Calvados, turistik, iş, seyahat, gezi, aile birleşenleri ticaret ve eğitim için vize başvurularına açıktır. Fransa vize merkezi üzerinden danışmanlık hizmeti alarak süresi hızlandırabilirsiniz.

Calvados İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den Avrupa ülkelerinin birçoğuna gidişlerde vize şartı bulunmaktadır. Fransa schengen vize anlaşması olan ülkelerden biri olarak Calvados bölgesine de vize istemektedir.

Turistik, iş, eğitim, ticari ve kültürel gezi faaliyetleri için Calvados vize işlemlerinin eksiksiz yerine getirilerek konsolosluk üzerinden başvuru yapılması şartı vardır.

Calvados İçin Vize Şartları

Calvados’a vize almak için Fransa konsolosluğuna başvuru yapılarak, belgelerin eksiksiz verilmesi gerekmektedir. 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ödemesi yapılarak, Türkiye’de sabıka kaydı olmadan başvuru yapılabilir.

Calvados Turistik Vize

Calvados turistik vize işlemlerinde, C tipi 90 günlük ve D tipi 180 günlük vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Vize başvurularının konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak düzenlemesiyle teslim edilmesi şartı bulunur.

Calvados Vize Başvurusu

Vize başvuru sırasında 2 adet biyometrik fotoğraf, parmak izi tanımlaması yapılması şartı bulunmaktadır. Vize dilekçesi ve formuyla birlikte konsolosluk üzerinden teslim edilmelidir. Calvados vize başvuru işlemlerinde, eksiksiz evraklarla, ıslak imzalı evrak kaydı verilmelidir.

Calvados Vize Evrakları

Calvados vize evrak düzenlemelerinin sağlık sigortası teminatı, uçak ve otel rezervasyonu, konsolosluk dilekçe ve formuyla birlikte sunulması gerekmektedir. Tam vukuatlı nüfus kaydı, 2 sayfası boş pasaport, vize harcı ve dekontuyla konsolosluğa eksiksiz teslim edilmesi gereken belgelerdir. Belge düzenlemesinde 6 ayı geçmiş tarihli evrakların kullanılmaması şartı da bulunmaktadır.

Calvados Vize Fiyatları/ Ücreti

Fransa konsolosluğu üzerinden vize harcı ve vize hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. 60 Euro vize harcı bedeliyle birlikte, hizmet bedeli dekontu evraklarla birlikte teslim edilmelidir.

Calvados Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Resmi tatiller dışında başvuru evresinden sonra 3 iş günü ile 5 iş günü arasında vizelerin çıkması beklenmektedir. Olağan üstü hallerde ve konsolosluk yoğunluklarında süreç 15 günü geçebilir.

Calvados Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa’da bulunan Calvados vizesi başvuru işlemlerini Fransa konsolosluğu üzerinden yapabilirsiniz. Evrak düzenlemesiyle birlikte süreç kısa zamanda tamamlanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×