Aude Vize - Schengen Vize İşlemleri - Eraytur
Fransa Vizesi

Aude Vize

Fransa Aude Vize Başvurusu

Aude, Fransa içerisinde Akdeniz ikliminin yoğun olarak yaşandığı meyve ve tarım ile birlikte anılan bölgelerden biridir. Güneyde yer alan bölgede, sıcak ve kurak kava hakimken, turizm alanında da aktif olması ile Fransa’ya büyük katkı sağlamaktadır. Diğer yandan şarap üretimi ve bereketli bahçeleri ile de katkı sağlamaktadır.

Aude İçin Vize Gerekli Mi?

Aude bölgesinde iş, eğitim, çalışma ya da turistik amaçlarla fark etmeksizin seyahat eden Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşların vize alması zorunludur. Ancak, 90 gün ve siyah pasaport sahipleri için 180 günün altında yapılan ziyaretler için yeşil ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları bu vize zorunluluğundan muaf olarak vize almadan gidebilmektedir.

Aude İçin Vize Şartları

Aude vize şartları vize türüne ve gidiş amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak vize almak isteyen kişiler geçerliliği olan bir pasaport, biyometrik fotoğraf ve istenen diğer belgelerin temini ile Fransa vizesi alabilmektedir.

Aude Turist Vizesi

Aude vize türleri arasında kısa dönem ziyaretleri ifade eden 90 gün altında giriş çıkışlar için Schengen bölgesinde verilen vizeye C tipi turistik vize denilmektedir.

Bu vizeye başvurularda, kişiler tüm ziyareti planlamış olmalı, tüm belgeleri eksiksiz hazırlamalıdır.

Aude Vize Başvurusu

Aude vize başvurusu kapsamında, Fransa dış temsilcilikleri olan Fransa Konsolosluğu, Fransa Büyükelçiliğine ya da resmi olarak belirlenen vize merkezlerinden randevu alınmalıdır.

Aude Vize Evrakları

Aude vize almak için, gerekli vize türüne göre gerekli pasaport, biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümleri, davetiye ve benzer belgelerin toplanması ve randevu sırasında teslim edilmesi gerekilmektedir.

Aude Vize Fiyatları / Ücreti

Aude vize ücretleri, Schengen vizesi harcı ve vize merkezi, konsolosluk tarafından talep edilen vize işlem bedeli olarak alınmaktadır. Talep edilen vize harcı ise 60 Euro şeklindedir.

Aude Vizesi Kaç Günde Çıkar

Aude vizesi, vize randevusunun ardından 3 iş günü ile 7 iş günü arasında sonuçlanarak bildirilmektedir.

Aude Vizesi Nasıl Alınır

Aude vizesi almak için gerekli bilgi ve belgelerin toplanması hakkında detayları öğrenmek için iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×